Home Patronat medialny Audio Video Show 2018 Philips na Audio Video Show 2018 | RELACJA | Seminaria HDTVPolska
Philips na Audio Video Show 2018 | RELACJA | Seminaria HDTVPolska

Philips na Audio Video Show 2018 | RELACJA | Seminaria HDTVPolska

641
6

Nie jest zaskoczeniem, że i w tym roku firma Philips pojawiła się na największych targach w Polsce czyli Audio Video Show na PGE Narodowy. Jesteśmy już przyzwyczajeni do ogromnego stoiska i prezentacji najnowszych produktów LCD oraz OLED TV. W tym roku mieliśmy także przyjemność przeprowadzić dla zwiedzających seminaria związane z telewizorami OLED+ Bowers & Wilkins.

Philips Audio Video Show 2018 wykłady HDTVPolska

Philips Audio Video Show 2018 wykłady HDTVPolska

Philips zaprezentował na swoim stoisku przegląd całej swojej najważniejszej linii telewizorów premium począwszy od LCD takich jak PUS8303 (test) po przystępny cenowo OLED POS9002 (test) kończąc na najnowszych modelach OLED 803 (test) oraz OLED+ 903 Bowers & Wilkins (test już wkrótce). Aranżacja wnętrza była na tyle przemyślana, że zwiedzający mogli podziwiać unikalny dla telewizorów Philips efekt Ambilight w pełnej krasie na wszystkich modelach tv.

Philips Audio Video Show 2018 wykłady HDTVPolska

Przez trzy dni od piątku do niedzieli przeprowadzaliśmy dla uczestników wystawy szczegółowe seminaria na temat telewizorów OLED. Pracowaliśmy na modelach POS9002, 803 oraz 903 Bowers & Wilkins. Na miejscu pojawiło się mnóstwo uczestników oraz fanów, których serdecznie pozdrawiamy!

Głównym tematem przewodnim naszego wystąpienia była prezentacja najnowszego telewizora OLED+ 903 Bowers & Wilkins. OLED Plus czyli telewizor z niesamowitą jakością obrazu oraz dźwiękiem, który w pełni zastępuje zewnętrzny soundbar. Słuchaczom ciężko było często uwierzyć, że telewizor może z siebie wydobyć tej klasy dźwięk mimo, że sala była ogromna więc warunki nie do końca sprzyjały tego typu prezentacji. Okazało się, że nie jest to kolejny znaczek znanej firmy ze świata audio umieszczony jako logo na telewizorze ale jakość, która idzie w parze za bogatą historią brytyjskiej firmy.

Philips Audio Video Show 2018 wykłady HDTVPolska

Philips Audio Video Show 2018 wykłady HDTVPolska

Pod względem obrazu omawialiśmy przede wszystkim różnice względem Full HD a technologią Ultra HD prezentując walory tej ostatniej w formie porównań na żywo “oko w oko” na dwóch telewizorach pracujących równolegle na tych samych materiałach. Uczestnicy mogli przekonać się jak wielka przepaść obrazu jest między np. nośnikiem Blu-ray a Ultra HD Blu-ray i dlaczego różnica jest dużo większa niż miało to miejsce w przypadku porównywania obraz DVD do Blu-ray. Była to też dobra okazja do omówienia unikalnego procesora obrazu P5 drugiej generacji oraz funkcji, którą wprowadza na OLED 803 oraz 903 czyli Perfect Natural Reality (SDR do HDR).

Philips Audio Video Show 2018 wykłady HDTVPolska

Kolejnym ważnym punktem wykładów była prezentacja poprawnych ustawień konsol PS4 Pro oraz Xbox One X na przykładzie wybranych gier jak Gran Turismo Sport, Assassin’s Creed Odyssey czy Battlefield V. Także i tu “oko w oko” dokonywaliśmy konfrontacji wersji Full HD z Ultra HD. Aż trudno było uwierzyć jak wielka była różnica w obrazie np. w Gran Turismo Sport i jak wiele traci gracz nie korzystając z trybów Ultra HD w mocniejszej wersji konsoli.

Philips Audio Video Show 2018 wykłady HDTVPolska

Philips Audio Video Show 2018 wykłady HDTVPolska

Philips Audio Video Show 2018 wykłady HDTVPolska

Na koniec wszyscy uczestnicy mogli podziwiać zasadę działania systemu Ambilight, który występuje tylko w telewizorach OLED marki Philips. Dziękujemy bardzo za tak liczne przybycie na nasze wykłady. Do zobaczenia za rok!

Philips Audio Video Show 2018 wykłady HDTVPolska

(641)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(6)

 1. No te 77\" może skusić. Ale Samsung zaczyna oferować TV 8K. Chociaż jeszcze nie oled. Więc, żeby sobie za rok w brodę nie pluć, że wywaliło się dobre cztery dychy, a tu pojawia się nagle Oled 8K - to nie wiem, czy nie lepiej zaczekać do następnej jesieni...
 2. Mam takie pytanie czy procesor obrazu P5 drugiej generacji, jest też stosowany w telewizorach LCD Philipsa, pytam bo Kiki twierdzi że w telewizorach LCD jest ten sam procek jak w OLED-ach Philipsa.
   

 3. Co do nowego Philipsa 903 Bowers & Wilkins to rzeczywiście ten dźwięk jaki było słychać z tv zrobił na mnie wrażenie, podobno też HDR najlepszy z oledów. Kiedy test bo już koniec tygodnia :) ?

 4. pytanie do Piotra i Macieja jak bedą testować model 903 mogą zwrócic uwage na input lag. w zagranicznych recenzjach pisza ze to to samo co 803 plus lepszy dzwięk tylko,że w dwóch recenzjach zagranicznych podali ,że input lag wynosi 22 , a w 803 jest 38.

 5. Dnia 22.11.2018 o 23:51, szpaksonus napisał:

  Co do nowego Philipsa 903 Bowers & Wilkins to rzeczywiście ten dźwięk jaki było słychać z tv zrobił na mnie wrażenie, podobno też HDR najlepszy z oledów. Kiedy test bo już koniec tygodnia :) ?

  Choroby i inne sprawy nas trapią. Najbliższy tydzień wrzucimy.

  Dnia 23.11.2018 o 10:37, llukk napisał:

  pytanie do Piotra i Macieja jak bedą testować model 903 mogą zwrócic uwage na input lag. w zagranicznych recenzjach pisza ze to to samo co 803 plus lepszy dzwięk tylko,że w dwóch recenzjach zagranicznych podali ,że input lag wynosi 22 , a w 803 jest 38.

  39ms w Full HD i UHD czyli 4K HDR. Wszystkie inne pomiary, które znajdziesz są błędne.

 6. ok dzieki .chyba  wreszcie oled zawita musowo z ambilight