Home News PS5 otrzyma napęd 4K Ultra HD Blu-ray. Kolejne informacje o konsoli Sony
PS5 otrzyma napęd 4K Ultra HD Blu-ray. Kolejne informacje o konsoli Sony

PS5 otrzyma napęd 4K Ultra HD Blu-ray. Kolejne informacje o konsoli Sony

2.34K
18

Pojawiają się kolejne szczegóły na temat PlayStation 5. Sony potwierdziło właśnie, że PS5 otrzyma napęd 4K Ultra HD Blu-ray! Ponadto wiemy również jak pojemne będą płyty z grami na konsolę nowej generacji. Sony podzieliło się również garścią dodatkowych informacji.

Czytnik 4K Ultra HD Blu-ray w PS5!

Pominięty w PS4 Slim i Pro, czytnik 4K Ultra HD Blu-ray do tej pory dostępny był wyłącznie w Xbox One S oraz Xbox One X. Teraz otrzyma go również PS5. Jest to ważna informacja, gdyż przyszłość nośników fizycznych 4K Ultra HD Blu-ray nie była do końca pewna (Samsung i Oppo wycofały się z tego rynku, a streaming wideo dominuje).


ZOBACZ TAKŻE: PlayStation 5 zapowiedziane. Wiemy kiedy Sony wyda PS5!


Ile miejsca będą zajmować gry na PS5?

Nowa generacja konsol to potężniejsza specyfikacja konsol, a co za tym idzie – ambitniejsze gry. Dlatego też będą one zajmować więcej miejsca niż dotychczasowe produkcje na PS4 na Blu-ray. Płyty na PS5 będą oferować 100 GB przestrzeni na dane.

PS5

Instalacja jest konieczna, ale będzie wyglądać inaczej

Sony dąży do jak największego uproszczenia procesu instalacji. Od teraz będzie możliwe załadowanie pojedynczych komponentów gry, w zależności od naszych potrzeb. Będziemy mogli np. zainstalować tryb multiplayer bez kampanii dla pojedynczego gracza. Ewentualnie po przejściu trybu jednoosobowego będziemy mogli go usunąć, oszczędzając przy tym miejsce.

PlayStation 5

Zmieniony interfejs użytkownika

Sony chce uniknąć sytuacji, gdy odpalamy grę, a potem oczekując aż wczyta się menu gry przeskakujemy z powrotem do ekranu startowego. Japońska firma wprowadzi system, w którym gry będą pokazywały nam możliwe do podjęcia misje i nagrody, które otrzymamy za przejście ich. Moglibyśmy wskoczyć do dowolnej z nich od razu. W przypadku tytułów multiplayer, one zapewniłyby nam aktywności pod które możemy się podłączyć w czasie rzeczywistym.

PS5

Inne szczegóły

Nowy DualShock (o którym pisaliśmy wcześniej) będzie zawierał usprawniony głośnik, złącze USB-C oraz wbudowany akumulator o większej pojemności. Ponadto PS5 będzie wspierała sprzętowo ray-tracing. Dowiedzieliśmy się także, że weterani remasterów, Bluepoint Games, autorzy odświeżonych Shadow of the Colossus i Uncharted: The Nathan Drake Collection, pracują nad nowym, autorskim tytułem na PS5.

Źródło: WIRED

Możecie również u nas przeczytać:

(2336)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

18
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
3 Komentuj autorów
GuidgenAdamNowa Generacja <3 Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nowa Generacja <3
Gość
Nowa Generacja <3

Ok zaczynam odkładać do skarbonki kasę z napisem PS5 ;-). Myślę, że 3000 zł powinno wystarczyć.

Adam
Gość
Adam

A o kompatybilność z grami na ps4 nie wspomnieli

Guidgen
Gość
Guidgen

Przymierzałem się do zakupu jakiegoś UHD blue ray’a ale w sumie czy PS5 nie będzie 2w1? konsola i odtwarzaczem płyt UHD ? Hmm…może warto się wstrzymać za zakupem odtwarzacza.