Home News Wielki sukces w kinach. Najnowsza filmowa premiera podbija widownie na całym świecie!
Wielki sukces w kinach. Najnowsza filmowa premiera podbija widownie na całym świecie!

Wielki sukces w kinach. Najnowsza filmowa premiera podbija widownie na całym świecie!

247
0

Przed premierą eksperci przewidywali genialny start filmu “Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” w kinach na całym świecie i te prognozy niemalże idealnie się sprawdziły! Ile zarobiła ta produkcja w weekend otwarcia? Warto ją obejrzeć?

Film “Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” podbija świat w kinach! Prognozy prawie się sprawdziły

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o przewidywaniach analityków dotyczących dużego sukcesu filmu “Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”. Podawano, że tytuł zarobi na całym świecie 100 milionów dolarów podczas premierowego weekendu – po 50 w USA i 50 na całym świecie. Jak się okazuje, te przewidywania sprawdziły się niemalże idealnie!

Produkcja na start zarobiła 44 miliony w USA oraz 54,4 miliona dolarów na całym świecie, co daje nam wynik nieco niższy niż przewidywane 100 milionów. Filmowi wciąż jest daleko do wielkiego sukcesu oryginalnej serii, lecz to wciąż dobry wynik. Twórcy są zadowoleni z takich rezultatów, gdyż produkcja już się zwróciła.

Fabuła: “Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki… Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?”

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się czy warto iść do kina na ten film, to przeczytajcie naszą recenzję!

Źródło: https://variety.com/2023/film/box-office/hunger-games-prequel-ballad-of-songbirds-and-snakes-nears-100-million-globally-1235801253/


Filmy, seriale i serwisy VoD – przeczytaj więcej:

(247)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x