Home Fachowa publicystyka i artykuły Za tak małe pieniądze nie ma lepszej rozrywki. TV Sony X75WL z dostępem do serwisu VoD BRAVIA CORE!
Za tak małe pieniądze nie ma lepszej rozrywki. TV Sony X75WL z dostępem do serwisu VoD BRAVIA CORE!

Za tak małe pieniądze nie ma lepszej rozrywki. TV Sony X75WL z dostępem do serwisu VoD BRAVIA CORE!

223
0

Telewizory X75WL, mimo iż otwierają stawkę modeli Sony BRAVIA z portfolio, to i tak oferują całą gamę filmowo-serialowych wrażeń. Wszystko dzięki obecności – po raz pierwszy w podstawowej serii – serwisu streamingowego BRAVIA CORE. To platforma znana nie tylko ze znakomitego, bogatego portfolio hitów filmowych, ale też przepustowości dochodzącej aż do 80 Mb/s!

Sony X75WL to najlepszy wybór do filmów? Na pokładzie VoD BRAVIA CORE ze streamingiem do 80 Mb/s!

Telewizor Sony BRAVIA X75WL jako pierwszy z podstawowego segmentu modeli Japończyków posiada dostęp do autorskiego serwisu o nazwie BRAVIA CORE, wcześniej ekskluzywnie dostępnego dla posiadaczy telewizorów z rodziny BRAVIA XR na 2021 rok i powyżej. Już samo to mocno wyróżnia ten model, ale na dodatek jest to bardzo dobrze wyposażony i naprawdę dobrze wyceniony telewizor. Dlaczego wybierając go zapewnimy sobie świetną rozrywkę za rozsądne pieniądze?

Dostępność modelu Sony Centre
Telewizor Sony X75WL 43″ (Nowość 2023) 2 999 zł 2 999 zł
Telewizor Sony X75WL 50″ (Nowość 2023) 3 399 zł 3 399 zł
Telewizor Sony X75WL 55″ (Nowość 2023) 3 499 zł 3 499 zł
Telewizor Sony X75WL 65″ (Nowość 2023) 3 799 zł 4 499 zł 4 499 zł
Telewizor Sony X75WL 75″ (Nowość 2023) 5 999 zł 5 999 zł

telewizory sony 65 cali jaki telewizor wybrać kupić X75WL 2023 promocja promocje media expert

Telewizor Sony X75WL – przystępny wybór dla kinomaniaków

Ten model marki Sony otwiera rodzinę modeli BRAVIA z 2023 roku. Producent pokłada w nim spore nadzieje, co widać jak na dłoni po specyfikacji i kwotach, jakie trzeba zapłacić za poszczególne warianty – to jeden z tych telewizorów, które mierzą w idealny stosunek ceny do jakości! X75WL posiada matrycę 4K o odświeżaniu 60Hz, a także wsparcie dla Dolby Vision i HDR 10. Na pokładzie jest też system multimedialny Google TV. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to dobry wybór przede wszystkim dla miłośników filmów i seriali.

Sony X75WL doczekał się niedawno naszego portalowego testu. Całość można przeczytać klikając w poniższy link, a w dalszej części tekstu zamieściliśmy najważniejsze dane!

telewizory sony 65 cali jaki telewizor wybrać kupić X75WL 2023 promocja promocje media expert
Telewizor Sony X75WL; fot. Sony

Cechy telewizorów Google TV Sony BRAVIA X75WL LED okiem producenta (modele 75″, 65″, 55″, 50″, 43″):

 • Wyraźny obraz cokolwiek oglądasz: Nawet jeśli film ma rozdzielczość 2K lub HD, obejrzysz go w jakości zbliżonej do 4K. Dodatkowe szczegóły zapewni technologia 4K X-Reality™ PRO, wykorzystująca specjalną bazę danych z obrazami 4K do wyostrzania i optymalizacji obrazu w czasie rzeczywistym.
 • Żywa kolorystyka każdego obrazu: Funkcja „Żywy kolor” rozszerza paletę barw wyświetlanego obrazu do zakresu kolorów, jaki jest w stanie wyświetlić telewizor. Dzięki temu wszystko ma żywy, realistyczny wygląd.
 • Nawet szybkie akcje są płynne i wyraźne: Technologia Motionflow™ XR generuje dodatkowe obrazy i wstawia je między klatki źródłowego obrazu. Większa liczba obrazów wyświetlanych w każdej sekundzie poprawia płynność i ostrość akcji.
 • Optymalna jasność, dostosowana do pomieszczenia: Czujnik światła dostosowuje jasność obrazu do warunków w pomieszczeniu: zwiększa ją w jasnych miejscach, a zmniejsza w ciemnych. W rezultacie w każdej sytuacji oglądasz odpowiedni obraz.
 • Wypełniający cały pokój dźwięk Dolby Atmos®: Nadaj większą głębię, czystość i szczegółowość muzyce i ścieżkom dźwiękowym do filmu. Technologia Dolby Atmos® tworzy niezwykle wciągający dźwięk przestrzenny.
 • Łatwe sterowanie urządzeniami audio Sony: Dzięki integracji interfejsu użytkownika ustawienia dźwięku z soundbara automatycznie pojawiają się w menu „Szybkie ustawienia” telewizora BRAVIA. Do regulacji głośności i zmieniania pól dźwiękowych wystarcza zatem sam pilot od telewizora.
 • Zaproś kinowe przeżycia do domu, oglądając filmy dostępne w telewizorze BRAVIA™ Już dziś zacznij poznawać najlepsze filmowe nowości. Korzystaj z zasobów naszego serwisu filmowego BRAVIA CORE™, w którym możesz uzyskać do 5 filmów i do 12 miesięcy streamingu. Nasz serwis filmowy wykorzystuje technologie Pure Stream™ i IMAX® Enhanced, by zapewnić nadzwyczajny obraz i wyrazisty dźwięk.
 • Google TV: Google TV łączy i porządkuje treści z aplikacji i subskrypcji użytkownika, gromadząc w jednym miejscu ponad 700 000 filmów i programów telewizyjnych. Ulubiony film można łatwo odnaleźć, używając wygodnego wyszukiwania głosowego po polsku.
 • Chromecast built-in™: Streaming z Twojego urządzenia. Przesyłaj filmy, programy telewizyjne i zdjęcia z telefonu na telewizor
 • Zgodność z Apple AirPlay: Wygodnie przesyłaj obrazy z iPhone’a, iPada lub Maca na ekran telewizora. Oglądaj filmy odtwarzane w aplikacji lub przeglądarce Safari. Pokazuj zdjęcia znajomym.2021
 • Funkcja „Auto Genre Picture Mode”: Dostosowywanie trybu obrazu do gatunku gry Po podłączeniu konsoli PS5™ telewizor BRAVIA™ automatycznie wybiera tryb Gra, w którym zmniejszają się opóźnienia, a rośnie szybkość reakcji. Podczas oglądania filmu z powrotem włącza się tryb Standardowy, zwiększający ekspresję scen.
 • Podstawa z dwoma ustawieniami, elegancka i uniwersalna: Wybierz układ standardowy, skupiający uwagę na obrazie, lub wąski, który pozwala ustawić telewizor na mniejszej półce
 • Wszystkie ustawienia eco w jednym miejscu: Pulpit Eko zawiera wszystkie dostępne ustawienia związane z ekologią. Można zmieniać je pojedynczo lub wszystkie naraz. Optymalizację ustawień do warunków w otoczeniu umożliwia opcja Łatwa konfiguracja.

Sony X75WL – testy syntetyczne HDTVPolska:

[/info]
Badana cecha: wynik:
Rozdzielczość i przekątna ekranu 3840×2160, 55″
Typ matrycy LCD z podświetleniem WLED Direct LED typ. IPS
Odświeżanie matrycy (min. 120Hz zalecane do oglądania sportu) 60Hz
Kontrast ANSI, bez wygaszania (więcej – lepiej) 914:1
Kontrast w filmach (więcej – lepiej)
 • średni: 872:1
 • max: 1 065:1
 • min: 749:1
Maksymalna jasność po kalibracji SDR: 364 cd/m2, HDR: 404 cd/m2 (skrawek ekranu – L20)
Odbicia od ekranu średnie, ekran półmatowy
Błędy barw po kalibracji (mniej – lepiej)
 • średnia dE: 0,7
 • maks. dE: 2,0
Średnia jakość efektu HDR (więcej – lepiej, maks – 10 000cd/m2) 370cd/m2
Input Lag (ważne dla graczy, mniej – lepiej)
 • 12 ms – tryb gra – 1080p60Hz + HDR (konsole nowej generacji Xbox Series S/X, Playstation 5)
 • 14 ms – tryb gra – 4K60Hz + HDR (konsole nowej generacji Xbox Series S/X, Playstation 5)
Pełna rozdzielczość koloru PC – 4:4:4 (wyraźne czcionki, po podłączeniu PC) Tak, 2160p60Hz w trybie “Gra” i “Grafika”
Dodatkowe funkcje dla graczy
 • ALLM
 • Auto HDR Tone Mapping

 • Game Bar
Obsługa 10 bitowego koloru Tak (w UHD)
Telewizor Sony X75WL na testach w redakcji HDTVPolska

SonyX75WL – jakość efektu HDR

Sony X75WL dostarcza dość typowych wyników w HDR dla tego typu matrycy oraz systemu podświetlenia. Jest to poziom wejściowy, by odczuć jakikolwiek efekt wyższej jasności. Na szczęście producent wyposażył swój odbiornik w Dolby Vision, który skutecznie poprawi odbiór treści HDR pomimo jasności telewizora. Obecnie szeroka część serwisów VoD wspiera ten standard. Treści Dolby Vision znajdziemy obecnie na takich platformach, jak: Netflix, HBO Max, Prime Video, Disney+ czy Apple TV, a więc na tych największych i najpopularniejszych.

Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.

Scena Opis sceny Jasność HDR
hdr1 NAJJAŚNIEJSZA ZE SCEN, WYMAGAJĄCA DLA TELEWIZORA, BLASKI SŁOŃCA OSIĄGAJĄ JASNOŚĆ 2000cd/m2 390 cd/m2
hdr2 SCENA O NISKIEJ JASNOŚCI, GDZIE WYŚWIETLACZ MOŻE POKAZAĆ SWOJĄ MAKSYMALNĄ JASKRAWOŚĆ 363 cd/m2
hdr3 NAJCIEMNIEJSZA ZE SCEN, TELEWIZOR MUSI POKAZAĆ ZARÓWNO JASKRAWĄ BIEL JAK I DOBRĄ CZERŃ 391 cd/m2
hdr4 ZBILANSOWANA SCENA O ŚREDNIEJ JASNOŚCI, CZĘSTO WYSTĘPUJĄCA W FILMACH 304 cd/m2
hdr5.jpg PLANSZA “L20” NA TAKIEJ WYKONYWANE SĄ TESTY PRZEZ KONSORCJUM UHD ALLIANCE 404 cd/m2

Wyniki można zinterpretować w następujący sposób (na obecny czas):

 • 350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
 • 351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR
 • 501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu
 • 751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża
 • 1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW
 • > 1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze.
Telewizor Sony X75WL; fot. Sony

BRAVIA CORE – filmy na VoD w jakości 4K UHD Blu-ray!

BRAVIA CORE to serwis streamingowy, który do tej pory był dostępny wyłącznie na telewizorach Sony BRAVIA XR, czyli tych z wysokiej i najwyższej półki. W 2023 roku to się jednak zmieniło i ta platforma VoD trafiła już na pokłady poszczególnych wariantów podstawowej serii X75WL, o czym pisaliśmy wyżej. Dlaczego jest to znakomita wiadomość dla wszystkich posiadaczy TV z tej linii?

Sony wprowadza nowy serwis wideo VOD - BRAVIA CORE. Włączymy go tylko na telewizorach Sony BRAVIA XR! Co tam obejrzymy?

W katalogu usługi BRAVIA CORE znajdują się filmy z Sony Pictures, studia należącego do producenta. Najnowsze filmy trafiają na platformę bardzo szybko – zaraz po tym, jak zakończy się ich obecność w kinach. Poza nowościami, które można nabywać dzięki voucherom (5 takich kuponów otrzymają kupujący nowe telewizory BRAVIA XR X75WL), Sony gwarantuje też dostęp do katalogu starszych filmów Sony Pictures, których “na start” usługi było ponad 100. Ponadto w bibliotece znajdzie się więcej niż 50 tytułów IMAX Enhanced i osobny katalog Studio Access, który daje dostęp do materiałów zakulisowych i dodatkowych.

Dokładny test serwisu BRAVIA CORE poniżej:

BRAVIA CORE, mimo że nie jest dostępna dla bardzo szerokiego grona odbiorców, znacząco podniosła poprzeczkę jeśli chodzi o jakość streamowanych treści. Zapewniła to specjalna funkcja – czy też standard – który Sony nazywa Pure Stream. Umożliwia on przesył z prędkością nawet 80 Mb/s. To znacznie więcej, niż w przypadku innych serwisów streamingowych. Do tej pory na szczycie pod tym względem pozostawało Apple TV z prędkością dochodzącą do 40 Mb/s.

Sony wprowadza nowy serwis wideo VOD - BRAVIA CORE. Włączymy go tylko na telewizorach Sony BRAVIA XR! Co tam obejrzymy?
fot. Sony

Decydując się na zakup telewizora Sony X75WL, odbierzemy teraz 12 miesięcy nielimitowanego streamingu oraz 5 kuponów na filmy w BRAVIA CORE!

Dostępność modelu Sony Centre
Telewizor Sony X75WL 43″ (Nowość 2023) 2 999 zł 2 999 zł
Telewizor Sony X75WL 50″ (Nowość 2023) 3 399 zł 3 399 zł
Telewizor Sony X75WL 55″ (Nowość 2023) 3 499 zł 3 499 zł
Telewizor Sony X75WL 65″ (Nowość 2023) 3 799 zł 4 499 zł 4 499 zł
Telewizor Sony X75WL 75″ (Nowość 2023) 5 999 zł 5 999 zł

Źródła: Sony, własne (wszystkie testy i pomiary wykonane w redakcji HDTVPolska)


Telewizory i inne produkty Sony – przeczytaj więcej: 

(223)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x