Home Fachowa publicystyka i artykuły Jak zrobić zdjęcie obrazu na telewizorze? Portalowa galeria przekłamań!
Jak zrobić zdjęcie obrazu na telewizorze? Portalowa galeria przekłamań!

Jak zrobić zdjęcie obrazu na telewizorze? Portalowa galeria przekłamań!

6.19K
0

Umiem (?) robić zdjęcia ekranu aparatem fotograficznym

Testowany telewizor ma kiepską czerń i strasznie nienaturalne kolory

Czerń telewizora jest smolista, a kolory jak żywe

Co różni powyższe zdjęcia? Wszystko poza ustawieniami telewizora. Na nim obraz jest cały czas ten sam 🙂 Wybaczcie mi ten prowokacyjny początek, jednak czuję potrzebę powtarzania do znudzenia, że aparat jest najgorszym urządzeniem do pokazywania obrazu (jako całości) na wyświetlaczu. Pojedyncze zjawiska – tak. Kontrast, kolory i wszystko inne co składa się na ekspresję obrazu – nie. Kropka. Zobaczcie teraz jak faktycznie wyglądają kadry pobrane z filmu:

Jak widzicie są całkowicie różne, nawet od pary zdjęć, którymi wcześniej zasugerowałem, że mamy do czynienia z telewizorem idealnym. Nie będę się tutaj jednak rozwodził czemu aparat jest zły, ponieważ napisałem na ten temat solidny artykuł zatytułowany Aparat foto czyli największy KŁAMCA przy testach wyświetlaczy: telewizorów, monitorów czy projektorów.

(6186)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl