Home News TCL ogłasza swój pierwszy pionowy telewizor
TCL ogłasza swój pierwszy pionowy telewizor

TCL ogłasza swój pierwszy pionowy telewizor

2.00K
0

Niedawno Samsung zapowiedział pionowy telewizor, a według koreańskich mediów, wkrótce również taki odbiornik wyda także TCL.

16 sierpnia firma TCL zorganizowała specjalne wydarzenie na którym zaprezentowała pionowy telewizor z serii XESS. Odznacza się on większym ekranem niż konkurencyjny, 43-calowy Samsung Sero. Produkt TCL ma przekątną ekranu wynoszącą 55 cali. Odbiornik jest także tańszy od Sero, a jego cena na chiński rynek wynosi 3999 juanów (około 2224 złotych), podczas gdy sprzęt Samsunga kosztuje 1,89 miliona wonów (ok. 6170 zł).

TCL

Telewizor TCL, tak jak i Samsung Sero to nowatorskie rozwiązania w segmencie audio-video, jednak trudno powiedzieć, czy ten pionowy model przyjmie się na rynku.Pionowy model XESS ma ukazać się w dalszej części roku w Chinach. Nie wiemy w tym momencie, czy koncern ma plany wprowadzić ten model do Europy.


ZOBACZ TAKŻE: Samsung stworzył pionowy telewizor dla millenialsów


TCL i Samsung są gotowe ponieść jednak ryzyko i wprowadzić taką nowinkę. CEO chińskiego koncernu Li Dongsheng powołał się na badania Penguin Think Tank, według których 80% konsumentów jest otwartych na nowe sposoby oglądania treści.

Źródło: HDTVTest

(1995)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o