Home News PS5: Sony pokazuje jaką różnicę szybkości zapewni SSD
PS5: Sony pokazuje jaką różnicę szybkości zapewni SSD

PS5: Sony pokazuje jaką różnicę szybkości zapewni SSD

1.02K
0

Firma Sony zorganizowała dzisiaj spotkanie z inwestorami. W jego trakcie pokazała m.in. częściowo możliwości PS5 w porównaniu do PS4 Pro.

Sony podkreśliło w swoim wystąpieniu przed inwestorami jak ważna jest kompatybilność wsteczna oraz usługa PlayStation Now. Przede wszystkim, przedstawiciele korporacji zademonstrowali jednak krótki filmik na którym porównano czas ładowania gier na PS5 w odniesieniu do PS4 Pro. Co zajmowało 8 sekund na tym drugim sprzęcie, na nowej konsoli Sony nie trwało nawet sekundy. Kierunek, jaki Japończycy obierają w przyszłej generacji kryje się za dwoma słowami-kluczami: „immersyjność” oraz „natychmiastowość”. Bardzo wiele wskazuje na to, że PlayStation Now całkowicie otworzy się na rozgrywkę bez jednego dedykowanego urządzenia.

Ponadto w sprawie PS4 Sony uważa, że konsola pozostanie dla nich głównym źródłem dochodu przez najbliższe 3 lata. Ma to sens, bo sprzedaż powoli dobija do 100 milionów egzemplarzy, a nowa generacja automatycznie nie anuluje poprzedniej. Poza tym firma jest zdania, że ta istniejąca baza użytkowników przełoży się w dużym stopniu na dużą liczbę konsumentów przechodzących na PS5. Japońska korporacja przy okazji zapewniła, że na PS4 nadal nadejdzie wiele ekskluzywnych tytułów o wysokiej jakości.


ZOBACZ TAKŻE: Sony: PS5 z grafiką 8K, Ray Tracing i dyskiem SSD


Powolne dyski i anemiczne procesory o niskim taktowaniu były jednym z głównych czynników ograniczających PS4/X1. SSD jako domyślny typ pamięci magazynowej powinien rozwiązać wiele problemów związanych z obecnymi grami na konsolach. Podobnie z CPU – a zarówno Microsoft, jak i Sony skorzystają teraz z AMD Ryzen. Szkoda tylko, że musieliśmy tak długo cierpieć.

Źródło: Twitter, Wall Street Journal

(1023)

0 0 głos
Article Rating
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x