Home News Matrix 4 – to oficjalne, Keanu Reeves powraca!
Matrix 4 – to oficjalne, Keanu Reeves powraca!

Matrix 4 – to oficjalne, Keanu Reeves powraca!

1.22K
0

Niedługo odbędą się jubileuszowe seanse na 20-lecie Matrixa. Tymczasem prezes Warner Bros. oficjalnie ogłosił, że wkrótce powstanie Matrix 4, a w Neo ponownie wcieli się Keanu Reeves.

Matrix powraca do kin – także w Polsce!

Toby Emmerich, prezes Warner Bros. Picture Group zapowiedział “Matrix 4” we wtorek. Reżyserem filmu ma być Lana Wachowski, jedno z rodzeństwa Wachowskich (wtedy jako braci), którzy stworzyli popularną trylogię science fiction. “Matrix”, “Matrix Reaktywacja” oraz “Matrix Rewolucje” zgarnęły łącznie 1,6 miliarda dolarów w światowym box office.

Matrix 4

Wiemy również, że w projekt będą zaangażowani Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss, odgrywający odpowiednio role Neo i Trinity. Kariera Reevesa nie mogłaby się w tym momencie układać w bardziej pozytywny sposób. Kanadyjski aktor zdobył w tym roku ogromne uznanie trzecią częścią “Johna Wicka”, jak również “Toy Story 4”, a w międzyczasie obsadzono go w jednej z głównych ról w grze “Cyberpunk 2077”.

W tym momencie nie znamy zarysu fabuły. Nie jest również jasne, czy do Matrixa powróci Laurence Fishburne jako Morfeusz. Magazyn Variety sugeruje, że w roli tej może zostać obsadzony młodszy aktor.

Lana Wachowski, reżyserka nadchodzącego Matrixa, jest wdzięczna za kolejną szansę na współpracę z przyjaciółmi. Przy okazji zauważa, że wiele tematów podjętych dwie dekady temu przez oryginalny film stało się jeszcze bardziej aktualnymi. Wachowski napisała scenariusz wraz z dwoma autorami literatury sci-fi, Aleksandarem Hemonem oraz Davidem Mitchellem (“Atlas chmur”). Według Variety produkcja ruszy w 2020 roku.


ZOBACZ TAKŻE: nasza recenzja filmu “John Wick 3”


30 sierpnia “Matrix” będzie wyświetlany w wybranych miastach w sieci Cinema City w ramach jubileuszowego wznowienia.

Źródło: Variety

(1215)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o