Home News Premiera dwóch nowych APU AMD: dedykowane karty zbędne?
Premiera dwóch nowych APU AMD: dedykowane karty zbędne?

Premiera dwóch nowych APU AMD: dedykowane karty zbędne?

473
1

Dzisiaj firma AMD wydaje dwa produkty klasy APU, czyli procesory ze zintegrowaną kartą graficzną. Wyróżniają się one swoją ceną, jak i wydajnością, a także deklasują konkurencyjne rozwiązania Intela.

AMD Ryzen 5 2400G to odpowiednik intelowskiego i5-8600K, w znacznie niższej cenie (170 USD w porównaniu do 255 USD za procesor „Niebieskich”. Natomiast kosztujący zaledwie 100 USD model AMD Ryzen 3 2200G jest ekwiwalentem i3-8350K (cena: 170 USD). Przystępność cenowa jest znaczna, a zarazem idzie za tym także lepsza wydajność w grach. Mogą one szczególnie zainteresować osób, które grają jedynie okazjonalnie, a nie zamierzają wydawać fortuny za horrendalnie obecnie drogie dedykowane karty graficzne.

AMD Ryzen 5 2400 G środek

APU AMD (wspierane układami graficznymi na architekturze Vega) przede wszystkim powinny przydać się osobom, które chciałyby grać na średnio-wysokich ustawieniach w rozdzielczości 1080p. Poza Cywilizacją VI, trudno by korzystać z tych układów do grania w 4K. Jednak w Rise of the Tomb Raider na maksymalnych ustawieniach z Ryzen 5 2400G można cieszyć się wydajnością na średnim poziomie 75 FPS-ów, a zważywszy na absurdalnie niską cenę, wydaje się to bardzo dobra budżetowa alternatywa dla okazjonalnych graczy. Dla porównania układ Intel Iris 630 zintegrowany z i7-8700K oferuje wyniki dwukrotnie gorsze niż Ryzen 5 i Ryzen 3.

(473)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(1)

  1. Rise of the Tomb Raider na maksymalnych ustawieniach z Ryzen 5 2400G można cieszyć się wydajnością na średnim poziomie 75 FPS-ów
    Źródło: https://hdtvpolska.com/premiera-2-apu-amd-gpu-zbedne/

    Procki porządne są, ale warto zapał lekko studzic podając rozdzielczości.., w 1080p jest tylko/aż 29 klatek