Home News Mistrzostwa świata w rugby z transmisją w 8K
Mistrzostwa świata w rugby z transmisją w 8K

Mistrzostwa świata w rugby z transmisją w 8K

771
0

Tegoroczne mistrzostwa świata w rugby będą transmitowane w 8K. Nadawaniem wydarzenia w tej rozdzielczości zajmie się japońska stacja NHK.

Gdzie znajdziemy treści w rozdzielczości 8K?

Sport jest jednym z głównych elementów stymulujących zainteresowanie nowymi technologiami obrazu. Już wcześniej zawody takie, jak turniej Rolanda-Garrosa w tenisa ziemnego, czy finał NFL Super Bowl były realizowane w 8K. Niedawno także Samsung zapowiedział, że nagra kilka meczów towarzyskich w piłkę nożną w tej rozdzielczości.

8K

Tymczasem japoński nadawca NHK zajmie się transmisjami mistrzostw świata w rugby, jakie odbędą się w tym roku w Japonii. Wydarzenie to będzie miało globalny zasięg i dotrze łącznie do 800 milionów gospodarstw domowych w 217 terytoriach.

Za realizację materiału wideo odpowie zestaw 23-34 kamer (w zależności od szczebli meczów). Obraz ten uzupełni także technologia rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality – AR). Posłuży do umieszczania m.in. informacji o składach, porównań zawodników, statystyk i tabel. Ponadto NHK będzie korzystało z technologii Hawk-Eye Smart Replay, czyli systemu powtórek z kilku kamer jednocześnie (np. z obrazem o różnej prędkości).


ZOBACZ TAKŻE: W tym roku w Japonii sprzeda się 30 tys. telewizorów 8K


NHK posiada w Japonii dwa kanały w 8K. Nadchodzące zawody będą dobrą okazją do dalszej promocji zawartości w tej rozdzielczości. Rugby World Cup rozpocznie się 20 września meczem pomiędzy gospodarzami (Japonią) a Rosją.

Źródło: Advanced Television, What Hi-Fi

(771)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o