Home News Informacje prasowe PGA 2017: HP podsumowuje Poznań Game Arena 2017 – emocjonujące turnieje, nowości dla graczy oraz tłumy fanów
PGA 2017: HP podsumowuje Poznań Game Arena 2017 – emocjonujące turnieje, nowości dla graczy oraz tłumy fanów

PGA 2017: HP podsumowuje Poznań Game Arena 2017 – emocjonujące turnieje, nowości dla graczy oraz tłumy fanów

56
0

Za nami Poznań Game Arena 2017, targi które w miniony weekend obfitowały w masę sprzętowych premier, pasjonujące turnieje oraz możliwość spotkania niesamowitych ludzi, którzy nie wyobrażają sobie życia bez e-sportu.  

Trzydniowe święto graczy przyciągnęło w tym roku do Poznania ponad 72 000 uczestników[1]. Tłumy przez wszystkie dni można było zobaczyć nie tylko w kolejkach przed wejściem, ale też na stoisku OMEN by HP, które przez cały czas rozkręcali BladyKris oraz PeJot, wspierani przez Kalucha i Sheo – influencerzy odpowiadali na pytania widzów, rozdawali masę nagród i grali wspólnie z fanami na najnowszych komputerach HP. Chętni podczas trwania imprezy mogli także zagrać na stoisku OMEN by HP w turnieju Counter-Strike: Global Offensive, w którym do wygrania były bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Poznań Game Arena 2017 zarówno dla organizatorów jak i dla HP okazało się wielkim sukcesem, co odzwierciedla duże zainteresowanie oraz ilość graczy, którzy odwiedzili stoisko HP. Chcieliśmy dać im możliwość sprawdzenia naszych najnowszych desktopów i notebooków  w warunkach, do których zostały przeznaczone. Gratulujemy również drużynie Pompa Team, która wygrała we wspieranych przez nas finałach Pucharu Polski Cybersport i już za niespełna dwa tygodnie będzie reprezentować Polskę na turnieju OMEN by HP League of Legends Combat. Bardzo cieszy nas nagroda ACANTHUS AUREUS   – byliśmy pierwszy raz na PGA i od razu zostaliśmy zauważeni – powiedziała Luiza Dzienkiewicz-Kobus, PS Marketing Manager, HP Inc Polska.

Na PGA 2017 odwiedzający mieli nie tylko okazję zapoznać się z najnowszymi desktopami i  laptopami dla graczy OMEN by HP, monitorami gamingowymi czy akcesoriami do gier, które powstały we współpracy ze SteelSeries, ale przede wszystkim sprawdzić ich możliwości. Dużym zainteresowaniem cieszyło się urządzenie, które możemy spokojnie zapakować do plecaka. OMEN X Compact Desktop to niewielki komputer, który ma własną baterię i w połączeniu z bardzo wydajnymi podzespołami (wewnątrz procesor Intel Core 7 oraz karta graficzna GeForce GTX 1080) tworzy idealny, praktycznie bezprzewodowy zestaw pod VR.

PGA 2017 HP

Kulminacją PGA 2017 były finały Pucharu Polski Cybersport w CS:GO oraz LoL-a. W przypadku Counter Strike najlepszą ekipą okazała się organizacja PRIDE, jednak fanów HP, a zwłaszcza League of Legends bardziej interesował niedzielny finał, w którym naprzeciw siebie stanęły ekipy Pompa Team oraz Illuminar Gaming.

Tytuł obroniła drużyna Pompa Team, która w finałowym pojedynku pokonała przeciwników z wynikiem 2:0 i zdobyła 12 000 zł.  Zwycięzcy pojadą także na międzynarodowy turniej OMEN by HP League of Legends Combat,  który odbędzie się w czeskiej Pradze, w dniach 20-22 października podczas imprezy For Games!!! http://forgames.cz/en/partner/

[1] Dane organizatora PGA 2017, http://www.gamearena.pl.

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(56)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).