Home News PlayStation 5 zapowiedziane. Wiemy kiedy Sony wyda PS5!
PlayStation 5 zapowiedziane. Wiemy kiedy Sony wyda PS5!

PlayStation 5 zapowiedziane. Wiemy kiedy Sony wyda PS5!

3.82K
0

Wiemy kiedy ukaże się PlayStation 5. Firma Sony właśnie oficjalnie ogłosiła PS5. Poznaliśmy także kilka dodatkowych szczegółów technicznych związanych z następcą PS4.

PS5 – kiedy premiera?

Nikogo chyba nie zaskoczy nazwa następnej konsoli Sony. Jest nią PlayStation 5. Ukaże się ona w czwartym kwartale 2020 roku. Informacje tę podał prezes Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, na oficjalnym blogu PlayStation.

PS5

Co nowego w konsoli?

Jim Ryan nie podał dalszych szczegółów technicznych dotyczących konsoli, ale zapowiedział, że Sony opracuje całkowicie nowe wzornictwo i funkcjonalność dla kontrolera DualShock. Zmiany mają dotyczyć technologii haptycznych (dokonujących interakcji z użytkownikiem poprzez dotyk). Japońska firma ma zamiar zrezygnować z tradycyjnych wibracji, jakie mieliśmy od pierwszego DualShocka z PS1 aż po swoją wersję z PS4. Dzięki temu deweloperzy gier będą mogli oddać graczom znacznie szersze spektrum reakcji kontrolera, które będą znacznie subtelniejsze i zróżnicowane.


ZOBACZ TAKŻE: PS5 otrzyma napęd 4K Ultra HD Blu-ray. Kolejne informacje o konsoli Sony


Druga zmiana dotyczy spustów (L2 i R2). Z opisu, jaki przedstawił Ryan wygląda na to, że PS5 będzie wyposażone w mechanizm spustów impulsowych, dobrze znany z Xbox One. W grach wyścigowych lub strzelaninach odzwierciedlał on stopniowe wciskanie np. pedału gazu bądź pociągnięcia za spust, przekazując osobne wibracje skierowane na spusty.


Ryan podjął również temat nadchodzącej gry “Ghost of Tsushima“, która ostatecznie ukaże się na PS4. Tym samy Ryan uciął spekulacje na temat premiery tego tytułu wyłącznie na PS5.

Co już wiemy o konsoli?

Sony PlayStation 5 będzie wyposażone w dysk SSD, który znacząco zredukuje (nawet o 20x) czasy ładowania. Konsola będzie również wspierała technologię ray-tracingu i obsłuży przetwarzanie obrazu do 8K (nie znaczy to, że otrzymamy gry w 8K). Przy PS5 japońska korporacja stawia na nowe procesory AMD Zen 2 wykonane w litografii 7 nm, a także nową generację układów graficznych Radeon Navi.

ps5 informacje

Dzięki znacznie potężniejszemu CPU, rozgrywka w 60 FPS powinna stać się standardem, a jednocześnie światy zawarte w grach będą znacznie bardziej złożone i przepełnione większą liczbą postaci, dokonujących głębszych interakcji.


ZOBACZ TAKŻE: Sony: PS5 z grafiką 8K, Ray Tracing i dyskiem SSD


To nie wszystko!

Dzisiaj ma napłynąć także z magazynu Wired kolejny materiał dotyczący PS5. Będziemy o nim informować na bieżąco.

Źródło: Gamesradar, Gamespot

Możecie również u nas przeczytać:

(3823)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o