Home News Onimusha Warlords – nowe informacje o remasterze klasyku
Onimusha Warlords – nowe informacje o remasterze klasyku

Onimusha Warlords – nowe informacje o remasterze klasyku

102
0

Onimusha Warlords to odświeżona wersja pierwszej gry z kultowej serii Capcomu z epoki PS2. Właśnie napłynęły najnowsze wieści na temat remasteru. Wiemy, jakie studio za nim stoi i jakie będą usprawnienia.

Pierwsza Onimusha ukazała się najpierw na PS2, następnie na oryginalnym Xboksie, a także (lecz jedynie w Rosji i Azji) później na PC. Fundamentem Onimushy była statyczna kamera niczym w Resident Evil, lecz gra ta opierała się na walce nie bronią palną z zombiakami lecz hack’n’slash z demonami w feudalnej Japonii.

W remasterze uświadczymy grafiki w wysokiej rozdzielczości, przejścia do trybu panoramicznego, rzecz jasna analogowego sterowania (pomimo, że gałki analogowe były standardem w DualShock 2 to Onimusha używała WYŁĄCZNIE d-pada), a także nowej ścieżki dźwiękowej i dodatkowego, łatwego poziomu trudności.

Onimusha

Za odrestaurowanie gry odpowiada studio NeoBards Entertainment – to im Capcom wcześniej powierzył opracowanie Devil May Cry HD Collection na PS4, Xbox One i PC. W grę zagramy już 15 stycznia 2019, na PS4, Xbox One, Switchu oraz PC. Japończycy będą mogli zrobić to ciut wcześniej – 20 grudnia tego roku.

Macie jakieś wspomnienia z Onimushą? Na jakiej platformie chcecie zagrać w remaster?

(102)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.