Home News To koniec: Play i UPC kasują ważną usługę! Czy można wypowiedzieć umowę?
To koniec: Play i UPC kasują ważną usługę! Czy można wypowiedzieć umowę?

To koniec: Play i UPC kasują ważną usługę! Czy można wypowiedzieć umowę?

358
0

Konsekwencji przejęcia UPC Polska przez Play ciąg dalszy. Fioletowy operator informuje abonentów UPC o likwidacji jednej z dostępnych do tej pory usług: WI-Free. Dzięki niej mogli oni wykorzystywać swoje routery do tworzenia hotspotów dla urządzeń mobilnych. Funkcja wygaśnie jednak w grudniu. Dlaczego?

Play likwiduje usługę WI-Free dla abonentów UPC Polska. Koniec z hotspotami – czy jest możliwe wypowiedzenie umowy?

Usługa WI-Free pozwalała klientom usług internetowych UPC Polska na tworzenie hotspotów za pośrednictwem posiadanych przez nich routerów. W ten sposób mogli oni korzystać z sieci również na smartfonach i innych urządzeniach mobilnych i jednocześnie oszczędzać transfer danych przyznany im przez innego operatora. Jak jednak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, wkrótce WI-Free zostanie wyłączone, o czym Play już informuje abonentów UPC. Ma to nastąpić 15 grudnia bieżącego roku.

upc polska play telewizja internet kontakt moje wypowiedzenie umowy rozwiązanie

Co ważne, WI-Free pomagało nie tylko w domu, ale i poza nim. Jeśli klient znajdował się blisko jakiegokolwiek routera UPC – na przykład w zainstalowanego u sąsiada – to również mógł korzystać z hotspota, bez żadnych negatywnych konsekwencji czy zakłóceń łącza w przypadku posiadacza urządzenia. Opcję tę można jednak było dezaktywować z poziomu profilu klienta.

Dlaczego zatem Play teraz chce wyłączyć WI-Free? Jak dowiedziało się źródło bezpośrednio w biurze prasowym operatora, chodzi o to, że usługa nie przystaje do obecnych czasów i nie pełni już swojej dawnej roli. “Obecnie oferowane usługi dostępu do internetu mobilnego znacznie przewyższają standard i parametry rozwiązania wprowadzonego prawie dziesięć lat temu” – poinformowano.

Wielu klientów UPC zapewne zadaje sobie teraz pytanie, czy dezaktywowanie WI-Free jest przesłanką do rozwiązania umowy z operatorem Play bez konsekwencji. Okazuje się, że nie jest to możliwe w tym przypadku. Dostęp do usługi nie był bowiem gwarantowany żadnymi zapisami w podpisywanych z klientami umowach i nie trzeba było za niego płacić.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-wi-free-upc-play-likwidacja-hotspot-routery-rozwiazanie-umowy-wypowiedzenie


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(358)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x