Home News TVP uruchomi kanał sportowy w 4K?
TVP uruchomi kanał sportowy w 4K?

TVP uruchomi kanał sportowy w 4K?

2.34K
4

Kierownictwo TVP Sport wyjawiło w trakcie niedawnej konferencji Sport On!, że poważnie myśli o wprowadzeniu kanału sportowego w 4K.

TVP Sport rozważa dwukierunkowy rozwój swojej oferty. Najbardziej interesującym pomysłem jest kanał w jakości 4K, który mógłby zostać uruchomiony jeszcze przed Euro 2020. Taki przynajmniej byłby idealny scenariusz dla dyrektora stacji.

Nie byłby to pierwszy raz, gdy TVP decydowałoby się na transmisje 4K. W czerwcu 2018 zadebiutował kanał TVP 4K z transmisjami Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Niestety został wyłączony we wrześniu ubiegłego roku.

TVP Sport

Oprócz kanału w 4K, nadawca planuje rozszerzenie swojej oferty o kanał internetowy, dostępny także na aplikacji mobilnej. Prace nad nim już trwają, ale mają potrwać jeszcze przynajmniej kilkanaście miesięcy.


ZOBACZ TAKŻE: Turniej tenisowy Roland-Garros z transmisją 4K HDR


Źródło: satkurier

(2336)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(4)

  1. Akurat kanał 4k tvp to był nie wypał, tzn może inaczej... pewnie się dopiero uczyli bo mecze w 4k z hdr wyglądały gorzej niż w full HD, ale trzeba trzymać kciuki bo np skoki w 4k lub może w przyszłości F1 albo taki boks mogło by to wyglądać fajnie... zimowe sporty także. 

  2. Woow to Super ?

    Ciekawe co będą tam nadawać ?

  3. Mecze Polaków ?

  4. Ciekawe czy + bedziemial w ofercie ten kanał ??