Home News Polska premiera serwisu wideo Sony z jakością obrazu znaną z płyt 4K. BRAVIA CORE zdetronizuje konkurencję? Netflix i inni mogą się obawiać!
Polska premiera serwisu wideo Sony z jakością obrazu znaną z płyt 4K. BRAVIA CORE zdetronizuje konkurencję? Netflix i inni mogą się obawiać!

Polska premiera serwisu wideo Sony z jakością obrazu znaną z płyt 4K. BRAVIA CORE zdetronizuje konkurencję? Netflix i inni mogą się obawiać!

8.83K
8

Od dziś rozpoczęły się pierwsze wysyłki najnowszych telewizorów Sony BRAVIA XR, których przedsprzedaż trwała przez kilka ostatnich tygodni. O flagowym modelu 4K Google TV Sony BRAVIA XR OLED A90J możecie już wiele przeczytać na naszym portalu po fachowych pomiarach i testach, które przeprowadziliśmy w redakcji. Jedną z największych nowości przy okazji wprowadzania telewizorów do sprzedaży jest polska premiera najnowszego serwisu streamingowego BRAVIA CORE, który ma zredefiniować jakość obrazu dostępną w filmach przesyłanych drogą internetową w Polsce. Co wiemy o nowym serwisie na ten moment? Dla kogo będzie dostępny i jak rozliczany?

Platforma BRAVIA CORE – jakość obrazu jak z płyt 4K Ultra HD Blu-ray?!

Platforma BRAVIA CORE w telewizorach BRAVIA XR zapewnia dostęp do najnowszych produkcji, wielkich przebojów i niezapomnianej klasyki Sony Pictures Entertainment. Użytkownicy telewizorów BRAVIA XR mogą korzystać z technologii Pure Stream, gwarantującej najwyższy standard obrazu w streamingu.

Pierwsze wrażenia test Sony BRAVIA XR OLED A90J Google TV BRAVIA CORE
BRAVIA CORE na Sony BRAVIA XR OLED A90J Google TV

Platforma BRAVIA CORE™ łączy rozrywkę z technologią. Powstała we współpracy z Sony Pictures Entertainment (SPE), by zapewnić nabywcom nowych telewizorów Sony najwyższą jakość oglądanych filmów fabularnych i innych materiałów. Filmy te dostępne są dla użytkowników wszystkich nowych telewizorów BRAVIA XR, między innymi wprowadzonych ostatnio modeli OLED 4K HDR MASTER Series A90J i debiutujących wkrótce Full Array LED 4K HDR X90J. Oferta obejmuje wybrane pozycje spośród nowości SPE i klasycznego repertuaru[i], jak również najbogatszą kolekcję materiałów w formacie IMAX® Enhanced. Platforma BRAVIA CORE jako pierwsza na rynku wykorzystuje technologię Pure Stream™, umożliwiając strumieniową transmisję z prędkością do 80 Mb/s[ii] i uzyskanie jakości będącej niemal bezstratnym odpowiednikiem BD UHD.

Sony wprowadza nowy serwis wideo VOD - BRAVIA CORE. Włączymy go tylko na telewizorach Sony BRAVIA XR! Co tam obejrzymy?
fot. Sony

Produkujemy filmy we współpracy z najwybitniejszymi ludźmi kina i aktorami, a następnie wykorzystujemy naszą znakomitą technologię, by udostępniać je konsumentom na znakomitych telewizorach Sony — mówi Keith Le Goy, prezes Worldwide Distribution and Networks, Sony Pictures Television. — Platforma BRAVIA CORE, w którą wyposażone są wszystkie nowe telewizory BRAVIA XR, zapewni widzom najlepszą możliwą jakość oglądania we własnych czterech ścianach.

Sony wprowadza nowy serwis wideo VOD - BRAVIA CORE. Włączymy go tylko na telewizorach Sony BRAVIA XR! Co tam obejrzymy?
fot. Sony

Jak oglądać filmy na BRAVIA CORE?

Nabywcy telewizorów BRAVIA XR, którzy zarejestrują się do BRAVIA CORE otrzymają kupony, które będą mogli wymieniać na filmy z oferty ponad 300 tytułów, takie jak Venom, Piotruś Królik, Pogromcy duchów, Blade Runner 2049 czy Jumanji: Następny poziom. Zakup telewizorów A90J i Z9J premiowany jest dziesięcioma kuponami, a pozostałych modeli BRAVIA XR — pięcioma[iii]. Ponadto, zapis do BRAVIA CORE oznacza dla użytkowników telewizorów BRAVIA XR dostęp do fantastycznie bogatej oferty filmów, które można oglądać w streamingu w jakości do 4K HDR — w dowolnym momencie i dowolną liczbę razy[iv].

Pierwsze wrażenia test Sony BRAVIA XR OLED A90J menu 2
BRAVIA CORE na Sony BRAVIA XR OLED A90J Google TV

Przez cztery lata poszukiwaliśmy pomysłu na zapewnienie widzom w domach nowych wrażeń i dostarczenie im wspaniałej, urzekającej technologii spotykanej zazwyczaj w kinach — mówi Pete Wood, SVP, New Media Distribution, Sony Pictures Entertainment. — BRAVIA CORE natychmiast staje się źródłem świetnych wrażeń. Dzięki niej widz otrzymuje wybór najlepszych filmów z dorobku studia, od najnowszych produkcji po ponadczasowe pozycje z klasycznego repertuaru Sony.

Na platformie BRAVIA CORE dostępna kolekcja filmów IMAX Enhanced

Aby oglądanie w domu było naprawdę zniewalającym przeżyciem, na platformie BRAVIA CORE znalazła się także największa kolekcja filmów IMAX Enhanced. Jest ona zoptymalizowana do telewizorów BRAVIA XR i zapewnia zremasterowany obraz IMAX® i intensywny dźwięk DTS.

IMAX Enhanced Sony Bravia projektory

IMAX Enhanced to najlepszy sposób, by doświadczać filmowej rozrywki poza salą kinową — mówi Bruce Markoe, dyrektor IMAX Post, IMAX Corporation. — W ramach ścisłej współpracy z firmami Sony Pictures i DTS przeprowadziliśmy rekonstrukcję ponad 50 tytułów IMAX Enhanced, dzięki czemu zapewniają one najwyższą wierność obrazu i dźwięku na urządzeniach Sony BRAVIA XR. Cieszy nas perspektywa dalszego powiększania oferty IMAX Enhanced na platformie BRAVIA CORE. Z niecierpliwością czekamy, by dostarczyć kolejne uwielbiane przez konsumentów treści IMAX na najlepsze w swojej klasie urządzenia służące do rozrywki i streamingu treści.

Filmy nakręcone kamerami IMAX lub kamerami certyfikowanymi przez firmę IMAX, takie jak Spider-Man: Daleko od domu, wyróżniają się większą szerokością obrazu, dostosowaną specjalnie do ekranów IMAX. Widzowie mogą oglądać dzieła doceniane przez krytyków (Małe kobietki, Cóż za piękny dzień), filmy akcji (Bad Boys For Life, Baby Driver) czy kino familijne (Hotel Transylwania, Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski).

Produkcje filmowe stały się niezwykle wyrafinowane, a teraz, dzięki telewizorom Sony BRAVIA XR i ich technologii, te same wrażenia można uzyskać w domu — dodaje Bruce Markoe.

Użytkownicy platformy BRAVIA CORE mają ponadto dostęp do serwisu Studio Access z wieloma materiałami ukazującymi kulisy produkcji, wywiadami itp.

W jaki sposób uzyskać dostęp do BRAVIA CORE?

Platforma BRAVIA CORE jest dostępna we wszystkich nowych telewizorach BRAVIA XR. Rodzinę BRAVIA XR oparto na nowym procesorze Cognitive Processor XR™, naśladującym działanie ludzkiego wzroku i słuchu przy zastosowaniu zupełnie nowych technik przetwarzania, wykraczających poza tradycyjną sztuczną inteligencję.

Dostępność modelu w przedsprzedaży logo rtv euro agd sony_centre Logo Media Markt
Sony OLED XR-55A90J 10 699 zł 10 699 zł 10 699 zł 10 699 zł
Sony OLED XR-65A90J 13 999 zł 13 999 zł 13 999 zł 13 999 zł
  • [i] Liczba i oferta tytułów mogą ulec zmianie.
  • [ii] Elementem platformy BRAVIA CORE jest technologia Pure Stream™ do strumieniowej transmisji z prędkością 30–80 Mb/s. Do korzystania z Pure Stream™ z prędkością 30 Mb/s konieczne jest łącze internetowe o prędkości nie mniejszej niż 43 Mb/s. Do korzystania z Pure Stream™ z prędkością 80 Mb/s konieczne jest łącze internetowe o prędkości nie mniejszej niż 115 Mb/s. Operator platformy BRAVIA CORE nie ponosi odpowiedzialności za ograniczenia sieci lub jej przepustowość. Mogą obowiązywać ograniczenia lub warunki dostawcy usługi sieciowej.
  • [iii] A80J, A83J, A84J, X95J, X90J, X92J, X93J i X94J.
  • [iv] Czasowy dostęp do filmów na życzenie oferowanych w subskrypcji. 24-miesięczna subskrypcja serwisu z filmami na życzenie BRAVIA CORE w przypadku modeli Z9J i A90J; 12-miesięczna subskrypcja w przypadku modeli A80J, A83J, A84J, X95J, X90J, X92J, X93J i X94J. Bieg subskrypcji rozpoczyna się z chwilą rejestracji konta BRAVIA CORE. Po upływie okresu czasowej subskrypcji dostęp do filmów na życzenie oferowanych w subskrypcji zostanie wyłączony. Ewentualne odnowienie będzie przedmiotem umowy z operatorem platformy BRAVIA CORE, zgodnie ze stosownymi Warunkami korzystania z tej platformy.

Przeczytaj więcej na temat telewizorów firmy Sony:

(8829)

3.3 4 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
dawid
dawid
10 dni temu

Ciekawe czy BRAVIA CORE będzie dostępna na PS5, jeśli tak to byłby to niezły krok 🙂

Krzysztof
Krzysztof
9 dni temu

A gdzie testy i pierwsze wrażenia? Przecież macie TV w redakcji

Piotr
Admin
Reply to  Krzysztof

Dopiero dzisiaj jest premiera tego serwisu więc wszystko przed nami 😉 Pisałem o tym w zapowiedziach.

Krzysztof
Krzysztof
8 dni temu

Czekam z niecierpliwością na pierwsze wrażenia. Przyznam szczerze, że liczę na pozytywną ocenę. Mam duży apetyt na porządny streaming który wyciśnie ostatnie soki z możliwości jakie daje matryca 4k.

Jerzy
Jerzy
9 dni temu

Czekam na testy

key
key
9 dni temu

Przy takiej konkurencji BRAVIA CORE zakładam, że stanie się multi-platformowa inaczej dochód będzie znacznie ograniczony jedynie do nabywców TV Sony.

Cthulhu
Cthulhu
9 dni temu
Reply to  key

A jeszcze gorzej, że tylko w najnowszych, a nie chociażby też zeszłorocznych telewizorach.

Grzegorz O.
Grzegorz O.
8 dni temu

Czy filmy mają subtitle PL a produkcje dla dzieci dubbing PL?

8
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x