Home News Qualcomm Snapdragon 845 znacznie poprawi wydajność graficzną
Qualcomm Snapdragon 845 znacznie poprawi wydajność graficzną

Qualcomm Snapdragon 845 znacznie poprawi wydajność graficzną

383
5

Firma Qualcomm właśnie pozwoliła przetestować swój najnowszy układ mobilny Snapdragon 845, który znajdziemy w nadchodzącym Samsung Galaxy S9. Wyniki benchmarków są niezwykle zachęcające. Szczególnie zadowoleni powinni być ci, którzy mają zamiar używać swoich smartfonów do graficznie intensywnych zadań, do których oczywiście zaliczają się gry.

Snapdragon 845 być może nie oferuje wielkiego skoku jeśli chodzi o CPU, pomimo przejścia na architekturę ARM Cortex, jednak układ graficzny sprawuje się znacznie lepiej niż poprzednio. Adreno 630 odznacza się niezwykłą wydajnością energetyczną, deklasując rywali z Samsunga czy Huawei. GPU jest o 30% wydajniejszy niż w Snapdragonie 835, a obraz przetwarzany jest 2,5x szybciej przy 30% redukcji poboru pomocy.

Szanowany portal technologiczny Anandtech jest zdania, że żaden nadchodzący chip rywali Qualcommu nie będzie w stanie dorównać amerykańskiej firmie. Jedynym urządzeniem, które jest w stanie rywalizować w graficznie wymagających zadaniach jest iPhoneX (który ma tutaj przewagę). Jeśli chodzi o inne zmiany, to warto zaznaczyć nowy modem sieci komórkowej X20, który poradzi sobie z prędkościami nawet do 1,2 Gbit/s (czyli Gigabit LTE). Dodano także WiFi w standardzie 802.11ad, usprawniono szybkie ładowanie oraz czytnik linii papilarnych. Snapdragon 845 benchmark

Snapdragon 845 zagości w nadchodzącym Samsungu Galaxy S9, którego zobaczymy już 25 lutego w trakcie specjalnego wydarzenia koreańskiej firmy.

(383)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(5)

  1. @JK. Tak z czystej ciekawości. W jakiej architekturze robione były poprzednie procesory, że dopiero 845 przeszedł na Cortexa? :)
  2. Wcześniej mieli swoje własne rdzenie, ale to dziwne że teraz przeszli na Cortexy.

  3. Zrobiłem małe rozpoznanie i wychodzi na to, że, prawie wszystkie Qualcommy bazują na Cortexach. Model 845 pracuje na procesorze Kyro 385, który posiada zmodyfikowane rdzenie Cortex-A75 (mocniejsze) i Cortex-A55 (słabsze), model 835 pracuje na Kyro 280, który z kolei ma zmodyfikowane Cortexy-A73. Model 820 jest wyjątkiem i rzeczywiście ma rdzenie zaprojektowane w całości przez Qualcomma (oczywiście zgodne z architekturą ARM). Pozostałe Qualcommy pracują na Cortexach. Chyba warto zmienić pierwsze zdanie artykułu, bo poza jednym wyjątkiem Qualcommy mocno trzymają się Cortexów.
  4. Wydajnosc ukladu grafiki to jedno, a ogolna wydajnosc  procesora i jego funkcje uzytkowe, to drugie. Tutaj nowy SoC Samsunga wydaje sie mniec przewage.

    Mnie osobiscie interesuje to drugie. O ile throttling jakos przezyje, o tyle  bede sie czul rozczarowany,  jesli Samsung "przytnie" funkcjonalnosc kamery w S9x , bowiem Exynos 9810 ma ponoc mozliwosc zapisania i odtwarzania [email protected], zas Snapdragon 845 jedynie [email protected]