Home Testy Telewizory OLED Philips Philips POS9002 TEST najnowszego OLED 2017 z Ambilight i Android TV!
Philips POS9002 TEST najnowszego OLED 2017 z Ambilight i Android TV!

Philips POS9002 TEST najnowszego OLED 2017 z Ambilight i Android TV!

41.93K
347

Słowem wstępu

Gdy OLED łączy się z Androidem i systemem Ambilight, to już wiemy, że chodzi o telewizor Philipsa 🙂 Połączenie tych trzech świetnych technologii mieliśmy okazję podziwiać już rok temu, przy okazji testu modelu POS901f. Ten udany telewizor niestety nie wszedł do polskiej dystrybucji, przez co nie znalazł szerokiego grona odbiorców. Nadszedł jednak nowy rok, a wraz z nim nowy model, który właśnie pojawił się w polskich sklepach! Premiera każdego wyświetlacza z matrycą organiczną jest dla nas, miłośników najwyższej jakości obrazu, czystą przyjemnością. Jak wypada więc najnowszy telewizor premium Philipsa?

(41934)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(347)

 1. 12 godzin temu, rybak17 napisał:

  Bo go używam od czasu do czasu i wiem czego mogę się spodziewać po nowszych wersjach oraz jak oprogramowania szybko się starzeje. 

  Dziękuję za "wyczerpującą" odpowiedź. Może ktoś inny uświadomi mnie, jakie znaczenie ma wersja androida w telewizorze?

 2. Dnia 25.02.2019 o 01:38, LV426 napisał:

  Chyba jednak nie ma jeszcze Android TV 9.0 ;)

  Jest niewiele wnoszący i zabugowany 8.0 do którego aktualizację takie choćby Sony wstrzymało. 

  Dzięki, nie wiedziałem że jest aż tak źle. Wiem że na Xiaomi MiBox aktualizacja do 8.0 robi sporo problemów więc może lepiej niech wydadzą dopracowane oprogramowanie. 

 3. Właśnie dostałem OTA na POS 9002. Póki co wszystko ok. Moim zdaniem menu działa szybciej. Nie ma HDR w Youtubie ale to chyba sprawa Googla.

  Trzeba od nowa ustawić sobie obraz bo został zresetowany do wartości domyślnych.

  Zobaczymy jak będzie z podobrem produ w trybie czuwania. Walczyłem z serwisem przez pół roku i dopiero od aktualizacji z 17 września 2018 TV poprawnie przechodził w tryb czuwania.

  Tak na szybko wydaje sie ok.

  Wersja 8.0 

  Aktualizacja zabezpieczeń z 5.12.2018

  Działa Google Assistant po Polsku

   

  Pozdrawiam

 4. Dnia 4.03.2019 o 16:58, lukcinek napisał:

  Właśnie dostałem OTA na POS 9002. Póki co wszystko ok. Moim zdaniem menu działa szybciej. Nie ma HDR w Youtubie ale to chyba sprawa Googla.

  Trzeba od nowa ustawić sobie obraz bo został zresetowany do wartości domyślnych.

  Zobaczymy jak będzie z podobrem produ w trybie czuwania. Walczyłem z serwisem przez pół roku i dopiero od aktualizacji z 17 września 2018 TV poprawnie przechodził w tryb czuwania.

  Tak na szybko wydaje sie ok.

  Wersja 8.0 

  Aktualizacja zabezpieczeń z 5.12.2018

  Działa Google Assistant po Polsku

   

  Pozdrawiam

  Cześć, jak korzystać z assystanta google w OREO na POS9002? Obecnie zgodnie z powyższym powinien działać. U mnie działa tylko pogoda i standardowy Voice search. Proszę o pomoc.

 5. Aktualizacja oprogramowania sprzętowego — Oprogramowanie

  version:107.000.222.001, zip plik , 1.2 GB, opublikowane 4 marca 2019

  Właśnie jestem po.....

  Po wgraniu tej aktualizacji z poziomu TV...  totalna klapa.

  Menu wygląda jak jakaś wersja alpha. Zniknęło większość ustawień. Brak zarządzania apkami systemowymi a jedynie zainstalowane można zmieniać.

  Brak widoczności napędu USB w programach typu MX PLayer czy VLC, oraz innych. Tylko fabryczny player widzi napęd USB. Płynność odtwarzania na wbudowanym playerze bez zmian.

  Teraz mam dziwne trzaski na wyjściu audio przy włączaniu TV...

   

  Właśnie zasysam  z tej strony https://toengel.net/philipsblog/firmware-download/  

  najnowszy soft 

  autorun-TPM171E_R.107.000.230.000.upg

  http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/eula.pl?ctn=65OLED903/12&dct=FUS&link=/cgi-bin/dcbint/get?url=/files/6/65oled903_12/65oled903_12_fus_deu.zip%26ofn=FUS_TPM171E_107.0.230.0_prod.zip&scy=DE&slg=DEU

   

  Oby naprawili co s...i (spaprali ;) ) w temacie obsługi USB przez apki firm trzecich.

   

  YYEESSSS!!!

   

  MX PLayer ponownie bangla :)  Ani lepiej ani gorzej. Więc jak tam kto woli albo ręcznie albo poczekać aż wprowadzą w automacie tę wersję 230.

   

   

   

   

 6. nie widze edycji posta

  ____________________________________________

  Nie dziala wyszukiwanie glosowe z pulpitu/menu głównego TV. Pojedynczych słów wcale nie rozpoznaje, a z kilkoma nic dalej się nie dzieje.

  Działa jedynie w sklepie.

 7. Dopiero pełny reset TV, czyli jak na telefonie pełny reset poprzez skasowanie profilu spowodował naprawienie tego co popsuła ta 107.000.222.001 aktualizacja częściowo kasując ustawienia obrazu.

  Działa w końcu bezproblemowo wyszukiwanie głosowe.

  Trzaski przy włączaniu TV na wyjściu słuchawek nadal są. Zauważyłem coś dziwnego, powracające "kanały" czyli menu zawartości wybranych aplikacji, np. Netflixa czy Youtube.

  Powraca mi menu rekomendowanych apek google. Na razie 3 razy pomimo usunięcia minusem. Do tego same znikły 3 aplikacje MX Player, Aida, Kodi. 

  W Aida nie widać teraz użycia CPU...

  Jeśli miałbym możliwość powrotu do ostatniej wersji sprzed aktualizacji do 8 wrócił bym bez żalu. Nadal brak HDR na YT a systemowy odtwarzacz jak zacina tak tnie nadal. Całe szczęście, że jest MX Player.