Home News Nowości kinowe | 19 lipca 2019 | Król Lew, Diego
Nowości kinowe | 19 lipca 2019 | Król Lew, Diego

Nowości kinowe | 19 lipca 2019 | Król Lew, Diego

284
0

Przyglądamy się tytułom, które wejdą do kin od 19 lipca. Najbliższy weekend będzie stał pod znakiem nowej wersji animacji “Król Lew” oraz dokumentu “Diego” o Maradonie.

19 lipca do kin wchodzą między innymi remake filmu “Król Lew“, dokument “Diego” oraz francuska komedia “I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

Król Lew nakręcony przy użyciu wirtualnej rzeczywistości

Król Lew

OBEJRZYJ ZWIASTUN

9 lipca odbyła się pra-premiera “Króla Lwa” w USA, a trzy dni później wyczekiwana nowa wersja kultowej animacji Disneya weszła do kin w Chinach. Zdążyła już tam zarobić ponad 54 miliony dolarów. Jako wysłannik naszej redakcji, przedpremierowo miał okazję zobaczyć film Gmeru. Skwitował, że jest to robota typu “kopiuj-wklej” (na poziomie scenariusza), ale w “przecudownym opakowaniu”. Jest to kolejny z remake’ów klasyków Disneya, a jego reżyserem jest Jon Favreau. Mogliśmy go niedawno oglądać jako Happy’ego w “Spider-Man: Daleko od domu” (recenzowaliśmy tutaj). W oryginalnej wersji usłyszymy m.in.: Donalda Glovera, Setha Rogena, Beyonce, Johna Olivera i Jamesa Earla Jonesa. W rodzimym dubbingu pojawią się Wiktor Zborowski, Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Maciej i Jerzy Stuhrowie. Film dostępny będzie z napisami, jak również z polskimi głosami.

nowości kinowe

Film zrealizowano w CGI, a reżyser posłużył się do tego technologią wirtualnej rzeczywistości. Nowa wersja “Króla Lwa” zyskała przeważnie przychylne recenzje (60% Rotten Tomatoes), głównie chwalące efekty specjalne, aczkolwiek nie z takim samym entuzjazmem oceniono scenariusz.

Diego

OBEJRZYJ ZWIASTUN

Fani piłki nożnej będą mogli znaleźć coś dla siebie w postaci “Diego”, filmu dokumentalnego o legendarnym argentyńskim piłkarzu Diego Maradonie. Dokument ten swoją premierę miał na festiwalu w Cannes. Jego reżyserem jest Brytyjczyk Asif Kapadia. Filmowiec w swoim CV może poszczycić się takimi produkcjami dokumentalnymi, jak “Senna” czy “Amy” (o Amy Winehouse). Ponadto ma on na swoim koncie także dwa odcinki popularnego serialu Netflix, “Mindhunter”.

nowości kinowe

Wydaje się, że dobra passa Kapadii została podtrzymana, gdyż “Diego” legitymuje się obecnie średnią oceną 7,7/10 na Rotten Tomatoes przy 85% pozytywnych recenzji.

Inną interesującą propozycją może okazać się francuska komedia “I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże”. Jest to kontynuacja popularnej produkcji z 2014 roku, “Za jakie grzechy, dobry Boże?”.


Pozostałe nowości kinowe w tym tygodniu (wraz ze zwiastunami):


ZOBACZ TAKŻE: Recenzja trzeciego sezonu Stranger Things


Źródło: opracowanie własne

(284)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o