Home News LG w przyszłym miesiącu zwiększy produkcję paneli OLED
LG w przyszłym miesiącu zwiększy produkcję paneli OLED

LG w przyszłym miesiącu zwiększy produkcję paneli OLED

1.35K
4

LG Display właśnie ogłosiło, że w sierpniu zacznie się masowa produkcja paneli OLED w nowej fabryce w Chinach. Dzięki niej nakłady produkcyjne firmy praktycznie podwoją się.

Fabryka z Guangzhou ma rozpocząć masową produkcję substratów OLED w sierpniu. Zakład ma dostarczać 60 tysięcy sztuk miesięcznie, co sprawi, że łączna liczba miesięcznie wytwarzanych przez LG Display substratów generacji 8.5 wyniesie 130 tysięcy.

Fabryka generacji 8.5 jest przystosowana do produkcji ekranów o przekątnej 55 cali. Koszt inwestycji w Guangzhou to 4,2 miliarda dolarów, a w przyszłości zakład poszerzy się także o drugą linię produkcyjną. Docelowa, miesięczna liczba wytwarzanych substratów w chińskich zakładach ma wynieść 90 tysięcy.

OLED

Produkcja 55-calowych OLED-ów w Chinach może być jedynym sposobem na osiągnięcie korzystnego progu rentowności. Według Display Supply Chain Consultants koszty amortyzacyjne miałyby spaść o 65%. Z oficjalnego komunikatu LG Display wynika również, że chińska fabryka pomogłaby zminimalizować skutki niedawnych sankcji ekonomicznych Japonii na Koreę.

LG pragnie stopniowo przestawić priorytety z produkcji LCD na OLED. W zeszłym roku panele drugiego typu stanowiły 20% sprzedaży firmy. W tym roku wynik ten ma zwiększyć się do 30%, z dalszą tendencją wzrostową w nadchodzących latach.


ZOBACZ TAKŻE: Grozi wstrzymanie produkcji paneli OLED


Źródło: OLED-info

(1353)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

4
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o