Home Testy Telewizory OLED Sony Pierwszy na rynku Google TV Sony BRAVIA XR OLED A90J powala na kolana? Nasze wrażenia po obejrzeniu kilku filmów – będziecie chcieli więcej!
Pierwszy na rynku Google TV Sony BRAVIA XR OLED A90J powala na kolana? Nasze wrażenia po obejrzeniu kilku filmów – będziecie chcieli więcej!

Pierwszy na rynku Google TV Sony BRAVIA XR OLED A90J powala na kolana? Nasze wrażenia po obejrzeniu kilku filmów – będziecie chcieli więcej!

29.91K
110

Nieco ponad tydzień temu do naszej redakcji przyjechał premierowo flagowy model japońskiego telewizora na 2021 roku jakim jest Sony BRAVIA XR OLED A90J. Pierwsze informacje na jego temat w tym rozpakowanie i podłączenie mogliście już przeczytać na HDTVPolska. Przyszedł czas na nasze wrażenia dotyczące systemu Google TV oraz wstępnej oceny jakości obrazu przed pełną publikacją testu tego modelu. Poniżej dzielimy się m.in pierwszymi fachowymi pomiarami jasności HDR oraz ogólnymi wrażeniami podczas oglądania filmów na najnowszym telewizorze OLED japońskiego producenta. Jak działa najnowszy system Google TV oraz procesor Cognitive Processor XR?

Jeżeli nie czytałeś naszego pierwszego wpisu o Sony OLED A90J to zacznij od niego zanim przejdziesz do czytania poniższych wrażeń:

Pierwsze wrażenia test Sony BRAVIA XR OLED A90J menu 2
Sony BRAVIA XR OLED A90J w redakcji HDTVPolska

Czytelniku. Jako jedyni w kraju sprawdzamy osobiście opisywane telewizory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

 • Spektroradiometr Jeti Specbos 1211 oraz Jeti Spectraval 1511
 • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
 • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
 • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
 • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
 • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

Pomiary w redakcji HDTVPolska za pomocą spektrometru Jeti Specbos 1211 i kolorymetru Klein K10A

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Odpalamy pierwszy na rynku Google TV Sony OLED A90J!

Sony jako pierwsza marka telewizorów opartych na systemie Android, wprowadza na rynek modele Google TV. Takim właśnie przykładem jest najnowszy Sony BRAVIA XR OLED A90J. Po pierwszym włączeniu telewizora wita nas ekran powitalny, który wprowadzi nowych użytkowników w świat najnowszych rozwiązań od Google:

Zapowiedź otwieramy test Sony BRAVIA XR OLED A90J Google TV ekran startowyZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, telewizor oparty na systemie Google TV można na dzień dobry skonfigurować na dwa sposoby. Albo jako zwykły telewizor do oglądania codziennej telewizji bez tysiące aplikacji i inteligentnych funkcji albo jako pełnoprawny Smart TV. To ukłon w stronę osób, których nie interesuje zbyt skomplikowana i nadmiarowa ilość opcji np. w przypadku starszych osób.

Pierwsze wrażenia test Sony BRAVIA XR OLED A90J konfiguracja google tvPierwsze wrażenia test Sony BRAVIA XR OLED A90J konfiguracja

My wybraliśmy oczywiście pełną konfigurację gdzie samouczek za tzw. rączkę przeprowadził nas przez całą konfigurację związaną z google asystentem, aplikacjami do których od razu możemy się zalogować kończąc na konfiguracji urządzeń zewnętrznych jak np. PlayStation 5:

Pierwsze wrażenia test Sony BRAVIA XR OLED A90J menu 3Pierwsze wrażenia test Sony BRAVIA XR OLED A90J PS5

Po przejściu całej konfiguracji naszym oczom ukazuje się całkowicie nowe menu, które jest odświeżoną wersję tego co mogliśmy zobaczyć na telewizorach Sony w poprzednich latach.

Pierwsze wrażenia test Sony BRAVIA XR OLED A90J Google TV menu główne

Co ważne podkreślenia od razu na samym początku: system chodzi jak burza! Nic nie zwalnia, nie zawiesza się i ze spokojem możemy napisać, że w przypadku flagowca Google TV sprawuje się doskonale. Jak będzie to wyglądać po pół roku użytkowania? Tego nie wiemy. I nigdy się nie dowiemy w teście. Jednak pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne i zachęca do zgłębiania ogromnych możliwości systemu jakim jest Android. Poniżej specyfikacja techniczna w tym roku w A90J:

Tym razem nawigacja opiera się na górnym menu, które zostało podzielone na kilka zakładek: wyszukiwanie, Dom, Aplikacje oraz Biblioteka. Łączy ona filmy, programy telewizyjne i telewizję na żywo z aplikacji i subskrypcji, które jesteśmy posiadaczami i porządkuje je specjalnie pod nas. Dzięki indywidualnie dobieranym rekomendacjom z łatwością znajdziemy tutaj coś dla siebie. Może też dodawać zakładki do programów i filmów, umieszczając je na jednej liście rzeczy do obejrzenia. Zawartość tej listy można nawet uzupełniać z telefonu lub laptopa, używając wyszukiwarki Google. Za największą zmianę uważamy oczywiście zakładkę Biblioteka, w której znajdziemy wszystkie filmy i seriale do których mamy dostęp dzięki subskrypcjom. Systemowi nie brakuje żadnych aplikacji. Mamy tutaj wszystko co jest dostępne na polskim rynku a nawet więcej. Dla systemu Google TV nie straszne są takie aplikacje jak np. KODI dzięki którym możemy zbudować na tym telewizorze prawdziwe centrum multimedialnej rozrywki oparte na posiadanej przez nas bibliotece plików filmowych, muzycznych czy zdjęć.

Pierwsze wrażenia test Sony BRAVIA XR OLED A90J Google TV aplikacje

System sterujemy za pomocą dołączonego pilota. W A90J jest on w najwyższej specyfikacji czyli pokryty aluminium oraz podświetlany w nocy. To dobrze leżąca konstrukcja w dłoniach uzupełniona o klawisze szybkiego dostępu do najbardziej popularnych aplikacji wideo:

Zapowiedź otwieramy test Sony BRAVIA XR OLED A90J pilot 1 Zapowiedź otwieramy test Sony BRAVIA XR OLED A90J pilot 2

Zgodnie z zapowiedziami Sony wprowadziło na swoje najnowsze telewizory Google TV autorski serwis wideo o nazwie BRAVIA CORE. To projekt ekskluzywny i dostępny wyłącznie dla posiadaczy telewizorów z rodziny BRAVIA XR na 2021 rok. W katalogu usługi znajdą się filmy z Sony Pictures, studia należącego do producenta. Twórcy zapewniają, że najnowsze filmy będą trafiać na platformę bardzo szybko – zaraz po tym, jak zakończy się ich obecność w kinach. Poza nowościami, które będzie można nabywać dzięki voucherom (5 lub 10 takich kuponów otrzymają kupujący nowe telewizory BRAVIA XR), Sony zagwarantuje też dostęp do katalogu starszych filmów Sony Pictures, których “na start” ma być ponad 100. Ponadto w bibliotece znajdzie się więcej niż 50 tytułów IMAX Enhanced i osobny katalog Studio Access, który da dostęp do materiałów zakulisowych i dodatowych.

Pierwsze wrażenia test Sony BRAVIA XR OLED A90J Google TV BRAVIA CORE

BRAVIA CORE, mimo że nie będzie dostępna dla bardzo szerokiego grona odbiorców, ma szansę znacząco podnieś poprzeczkę jeśli chodzi o jakość streamowanych treści. Ma to zapewnić specjalna funkcja – czy też standard – który Sony nazywa Pure Stream. Ma ona umożliwić przesył z prędkością nawet 80 Mb/s. To znacznie więcej, niż w przypadku innych serwisów streamingowych. Do tej pory na szczycie pod tym względem pozostawało Apple TV z prędkością dochodzącą do 40 Mb/s. W momencie pisania tego testu serwis nie jest jeszcze w pełni dostępny – na ocenę jakości obrazu musimy jeszcze poczekać a recenzję samego serwisu na pewno przygotujemy dla Was w osobnym wpisie w najbliższym czasie.

Sony wprowadza nowy serwis wideo VOD - BRAVIA CORE. Włączymy go tylko na telewizorach Sony BRAVIA XR! Co tam obejrzymy?
fot. Sony

Na ten moment to wszystko jeżeli chodzi o pierwsze wrażenia z Google TV. System jest naprawdę doskonale przygotowany, przemyślany i co ważne – zoptymalizowany i działa szybko i sprawnie. Więcej o nim w pełnym teście Sony A90J. Przejdźmy na koniec do pierwszych wrażeń dotyczących jakości obrazu.

Sony OLED A90J świeci jak na flagowca przystało – doskonale!

Jak na telewizor wykonany w technologii OLED, Sony BRAVIA XR A90J wyświetla obraz w najwyższej jakości. Od razu możemy napisać po fachowych pomiarach w redakcji HDTVPolska oraz obejrzeniu kilku filmów, że nie zawiedliśmy się a oglądanie materiałów w tak wysokiej jakości należy do niezwykle przyjemnych czynności. Urzeka przede wszystkim hipnotyzująca czerń i kontrast, niezwykle dobre oddanie barw oraz doskonała obsługa technologii 4K Ultra HD w tym pełne pokrycie szerokiej palety barw (98% DCI-P3) oraz wysokie jasności HDR wynoszące do 800 nitów!

Zapowiedź otwieramy test Sony BRAVIA XR OLED A90J procesor xr
Superinteligentny procesor obrazu Cognitive Processor XR

Na pewno wszyscy ciekawi są naszych dokładnych wyników pomiarowych. Jak wypadały? Poniżej nasza słynna tabela z testów syntetycznych, która wiele Wam zdradzi jednak na dogłębną analizę przyjdzie czas już za chwilę w naszym pełnym teście.

Badana cecha: wynik:
Rozdzielczość i przekątna ekranu 3840×2160, 65″
Typ matrycy OLED (WRGB)
Odświeżanie matrycy (min. 120Hz zalecane do oglądania sportu) 120Hz
Kontrast ANSI, bez wygaszania (więcej – lepiej) ∞:1
Kontrast w filmach (więcej – lepiej)
 • średni: ∞:1
 • max: ∞:1
 • min: ∞:1
Maksymalna jasność po kalibracji SDR: 520 cd/m2 (pełny ekran), HDR: 790 cd/m2 (skrawek ekranu – L20)
Odbicia od ekranu średnie, ekran satynowy
Błędy barw po kalibracji (mniej – lepiej)
 • średnia dE: 0,6
 • maks. dE: 1,5
Średnia jakość efektu HDR (więcej – lepiej, maks – 10 000cd/m2) 650 cd/m2
Input Lag (ważne dla graczy, mniej – lepiej)
 • 16 ms – tryb gra – 1080p60 (konsole)
 • 16 ms – tryb gra – 1080p60 + HDR (konsola PS4)
 • 16 ms – tryb gra – 4K + HDR (najnowsze wersje konsol Xbox One S, PS4 Pro)
Pełna rozdzielczość koloru PC – 4:4:4 (wyraźne czcionki, po podłączeniu PC) Tak, 2160p60 w trybie “Gra” i “Grafika”
Obsługa 10 bitowego koloru Tak (w UHD)

Wszystkie testy w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.0

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Zapowiedź otwieramy test Sony BRAVIA XR OLED A90J działanie z PS5
Dzięki portom HDMI 2.1 pogramy w 4K 120Hz!

CDN…

Jeżeli macie jakieś pytania zostawcie je pod tym wpisem lub w naszych społecznościach! Przypominamy też, że trwa przedsprzedaż najnowszych telewizorów Sony z doskonałym prezentem w zestawie w postaci topowych słuchawek ANC od Sony, które już teraz możecie zamawiać na stronach największych sklepów z elektroniką. Planowana wysyłka ma ruszyć po 10 kwietnia tego roku:

Nowy flagowy Sony OLED A90J już dostępny w pierwszym polskim sklepie! W zestawie hitowe słuchawki WH-1000XM4! Jaka cena i gdzie?

Dostępność modelu w przedsprzedaży logo rtv euro agd sony_centre Logo Media Markt
Sony OLED XR-55A90J 10 699 zł 10 699 zł 10 699 zł 10 699 zł
Sony OLED XR-65A90J 13 999 zł 13 999 zł 13 999 zł 13 999 zł

Przeczytaj więcej na temat telewizorów firmy Sony:

(29913)

4.3 6 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

8
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

110 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
MICHAŁm
1 rok temu

Jestem szansa na test Sony aj90 w tym roku kalendarzowym? Czy na spokojnie chcecie jeszcze potestowac go do stycznia??? Rozumiem ze półtora miesiąca to za mało żeby napisać test 🙂 są inne priorytety niż najbardziej oczekiwany tv tego roku

Jarek
1 rok temu

A co z wypalaniem matrycy ? o tym nic nie ma , czy coś polepszono w tym zakresie?

Grzegorz O.
Grzegorz O.
1 rok temu

Szczegółowy test jest na RTINGS.
Generalnie super ale zakończyła mnie jakaś padaka w kolorach przy kątach > 30stopni(!) To nie występowało w żadnym zeszłorocznym OLED (też Sony). To nie powinno mieć miejsca przy sprzęcie PREMIUM (za cenę mega premium)

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Witam. Znalazłem informację, że Sony A90J wykorzystuje panel poprzedniej generacji wzbogacony o metalowy radiator odprowadzający ciepło, czyli powielający wynalazek Panasonica. Lg G1 ma natomiast panel evo bez radiatora. Czy może ktoś potwierdzić tę informację.

Tomasz
Tomasz
1 rok temu

Czekając na pełny test można zapoznać się z treścią kilkunastu testów, które zostały już opublikowane przez profesjonalne magazyny i instytucje zagraniczne. W żadnym z kilkunastu testów, które przeczytałem, nie ma uwag krytycznych pod adresem obrazu lub dźwięku. Opinie są bardzo pozytywne, a niekiedy wręcz entuzjastyczne. Przykładowo niemiecki HDTV Magazin (nr 2/2021) ocenił jakość obrazu A90J na poziomie referencyjnym, a łączna ocena jest bardzo dobra. Podobnie w innych testach podkreśla się wyjątkową jakość obrazu tego odbiornika wskazując na wysoki poziom jasności (wyższy o co najmniej 25% w porównaniu z zeszłorocznym modelem), jednorodność ekranu, doskonałe odwzorowanie kolorów oraz świetny kontrast. Jako główną… Czytaj więcej »

Tomasz
Tomasz
1 rok temu

Czy można podać przybliżony termin ukazania się pełnej wersji testu A90J?

MICHAŁm
1 rok temu

No i kiedy w końcu pelna recenzja?? Cos długo Wam sie schodzi to testowanie

Mati
Mati
1 rok temu

Taka ciekawostka – widać na zdjęciu – najniższa klasa energetyczna (najgorsza).

robert
robert
1 rok temu

Wszystko poszło w górę, bo pracujący za 3/4 pensji nagle mają więcej piniundzorów ;D. Wystarczy spojrzeć co się dzieje z podzespołami PC, ciągłe skoki i nadal nie ma końca. To co się dziwicie że inni idą tym przetartym już szlakiem? Klienci łykają to się im dorzuca.

btw przeleciałem po komentarzach i widzę że najwięcej udziela się gówniarzeria, a ich argumenty są tak mocne jak gacie w kroku…

Zenek
Zenek
1 rok temu
Reply to  robert

Podejdźmy to sprawy troszkę merytorycznie. W tym sony i wszystkich innych oledach sprzedawanych w Polsce siedzi panel od LG. Czyli jak ktoś pisze że LG to badziew to znaczy że sony…też? Koleina spraw, patrząc na parametry techniczne tego sony i wstępne wyniki pomiarów, rewelacji w tym nie ma żadnej. Stary procesor 4xCortex A73 (2016 rok) i do tego tylko 3GB RAM oraz system operacyjny Android. To będzie w przyszłości zamulać innej możliwości nie ma. Wyniki pomiarów jasności też są zupełnie przeciętne, średnia jasność HDR tylko 650 cd/m2. jedynie dE ma topowy parametr poniżej 1, oraz pokrycie szerokiej palety barw 98%… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Zenek
Mrk55
Mrk55
1 rok temu
Reply to  Zenek

Każdy z producentów Oled ma matrycę od LG. Ale to nie znaczy, że mają identyczne tv jak LG, tylko LG jest o wiele tańsze.
Sama matryca to nie wszystko. Większość komentarzy jest niestety dyktowana ceną za ten tv. Nikt nie zmusza do kupowania tego modelu, czy tego producenta. Wybierzcie LG i bądźcie szczęśliwi, ale nie uszczęśliwiajcie na siłę innych, którzy wybierają Panasonica czy sony.

Kamil
Kamil
1 rok temu

Lg oled e7 z 2017roku ma lepszy HDR
HDR: 795 cd/m2 (skrawek ekranu l20) Średnia jakość efektu HDR 665cd/m2
Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-oled-e7-oled65e7v-test-telewizora-2017-ultra-hd-hdr/?showfull=1

Maciek
Maciek
1 rok temu
Reply to  Kamil

Podobnie jak lg oled e9. Niestety się nie załapałem na promocję:( Koniec serii 65 cali dostępny był za 9k (jeszcze w pudełku), jako ostatni z obsługą dts.

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Marka Sony to była, ale kilka lat temu. Teraz to jeden wielki szajs. Mam EX9305 i nigdy więcej SONY. Wystarczy przeczytać forum sony.
Jak teraz kupię to tylko PANASONICA JZ2000 lub 1500.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

I dobrze zrobisz. Ja kupiłem w grudniu HZ 2000 i to jest dopiero petarda wsród oledów. Model JZ będzie jeszcze lepszy i nikt mu nie podskoczy.

Pawel
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

Kto Ci płaci za PISANIE takich BZDUR Dzbanie!!!

ardi
ardi
1 rok temu

Kolejny niby dobry TV z portem Ethernet 100…. tak trudno dać Gigabit Ethernet!?

Waldek
Waldek
1 rok temu

Spece z Sony VRR jeszcze nie ogarnęli…
Pełna profeska, wypuścić półprodukt i kazazać czekać za aktualizacją softu…

Przemek
Przemek
1 rok temu

Wincy maseczków! Wincy histerii w mediach! Wincy!!!!

piter
piter
1 rok temu

Pytanko, w jakiej wersji jest HbbTV w tym telewizorze. Poprzednie modele miały wersję 1.5 i nie działają poprawnie kanały streamingowe z MUX8 takie jak TVP Kultura2, eSZKOŁA DOMOWE PRZEDSZKOLE – te dwa wczytują się dość długo i nie pokazują menu ekranowego, oraz Telewizja Naziemna (tu jest TVP historia 2) – ten się nie wczytuje. Także Polsat News HD się nie wczytuje z HbbTV. Wersją która ma obowiązywać w Polsce jest 2.0.1

arek
arek
1 rok temu

czyli a80j77 cali najlepiej bedzie sie oplacalo bo nitow tyle samo co a90 83 cale pewnie

arek
arek
1 rok temu

a gdzie te 1400 nitow co mialo byc sciema producenta czy w 83 calach bedzie?

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  arek

Ściema

Tonito
Tonito
1 rok temu

Widze, ze dwa lata stary PANASONIC GZ2000 ktory posiadam, jest wciaz wiecej niz konkurencjyjny i cieszy mnie jego posiadanie. Specjalna, patentowana plyta metalowa dla szybkiego ochlodzenia panelu i brak powidokow i najwiekszy poziom w HDR (850 nitów) sa wciaz doskonale parametry i tylko nowy PANASONIC JZ2000 bedzie w stanie byc nowym “King of OLED TVs´” …. Glupoty jako Gooogle TV sa wcale nie potrzebne bo tylko czysta jakost obrazu jest najwazniejszsa!

Pozdrawiam z Czech.

Tony

Slawek
Slawek
1 rok temu
Reply to  Tonito

Zaraz ci biedapolacy fani badziewia LG napiszą żeś złodziej hehe, szczególnie niejakie bydlę ataman.

Last edited 1 rok temu by Slawek
Tonito
Tonito
1 rok temu
Reply to  Slawek

W spokoju … Takich sytuacji juz zazylem sporo. W Czechach tez mamy w dyskuzjach podobnych “expertow”. Sa ta fanatyczni Koreofilowie i kazda dyskuzja z nimi jest niepotrzebna. Mysla sobie, ze za cene Škody Rapid maja w garazu Rolls Royce Silver Phantom … 🙂

Pozdrawiam z Czech.

Tony

Ataman
Ataman
1 rok temu
Reply to  Slawek

Milcz pajacu

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Tonito

Frajer, Pans jest nieopłacalny i tyle w temacie

HDR
HDR
1 rok temu

Ciekawe ile zaśpiewają za 83 cale w czerwcu ?????? 30000 czy ponad ?

Marek
Marek
1 rok temu

Zamówiony. Będzie u mnie we wtorek 6 kwietnia

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Marek

Nie odbieraj go, ten Sony to lipa się okazał

Tomasz
Tomasz
1 rok temu
Reply to  Marek

I jakie wrażenia?

Nikt
Nikt
1 rok temu

Ludzie, czy was posrało. Ważne co oglądacie jełopy. Dobranoc.

Jarek
Jarek
1 rok temu

Tylko frajerzy kupują Sony. Tyle w temacie, krótko zwięźle i w 100% prawdziwe.

Ataman
Ataman
1 rok temu
Reply to  Jarek

I zlodzieje

Dawid
Dawid
1 rok temu
Reply to  Ataman

A to złodzieje coś kupują cymbale?

Dawid
Dawid
1 rok temu
Reply to  Jarek

A co, kupiłeś skoro tak twierdzisz?

Adam
Adam
1 rok temu

Poproszę w recenzji kilka słów porównania do AG9 pomijajac tryb Vivid. Dziękuję

key
key
1 rok temu

Ostatnio odpaliłem siedmioletniego Sony HX – fakt system już jest bardzo leciwy, ale matryca mimo, iż LCD nadal daje radę. Na co dzień mam A1 od Sony i G1 od LG – zdecydowanie bardziej cenię towarzystwo na seansie niż jakość.
Oczywiście osoby zamożne mogą pozwolić sobie na najwyższe modele, ale każdy może czerpać radość z możliwości oglądania tego samego filmu.

Cebulak z Sony i LG.

P.S. Życzę Wam wszystkich, abyście mogli spełnić wszystkie technologiczne marzenia i czerpali z tego radość.

Adam
Adam
1 rok temu

Jestem bardzo ciekawy dlaczego w nowych samsungach miniled brak dolby vision skoro są takie extra i jaki wpływ ma to na jakość oglądanej treści czy taki telewizor brać pod uwagę.Zastanawiam się nad Sony 65 A8 ale może Samsung miniled będzie lepszym wyborem . Pozdrawiam

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Adam

Bo szajsung stawia na swoje hdr10 ➕

Paweł
Paweł
1 rok temu

Czy w Sony można już stworzyć listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną i dowolnie te kanały między siebie mieszać?

piter
piter
1 rok temu
Reply to  Paweł

Modele z 2019 i 2020 mają już możliwość tworzenia wspólnej listy ulubionych naziemno-satelitarnych, ale nie można mieszać kanałów. Wybór kanałów działa prawidłowo przez kafelki lub zmieniając kanał po kanale. Po wciśnięciu cyfry na pilocie przenosi do tunera naziemnego, lub satelitarnego, w zależności od tego jaki kanał oglądasz naciskając cyfrę. Ciekawe czy w w modelach z 2021 coś zmieniło.

silinik
silinik
1 rok temu

Zamawiałem 30 marca, mam potwierdzoną datę nadania 6 kwietnia (Euro AGD) 🙂 zobaczymy

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  silinik

Jeszcze nie wszystko stracone, możesz anulować ten przepłacony tv i naprawić swój błąd

Tomasz
Tomasz
1 rok temu
Reply to  silinik

I jakie wrażenia?

Przemek
Przemek
1 rok temu

czy ten tv sprzetowo obsluguje wyswietlanie sygnalu z wielu zrodel na raz i moze zastapic kilka monitorów? dziele ekran na 4 i do kazdego puszczam sygnal z innego wyjscia i mam duzy monitor z 4 ekranami zamiast 4 osobnych monitorów? jesli tak to czy mozna dowolnie skonfigurowac sobie ulozenie okien?

JanekWawa
JanekWawa
1 rok temu

Eloo obiektywnie różnice są tv jak dla wielu jest wart wydanych pieniędzy. Ale to jest nadal OLED TVP Info nie po oglądamy nie ma nic o zabezpieczeniu przed wypalaniem. 800 nitów! . Mój Philips 55oled855 ma podobną ilość. Czytając art największa zaleta to kontrast i czerń czyli różnicy między LG OLED za 4400 wiele osób nie zauważy a bynajmniej dopóki bezpośrednio nie porówna. Tv ma ponoć dobry dźwięk i inne zalety. Ale czy to uzasadnia wydanie 100℅ więcej gotówki. Raczej ❌. To po prostu nowy model kupujcie starsze puki są na rynku.

Slawek
Slawek
1 rok temu
Reply to  JanekWawa

Puki? Boże następny analfabeta

Marcin
Marcin
1 rok temu

Gdzie te 1400 nitow? ;p

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Marcin

Ni ma Panie, ni ma. A miało być tak pięknie

Karol
Karol
1 rok temu
Reply to  Marcin

W piku podobno tak

HDR
HDR
1 rok temu
Reply to  Marcin

W trybie vivid nie nadającym się do oglądania , pooglądaj sobie YT.

Observer
Observer
1 rok temu

Jak to dobrze, że Pan Gmerek wygmeral markę Sony z zakamarków niepamięci!!

Pawel
1 rok temu

I znowu Cebulaki ze swoimi LG biorą tanie Oledy i myślą że mają Super jakość… brak słów! Jak kogoś stać to bierze najwyższy model Panasonica bądź tego Sony i ma najlepszą jakość nie mówiąc o ZG9 który miażdży wszystko Pozdrawiam.

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Pawel

Wypowiedział się as, który myśli, że lcd miażdży oleda. Beka

Pawel
1 rok temu
Reply to  Jarek

Może tak,mój Sony XE9305 po kalibracji HDTV przy oglądaniu czy graniu za dnia wygra z oledem bez problemu! Jasność w SDR i HDR po prostu miażdżą a czerń jest oledowa! Natomiast Oled jest stworzony do warunków nocnych i wtedy pokazuje klasę, a Sony ZG9 to na oczy nie widziałeś bo inaczej nie pisałbyś bzdur. Pisałem nie raz że najlepszym Oledem jest flagowy Panasonic a LCD Sony ZG9, dziękuję dobranoc

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Pawel

Za dnia? Co nie stać Cię na rolety? Bzdury, to ty wypisujesz! Oledowa czernia? LCD miażdży oleda? Beka

Last edited 1 rok temu by Jarek
Kamil
Kamil
1 rok temu
Reply to  Pawel

Kolego miałem XE9305 i o ile świeci ładnie to kontrast był średni a kwitnienie było ogromne. Nie pisz takich herezji że ma oledową czerń, bo nawet nie stał koło oledowej jakości. Teraz mam LG GX i nie przesiadlbym się już na LCD. A filmy oglądam na płycie w 4k wiec mam porównanie.

grzes07
grzes07
1 rok temu
Reply to  Kamil

ja mam już trzeciego OLED i dla mnie efekt łał już dawno przestał mieć znaczenie a takiej kolosalnej różnicy też nie ma, OLED ma swoje plusy ale minusy również o czym wielu z Was zapomina,j następny mój TV w 100% nie będzie już OLED-em

Last edited 1 rok temu by grzes07
HDR
HDR
1 rok temu
Reply to  grzes07

Jakie minusy według ciebie ? ja mam zamiar zmienic plazmę na oleda tylko zastanawiam się czy częste projekcje filmów w 2.40:1 nie wypalą pasów poziomych góra/dół ????? bo to niestety format powszechny a nie mam zamiaru robić zooma, o napisach też pisali że mogą się wypalić ale w to wątpie.

Tomek
Tomek
1 rok temu
Reply to  HDR

Czarne pasy się nie wypalą bo czarny w OLED to nieaktywne (wyłączone) diody 🙂

Dawid
Dawid
1 rok temu
Reply to  Pawel

XE93 nie ma oledowej czerni. Kontrast jest bardzo dobry, HDR i SDR również, ale z tą czernią to Cię trochę poniosło.

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Dawid

Chyba żartujesz, kontrast nie jest bardzo dobry, jak i HDR również.

grzes07
grzes07
1 rok temu
Reply to  Pawel

sam mam Oleda trzeciego bo dwa poprzednie się wypaliły ale z twoją opinią się zgadzam, następny TV już nie będzie Oledem

HDR
HDR
1 rok temu
Reply to  grzes07

Na czym je wypaliłeś ? i jaka firma dominowała ?

Ataman
Ataman
1 rok temu
Reply to  Pawel

Twoja gupiom pale juz zmierzdzyl

Dawid
Dawid
1 rok temu
Reply to  Ataman

Kup sobie słownik ciemny byku.

HDR
HDR
1 rok temu
Reply to  Pawel

ZG9 w HDR na dziennych scenach miażdży oledy ale nocne czy ciemne sceny to gówno na tym ledzie za 40 tyś.

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  HDR

Nie w każdych dziennych zg9 będzie lepszy, np w takich z zachodzącym słońcem ☀ za budynki to nieskończonym kontrastem oled zmiażdży zg9

grzes07
grzes07
1 rok temu
Reply to  Jarek

tylko proszę bez przesady

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  grzes07

A co prawda boli?

Last edited 1 rok temu by Jarek
arek
arek
1 rok temu
Reply to  Pawel

chcialbym zauwazyc ze lg i sony to teraz te same ceny maja.

Andrew
Andrew
1 rok temu

A to tylko 55 i 65 cali? Szkoda bo się rozglądam za 75+

Bartłomiej
Bartłomiej
1 rok temu
Reply to  Andrew

75 nie ma ale za to możesz sobie 83 kupic

arek
arek
1 rok temu
Reply to  Bartłomiej

tez jeszcze nie ma

Łukasz
Łukasz
1 rok temu

Ile????? Za oleda cx dałem 6200 i czym niby ten się różni?

Bartłomiej
Bartłomiej
1 rok temu
Reply to  Łukasz

Aż musiałeś 2 komentarze napisać tak cię pieczę dupsko że inne tv mogą być lepsze od LG cx na promo dla biedapolakow ?

Ataman
Ataman
1 rok temu
Reply to  Bartłomiej

Sony jest gorszy pajacu

Ataman
Ataman
1 rok temu
Reply to  Łukasz

Znaczkiem

Włodek
Włodek
1 rok temu
Reply to  Łukasz

Zobacz sobie porównanie na youtube, są różnice i to nie zawsze na korzyść tego droższego, wszystko zależy od dobrej kalibracji i dodatkowych ustawień, które to różnice zacierają, albo dają nieznaczną przewagę nad droższym modelem, Wszystko zależy od tego co preferujesz w wierności przekazu, bo punktów pod słowem wierność jest wiele.

grzes07
grzes07
1 rok temu
Reply to  Włodek

sam mam ten LG ale nie będę mówił że jest lepszy od Sony i osobiście wątpię

Łukasz
Łukasz
1 rok temu

Kupiłem lg oled 65CX dałem 6200 a cena tego tv żart:) chyba tylko oszołom to kupi.

Andrew
Andrew
1 rok temu
Reply to  Łukasz

Dobra cena na TV to tak około pół roku od premiery

Majkel
Majkel
1 rok temu
Reply to  Łukasz

No więc właśnie. Lepiej kupić z promocji LG, który po pół roku od premiery jest wart pół ceny a później pisać. że Sony to cena dla oszołoma. To tak jak porównać auta – kupić Dacie a mieć pretensje do sąsiada, że kupił Mercedesa, bo przecież to i to auto i ma cztery koła oraz przewiezie z punktu A do punktu B.
LG jak i Samsung to takie Renault a Panasonic i Sony to takie Mercedesy. Stąd różnica w cenie.
Ale Janusze tego nigdy nie zrozumieją.

Ataman
Ataman
1 rok temu
Reply to  Majkel

……….. Jestes

Last edited 1 rok temu by Ataman
Zbigniew
Zbigniew
1 rok temu
Reply to  Majkel

ja ja, deustche auto ist gut

BabaJaga
BabaJaga
1 rok temu
Reply to  Majkel

A ja uważam, że Samsung to taka Dacia, Panasonic to aktualnie coś pokroju BMW, natomiast LG i Sony to Mercedesy. Mówię oczywiście tylko o telewizorach.

BabaJaga
BabaJaga
1 rok temu
Reply to  Majkel

Być może nie wiesz, ale na dwieście jest aktualnie jeden producent wyświetlaczy OLED – LG. SONY bierze swoje wyświetlacze właśnie od LG, choć nie można im odebrać świetnego sotfu i procesorów.

Bartłomiej
Bartłomiej
1 rok temu
Reply to  Łukasz

Oho zaczął się wysyp Janusz co na promce kupili cx i czują się jakby Boga za nogi złapali… Zróbcie tak jak ja 🙂 wejdźcie na mój magazyn, postawcie oba tv obok siebie i zobaczycie dlaczego jest droższy 🙂

Pawel
1 rok temu
Reply to  Bartłomiej

Dokładnie w punkt

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Bartłomiej

Droższy, bo znaczek robi robotę? Co tam, że obraz gorszy od cx wartego ponad 2x mniej xd

Ataman
Ataman
1 rok temu
Reply to  Bartłomiej

Wal sie

Włodek
Włodek
1 rok temu
Reply to  Bartłomiej

Niekoniecznie, na youtube jest porównanie Sony A90J vs LG CX Side By Side przez QUANTUM TV, o dziwo przeciwnika wcześniej modelu CX
, w wielu aspektach model LG wygrywa, a dlaczego, wykorzystał funkcje, które wielu kalibratorów na wstępie wyłącza, a co robi Model Sony a90j z Cognitive Processor XR, jak nie też ingeruje dyskretnie w obraz.

Slawek
Slawek
1 rok temu
Reply to  Łukasz

Dzban z ciebie niebywały. Twój CX nawet nie stał jakościowo obok A90J.
Tylko oszołom może porównywać ceny tych tv.
Na dodatek jest modelem 2020 a patol Łukasz porównuje cenę z flagowcem Sony 2021.
Buahaha

Last edited 1 rok temu by Slawek
Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Slawek

Widać Sławku, że nie masz bladego pojęcia w temacie, bo cx jest lepszy od tego Sony. Kto tu się okazał dzbanem?

Slawek
Slawek
1 rok temu
Reply to  Jarek

Lol następny idiota broni top dzbana tych komentarzy haha.
W czym CX lepszy? W tych tysiącach wypaleń matryc to tak masz racje jest dużo lepszy.

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Slawek

Chociaż lg realizuje gwarę w przeciwieństwie to sony

Patryk
Patryk
1 rok temu
Reply to  Jarek

W czym jest lepszy CX od A90J?

HDR
HDR
1 rok temu
Reply to  Patryk

Quantum to kanał całkiem krytykujący oledy od samego początku i chyba mają coś do Sony , ale w porównaniach ich, CX ma mieć lepszy ruch :))) w co nie wierzę .

Włodek
Włodek
1 rok temu
Reply to  HDR

Przynajmniej dwóch recenzentów na youtube w porównaniu side by side stwierdziło, że stary model cx ma znacznie lepszy ruch od Sony (mniej artefaktów i bardziej płynny), natomiast C1 pod względem ruchu na tych samych ustawieniach (nawet z wyłączonymi upłynniaczami) jest jeszcze lepszy od CX

Ataman
Ataman
1 rok temu
Reply to  Slawek

Sony to g., Za znaczek sie placi

Ataman
Ataman
1 rok temu
Reply to  Łukasz

To telewizor dla zlodziei co ich na niego stac, bo uczciwego czlowieka nie

Slawek
Slawek
1 rok temu
Reply to  Ataman

Złodziej to cię zrobił co najwyżej ćwoku.

110
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x