Home Testy Telewizory OLED Philips Philips OLED+ 903 | TEST | Android TV z dźwiękiem Bowers & Wilkins i Ambilight
Philips OLED+ 903 | TEST | Android TV z dźwiękiem Bowers & Wilkins i Ambilight

Philips OLED+ 903 | TEST | Android TV z dźwiękiem Bowers & Wilkins i Ambilight

49.03K
0

Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)

Fabrycznie (tryb Film)

wynik wynik
Średnia deltaE barw ze standardowych 2,5 maksymalna 5,8
Średnia deltaE barw ze wzornika 3,1 maksymalna 7,6
Średnia deltaE palety szarości 4,3 maksymalna 7,7

Tryb “Film” to ten, który ma zapewnić nam najwierniejszą reprodukcję obrazu. Rozumiemy przez to wygląd zbliżony do tego co widział reżyser na swoim monitorze w studio filmowym. Wtedy możemy delektować się obrazem w oryginalnej kolorystyce. Od takiego stanu rzeczy są jednak zawsze mniejsze lub większe odstępstwa. W przypadku OLED 903 obraz ma lekko czerwieńszy odcień niż powinien. Dlatego przy przejściu na tryb “Film” jest wrażenie jakby biel była pożółkła. Oprócz tego mankamentu można by wspomnieć jeszcze o zbyt niskiej gammie, która spłyca kontrastowość obrazu przy oglądaniu nocnym. Pomimo idealnej, oledowej czerni, przejścia pomiędzy poszczególnymi odcieniami barw nabierają jasności zbyt szybko.

Profesjonalna kalibracja Philips OLED 903

wynik wynik
Średnia deltaE barw ze standardowych 1,1 maksymalna 2,7
Średnia deltaE barw ze wzornika 1,1 maksymalna 2,1
Średnia deltaE palety szarości 0,8 maksymalna 1,2

Philips OLED 903 posiada funkcje kalibracyjne znane ze starszych modeli, ale i wzbogacone o dodatkową regulację gamutu w trzeciej osi. Patrząc na przykład OLED 903 są one wystarczające, by uzyskać doskonałe oddanie barw. Jak widzimy udało się usunąć zaczerwienienie obrazu i odcień od czerni do bieli jest teraz neutralny. Gamma (definiująca właśnie kontrastowość obrazu) jest teraz płaska i obraz ma większą głębie i kontrastowość. To dobry wynik i bardzo dobrze świadczy o modelu OLED 903, że udało się go uzyskać pomimo braku 10/20 punktowego balansu bieli dostępnego w telewizorach konkurencji.

Galeria przekłamań obrazu

Wybierz kadr z filmu:
Wybierz ustawienia obrazu w telewizorze:
  • Tryb Fabryczny
  • Najlepszy tryb fabryczny
  • Profesjonalna kalibracja
  • Referencja (studio)
Pamiętajmy, że opis kalibracji tyczy się egzemplarza, który trafił do naszych testów. Egzemplarze takich samych telewizorów różnią się między sobą, więc te nabyte przez czytelników mogą mieć inne błędy odwzorowania barw (mogą być one większe lub mniejsze – nie ma reguły). Z tego powodu nie publikuję ustawień kalibracyjnych, bowiem są one indywidualne dla każdego telewizora i toru wideo. Zachęcam natomiast do poczytania o profesjonalnej kalibracji.

(49030)

4.3 3 głosy
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

20
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x