Home News Niedługo ruszy nowa potężna platforma streamingowa: CNN+. Czy będzie dostępna także w Polsce? Co znajdą tam subskrybenci?
Niedługo ruszy nowa potężna platforma streamingowa: CNN+. Czy będzie dostępna także w Polsce? Co znajdą tam subskrybenci?

Niedługo ruszy nowa potężna platforma streamingowa: CNN+. Czy będzie dostępna także w Polsce? Co znajdą tam subskrybenci?

2
0

Medialny hegemon CNN zapowiedział uruchomienie własnej platformy streamingowej, nazwanej po prostu CNN+. Nowy format ma ruszyć w pierwszym kwartale 2022 roku, a jego częścią mają być między innymi treści, których nie da się znaleźć w telewizji. Gdzie będzie dostępny ten serwis?

Na rynku rusza platforma streamingowa CNN+. Kto będzie miał do niej dostęp?

Na całym świecie serwisy streamingowe mnożą się niczym grzyby po obfitym deszczu, stopniowo wypierając usługi niesione przez tradycyjną telewizję. Własny format zapowiedział właśnie koncern medialny CNN. Platforma z “plusem” na końcu nazwy ma zostać uruchomiona w trakcie trzech pierwszych miesięcy 2022 roku. Wedle zapowiedzi, nie ma to być po prostu dubel treści dostępnych na kanałach nadawcy. Już na start do serwisu każdego ma trafiać nawet od 8 do 12 godzin materiałów niedostępnych w telewizji.

Ofertę CNN+ będą stanowić przede wszystkim programy na żywo, magazyny, filmy dokumentalne i reportaże, które regularnie dostępne są w obrębie stacji CNN. Mają się tam również znaleźć bardziej rozbudowane formaty, takie jak „Anthony Bourdain: miejsca nieznane”, „Stanley Tucci: Searching for Italy”, „This is Life with Lisa Ling” i „United Shades of America”. Twórcy zapowiedzieli, że biblioteka będzie stale rozbudowywana, a ponadto subskrybenci będą mieli możliwość pośredniego kontaktu z prezenterami i prowadzącymi poszczególne programy – mają się pojawić funkcje społecznościowe.

Niedługo ruszy nowa potężna platforma streamingowa: CNN+. Gdzie będzie dostępna? Co znajdą tam subskrybenci?

Jaki los spotka tradycyjne kanały CNN? Wiemy, że Disney zapowiedział niedawno zamknięcie ogromnej liczby własnych stacji, chcąc przenieść część treści do serwisu Disney+. Póki co CNN nie planuje tego typu działań. W CNN+ będzie można oglądać na żywo stacje CNN, CNN International, HLN i CNN en Español.

Gdzie będzie dostępne CNN+? Czy dostęp będziemy mogli uzyskać w Polsce? Na ten temat na razie brakuje informacji, zerkając jednak na uwarunkowania rynkowe należy założyć, że pierwszeństwo (a może i wyłączność) będą mieli widzowie z USA. Więcej informacji koncern ma zdradzić bliżej terminu uruchomienia serwisu. W naszym kraju podobny serwis oferuje TVN – pod postacią TVN24 GO.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cnn-jak-odbierac


Przeczytaj więcej na temat VoD i streamingu: 

(2)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x