Home News Samsung: 5G ułatwi rozpowszechnienie się 8K TV
Samsung: 5G ułatwi rozpowszechnienie się 8K TV

Samsung: 5G ułatwi rozpowszechnienie się 8K TV

453
0

Szefostwo firmy Samsung wypowiadało się w trakcie wydarzenia QLED Summit o przyszłości branży audio-wideo. Przedstawiciele Samsunga uważają, że technologia 5G doprowadzi do boomu zawartości w 8K, a tym samym upowszechnienia się takich telewizorów.

– Wyjątkowo szybki rozwój sieci komórkowych 5G w znaczny sposób przyczyni się do ewolucji rynku telewizorów 8K. – mówiła Sonia Chen, menedżer ds. marketingu w Samsung Electronics. Zdaniem Chen treści w 8K będą przede wszystkim pożądane przez pokolenie millenialsów, którzy doceniają wysoką jakość obrazu.

Oczywiście w tym momencie telewizory 8K nie są jeszcze zbyt przystępne cenowo i na pewno są poza zasięgiem finansowym millenialsów. Niemniej za kilka lat ich cena niewątpliwie spadnie, a dostępność treści wzrośnie. Rozdzielczość ta ma być wspierana m.in. przez PS5 i Xbox Project Scarlett.

8K

Hyogun Lee, menedżer działu Visual Display Business, przewiduje, że telewizory 8K będą cieszyły się popularnością pomimo względnie wysokiej ceny. Lee podkreślił, że początkowo wobec telewizorów 4K padały zarzuty o małej ilości zawartości. – Jednak te zmartwienia szybko odeszły w kąt, gdy tylko konsumenci zobaczyli jakość obrazu. – powiedział pracownik firmy Samsung.


ZOBACZ TAKŻE: Transmisje 8K drogą satelitarną? Tak, to już możliwe!


Wiele ze słów przedstawicieli Samsunga to oczywiście język marketingowy. Niemniej widać ogólną tendencję branży technologicznej do wspierania sieci 5G. Znajdzie ona zastosowanie w wielu różnych segmentach: od streamingu gier (Stadia, xCloud) po filmy i seriale VOD na urządzeniach mobilnych.

Źródło: Trusted Reviews

(453)

tags:
Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.