Home News Nowy kanał w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-1 jednak zmienia nazwę! Antena TV jest już testowo nadawany w jakości HD
Nowy kanał w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-1 jednak zmienia nazwę! Antena TV jest już testowo nadawany w jakości HD

Nowy kanał w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-1 jednak zmienia nazwę! Antena TV jest już testowo nadawany w jakości HD

10.62K
1

Kanał Silver TV, który ma niebawem ruszyć na pierwszym multipleksie telewizji naziemnej, zmieni nazwę. Ostatecznie zostanie włączony jako Antena TV, a tymczasem rozpoczęła się kolejna faza testowego nadawania. W niektórych sieciach kablowych i IPTV jest dostępny w rozdzielczości HD. Kiedy ruszy i jak go odebrać w naziemnej telewizji cyfrowej?

Naziemna telewizja cyfrowa z kanałem Antena TV. Jak go odebrać? Trwają testy w HD

Należący do Michała Winnickiego Silver TV został w wskazany pod koniec lutego jako nowy kanał cyfrowej telewizji naziemnej. Wybrano go w miejsce ATM Rozrywka, które w nie do końca jasnych okolicznościach zakończyło nadawanie po wygaśnięciu koncesji. Zwycięzca konkursu mógł przystąpić do szykowania startu emisji na pierwszym multipleksie (MUX-1), jednak po drodze pojawiły się komplikacje.

Taką samą nazwę zgłosiła bowiem niedawno jako znak towarowy w Urzędzie Patentowym Beata Borucka, znana w internecie jako “Mądra Babcia”. Prowadzi ona działania pod tym samym hasłem na YouTube i Facebooku od połowy ubiegłego roku. Winnicki, nie chcąc tworzyć sporów i widząc możliwość współpracy z twórczynią w przyszłości, zapowiedział więc debiut kanału pod nową nazwą. Wiemy już, że przed rozpoczęciem nadawania Silver TV zmieni się w Antena TV.

Jednocześnie dopiero co rozpoczęła się kolejna faza testowej emisji tego kanału w niektórych sieciach kablowych i IPTV. Obecnie emitowane są tam telezakupy i logo Silver TV lub Silver TV HD. Po starcie, który nastąpi w bliżej nieokreślonym terminie, kanał już pod nową nazwą będzie dostępny w rozdzielczości HD drogą kablową i internetową. W cyfrowej telewizji naziemnej będzie oczywiście dostępny nieodpłatnie, ale w niższej jakości.

Wybrano nowy kanał do MUX-1 telewizji naziemnej! ATM Rozrywka ostatecznie kończy nadawanie
Michał Winnicki, właściciel kanału Silver TV

Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy dokładnie ruszy nowy. Właściciel utrzymuje, że chce zadebiutować zaraz po otrzymaniu od KRRiT wszystkich niezbędnych dokumentów, być może jeszcze w kwietniu. Winnicki ujawnił, że wszystkie podmioty włączające wcześniej do swojej oferty ATM Rozrywka są zainteresowane oferowaniem swoim odbiorcom Silver TV.

Silver TV (Antena TV) to propozycja skierowana szczególnie do seniorów, a w uzasadnieniu takiego wyboru Krajowej Rady Radiofonii i Teleiwzji możemy przeczytać, że takiej oferty brakowało dotąd w telewizji naziemnej. Kanał ma zapewnić rozrywkę, informację i edukację, a ponadto promować aktywizację i zdrowy styl życia ludzi starszych.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://satkurier.pl/news/202854/silver-tv-juz-nadaje-ale-zmieni-nazwe-na-antena-tv.html


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(10615)

5 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Radoslaw
Radoslaw
59 minut temu

Kolejne gówno

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x