Home News Rozwijany telewizor OLED od LG to dopiero początek? Ten rynek gigantycznie urośnie w najbliższych latach! Jak bardzo spadną ceny?
Rozwijany telewizor OLED od LG to dopiero początek? Ten rynek gigantycznie urośnie w najbliższych latach! Jak bardzo spadną ceny?

Rozwijany telewizor OLED od LG to dopiero początek? Ten rynek gigantycznie urośnie w najbliższych latach! Jak bardzo spadną ceny?

1.15K
0

Rozwijane telewizory to wciąż melodia przyszłości, choć wielu wątpi, że takie rozwiązanie kiedykolwiek zadomowi się na rynku. Dla jednych to tylko zbędne gadżety, inni rozpływają się nad innowacyjnością rolowanych OLEDów. Najnowsza prognoza wskazuje, że ten sektor ma przyszłość! Czy doczekamy się masowej produkcji i przystępnych cen elastycznych TV?

Rozwijany telewizor OLED będzie mógł kupić każdy? Sprzedaż drastycznie wzrośnie

Panele OLED posiadają odpowiednie właściwości, by móc je niemal dowolnie kształtować. Stąd najpierw pojawiły się zakrzywione wyświetlacze w smartfonach (ten trend widoczny jest do dziś), a w końcu też pomysł uelastycznienia takich ekranów. Rolowane telewizory od kilku lat rozwija LG, a ostatnio zobaczyliśmy prototyp od TCL. To wciąż niesamowicie niszowe rozwiązania – LG dopiero co wprowadziło do sprzedaży swój model R1 (który można już kupić w Polsce!), którego sprzedaż można oszacować na palcach dwóch rąk. Nic dziwnego – cena jest kosmiczna.

Rozwijany LG OLED R1; fot. LG

Parająca się researchem i analizą danych firma Omdia wyliczyła jednak, że w przyszłości ten sektor rynku bardzo mocno się rozwinie. Bazując zapewnie głównie na ruchach LG, ale pewnie też biorąc pod uwagę poruszenie w tym temacie na rynku, eksperci przewidzieli, że w 2022 roku sprzedanych zostanie około 3 000 rozwijanych telewizorów. Za trzy lata do klientów ma ich już trafić około 74 000, a w 2027 roku… aż 672 tysiące!

W kontekście całego rynku telewizorów to wciąż dosyć marginalne liczby, stanowiące ułamek prognozowanej na ten sam okres sprzedaży zwykłych telewizorów OLED. Dane opracowane przez researcherów dają jednak do myślenia. Na pewno w najbliższych latach możemy się spodziewać sporego spadku cen rozwijanych modeli. 65-calowy LG OLED R1 wyceniony został w Polsce na zawrotne 439 999 złotych, a to i tak sporo mniej, niż muszą zapłacić chętni z innych europejskich krajów. Czy kiedykolwiek będziemy mogli powiedzieć, że elastyczny telewizor znajduje się w zasięgu statystycznego użytkownika? Na to pytanie odpowiemy sobie za kilka lat.

Dostępność modelu
Telewizor LG OLED 65R19LA 439 999 zł
Rozwijany LG OLED R1; fot. LG

Rozwijany czy też rolowany telewizor widzieliśmy już na żywo kilka razy!

Ten wyjątkowy telewizor LG mieliśmy już okazję kilka razy oglądać na różnego rodzaju targach w tym CES w Las Vegas. Oczywiście za każdym razem robił na nas piorunujące wrażenie i był największą atrakcją stoiska koreańskiego producenta. Świadczyło o tym gigantyczne zainteresowanie zwiedzających, którzy tłumnie ustawiali się w kolejkach. Chcieli na własne oczy zobaczyć jak działa taki produkt na żywo:

Rolowany zwijany telewizor lg oled

Rozwijany LG OLED R1 – co wiemy o tym telewizorze?

LG SIGNATURE OLED R1 (wcześniej znany jako OLED RX) może zmieniać swój wygląd odpowiednio do jednego z trzech trybów: Full View z całkowicie rozwiniętym ekranem, Line View z częściowo rozwiniętym ekranem oraz Zero View ze zwiniętym ekranem. Dzięki swoim elastycznym możliwościom, OLED LG może być używany na różne sposoby, co jest możliwe dzięki rozwojowi technologii OLED.

Tryb Full View

W trybie Full View duży ekran w pełni cieszy oczy kontrastem, głębią i realizmem obrazu, które stały się synonimami telewizorów wykonanych w technologii OLED. Stale rozwijane funkcje sztucznej inteligencji oraz jakość obrazu i dźwięku zapewniana przez procesor wideo α (Alpha) 9 trzeciej generacji oraz algorytm uczenia się deep learning sprawiają, że telewizor ten jest klasą sam w sobie.

fot. LG

Zgodność z technologią Apple HomeKit pozwala natomiast na sterowanie telewizorem LG przy użyciu aplikacji Home lub poprzez wydawanie poleceń asystentce Siri.

Tryb Line View

Tryb Line View umożliwia częściowe rozwinięcie ekranu LG SIGNATURE OLED R1 i wykonywanie czynności, które nie wymagają całej powierzchni wyświetlacza. W trybie tym są dostępne różne funkcje, takie jak Clock (zegar), Frame (ramka ze zdjęciami), Mood (budowanie nastroju), odtwarzacz muzyczny, czy panel sterowania Home Dashboard. Funkcja zegara Invoke Clock pozwala na szybkie sprawdzanie godziny i informacji o pogodzie. Funkcja ramki na zdjęcia umożliwia wyświetlanie plików graficznych ze smartfona, natomiast funkcja Mood pomaga zapewnić odprężającą atmosferę.

fot. LG

Tryb Zero View

W trybie Zero View cały 65-calowy ekran telewizora LG SIGNATURE OLED R jest całkowicie zwinięty i ukryty w podstawie urządzenia. Gdy ekran jest schowany, użytkownicy mogą nadal korzystać z 4.2-kanałowych głośników o mocy 100 W i systemu Dolby Atmos odtwarzając muzykę lub inne formaty audio.

fot. LG

Przynależność telewizora do segmentu Premium wyraźnie potwierdzają wszystkie elementy designu, od obudowy ze szczotkowanego aluminium po maskownicę głośników z wysokogatunkowej tkaniny wyprodukowanej przez duńską firmę Kvadrat.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://www.oled-info.com/omdia-3000-rollable-tvs-ship-2022-and-672000-2027, własne


Przeczytaj więcej na temat telewizorów LG:

(1151)

1 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x