Home Fachowa publicystyka i artykuły Jak sprawdzić przebieg matrycy w TV? Instrukcja krok po kroku dla modeli 7 marek
Jak sprawdzić przebieg matrycy w TV? Instrukcja krok po kroku dla modeli 7 marek

Jak sprawdzić przebieg matrycy w TV? Instrukcja krok po kroku dla modeli 7 marek

3.39K
0

Matryca w telewizorze zużywa się bardzo powoli, ale wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można sprawdzić jej przebieg. W większości przypadków trzeba w tym celu wejść w menu serwisowe, co niesie za sobą pewne zagrożenia. Mamy jednak dla Was instrukcję krok po kroku dla modeli marek Hisense, LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sony i TCL.

Przebieg matrycy w telewizorze – jak sprawdzić? Menu serwisowe i instrukcja dla modeli Hisense, LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sony i TCL

Zanim zaczniemy od razu powiem, że ja osobiście nie jestem fanem sprawdzania przebiegu telewizora. Matryca ulega zużyciu bardzo powoli. Dużo ważniejsze jest przetestowanie jej pod kątem wad, co omówiłem w innym filmie. Nie ma jednak wątpliwości, że jest to najlepszy sposób, aby sprawdzić, czy telewizor, który do nas przyszedł jest nowy. Każdy ma do tego prawo, ale uwaga: większość metod omówionych w filmie narusza warunki gwarancji! Producent nie musi koniecznie odmówić Wam ewentualnych napraw w przyszłości, ale zdecydowanie będzie miał do tego podstawę, jeśli wejdziecie w menu serwisowe. Większość procedur przedstawionych w filmie niestety tego wymaga, więc klasycznie – na własną odpowiedzialność.

Chciałbym prosić Was o ostrożność przy poruszaniu się po menu serwisowym. Łatwo zmienić tam parametr, który spowoduje uszkodzenie telewizora. Aby wyjść z menu, najlepiej wcisnąć exit lub wyłączyć telewizor. Wysoce prawdopodobne jest też zresetowanie wszystkich nastawów obrazu, których dokonaliśmy już przez samo wejście w menu serwisowe. Jeśli więc ktoś miał wykonaną profesjonalną kalibrację, lub spędził długie godziny na skonfigurowaniu kolorów tak, żeby jak najbardziej mu odpowiadały, to przy procedurze sprawdzania przebiegu może te wartości utracić.


Przeczytaj więcej:

(3390)

1 1 głos
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x