Home News Philips OLED804 najlepszym TV w ślepych testach
Philips OLED804 najlepszym TV w ślepych testach

Philips OLED804 najlepszym TV w ślepych testach

2.42K
6

Telewizor Philips OLED804 został wybrany najlepszym telewizorem w ślepym teście, który zorganizowano niedawno w Holandii. Wyprzedził on odbiorniki innych popularnych marek, w tym Panasonic, LG i Sony.

Najlepszy telewizor 2019 w UK: wyniki HDTVTest TV Shootout

Co to ślepy test?

Ślepy test polega na zakryciu marek odbiorników telewizyjnych i innych cech szczególnych tak, aby osoby biorące w nim udział w bezstronny sposób mogły wybrać ich zdaniem najlepszy telewizor. Odbiorniki są specjalnie kalibrowane przez niezależny zespół, tak, aby prezentowały ten sam standard. Pod koniec listopada 2019 redakcje FWD Magazine i HomecinemaMagazine zorganizowały właśnie tego typu test.

philips oled

Jakie modele brały udział w ślepym teście?

Na potrzeby testu porównano telewizory OLED takie, jak:

Na czym sprawdzano jakość obrazu?

Do ślepego testu użyto rozmaitych treści, takich jak mediów z komputera PC, Netflixa, a także odtwarzacza 4K Ultra HD Blu-ray na konsoli Xbox One S / X.

Ile było kategorii testów?

W trakcie testów grupa 25 czytelników sprawdzała dwa różne rodzaje ustawień. Najpierw poddano próbie telewizory o wartościach skalibrowanych (gdzie obejrzano 10 materiałów dwukrotnie). W drugiej kolejności wzięto pod lupę tryb “żywy” / “dynamiczny” (dwanaście materiałów, także po dwa razy).

philips oled

Jak wypadły telewizory?

Ogólne wyniki trybu skalibrowanego były następujące:

  1. Philips OLED804: 38%
  2. Sony AG9: 30%
  3. LG C9: 20%
  4. Panasonic GZ 2000: 12%

38% uczestników uznało, że najlepszy obraz zobaczymy na Philips OLED804, podczas gdy Sony AG9 uzyskał 30% głosów.

W przypadku trybu żywego sytuacja wyglądała natomiast tak:

  1. Philips OLED804: 69%
  2. Panasonic GZ 2000: 15%
  3. Sony AG9: 13%
  4. LG C9: 3%

Jak widzimy, w obydwu przypadkach wygrał Philips OLED804, z czego w drugim z trybów z ogromną przewagą. Wynik flagowca Panasonic może natomiast budzić pewne zdziwienie.

philips oled

Czwarta wygrana z rzędu Philips

To już czwarty raz z kolei, gdy telewizor Philips OLED zostaje wybrany najlepszym odbiornikiem w ślepym teście. Poprzednie miały miejsce dwukrotnie w UK oraz raz w Niemczech.

Philips OLED804 – o telewizorze

Maciek w naszym teście wystawił modelowi OLED804 niezwykle pozytywną opinię, podkreślając bardzo dobrą pracę procesora P5 nowej generacji, jak również jego czerń, kontrast, kąty widzenia i równomierność czerni na ciemnych tłach. Oczywiście poza walorami typowo związanymi z obrazem (w tym także obsługa Dolby Vision, HDR10+) warto tutaj pamiętać o systemie trójstronnego oświetlenia Ambilight, czy też systemie Android TV z dostępem do tysięcy aplikacji. Nieco słabszą stroną z kolei może być minimalnie wyższy input lag niż u konkurencji. Telewizor ten kosztuje obecnie (2 grudnia 2019) najtaniej 5499 złotych za model 55-calowy.

Źródło: HomecinemaMagazine

Więcej o marce Philips:

(2421)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy w komentarzach
3 Odpowiedzi na temat
1 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
5 Komentuj autorów
RobertAdamPiotrGustawMarcin Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Hmmm a jak się to ma do przeprowadzonego ślepego testu przez HDTV w UK?
Tam LG C9 wypadł najlepiej a tu nagle najgorszy TV 🙂

Gustaw
Gość
Gustaw

Bardzo profesjonalny musiał być to test skoro takie tv były porównywane na trybie dynamicznym ‍♂️Większość tv ma najgorsza ostrość, obróbkę przy tym trybie obrazu.
Sam kraj czyli Holandia skąd pochodzi Philips już na starcie podpowiada który tv miał wygrać.Moim zdaniem Lg C9 bezkonkurencyjny, a następnie Panasonic.

Adam
Gość
Adam

“To już czwarty raz z kolei, gdy telewizor Philips OLED zostaje wybrany najlepszym odbiornikiem w ślepym teście. Poprzednie miały miejsce dwukrotnie w UK oraz raz w Niemczech.” Hmm
Poza tym marka może i pochodzi z Holandii, ale już od paru lat Holendrzy nie mają z nia nic wspólnego. Przynajmniej jeśli chodzi o rtv.

Piotr
Gość
Piotr

Ma się do tego tak, że Philips nie był brany tam pod uwagę, a to zasadniczo zmienia postać rzeczy.

Robert
Gość
Robert

Witam Wszystkich Philips to jedna z najbardziej badziewnych firm sprzedajaca tv. Mój tv jest 4 raz w serwisie w ciagu 3 miesiecy i nie mogą go naprawić. Dramat zero wsparcia ze strony serwisu. Jezeli chodzi o philipsa to w słuchawce możesz usłyszeć nas to nieinteresuje. A i tak ten kto sie interesuje to wie że oledy pakowane są od LG