Home News LG w przyszłym miesiącu zwiększy produkcję paneli OLED
LG w przyszłym miesiącu zwiększy produkcję paneli OLED

LG w przyszłym miesiącu zwiększy produkcję paneli OLED

1.31K
4

LG Display właśnie ogłosiło, że w sierpniu zacznie się masowa produkcja paneli OLED w nowej fabryce w Chinach. Dzięki niej nakłady produkcyjne firmy praktycznie podwoją się.

Fabryka z Guangzhou ma rozpocząć masową produkcję substratów OLED w sierpniu. Zakład ma dostarczać 60 tysięcy sztuk miesięcznie, co sprawi, że łączna liczba miesięcznie wytwarzanych przez LG Display substratów generacji 8.5 wyniesie 130 tysięcy.

Fabryka generacji 8.5 jest przystosowana do produkcji ekranów o przekątnej 55 cali. Koszt inwestycji w Guangzhou to 4,2 miliarda dolarów, a w przyszłości zakład poszerzy się także o drugą linię produkcyjną. Docelowa, miesięczna liczba wytwarzanych substratów w chińskich zakładach ma wynieść 90 tysięcy.

OLED

Produkcja 55-calowych OLED-ów w Chinach może być jedynym sposobem na osiągnięcie korzystnego progu rentowności. Według Display Supply Chain Consultants koszty amortyzacyjne miałyby spaść o 65%. Z oficjalnego komunikatu LG Display wynika również, że chińska fabryka pomogłaby zminimalizować skutki niedawnych sankcji ekonomicznych Japonii na Koreę.

LG pragnie stopniowo przestawić priorytety z produkcji LCD na OLED. W zeszłym roku panele drugiego typu stanowiły 20% sprzedaży firmy. W tym roku wynik ten ma zwiększyć się do 30%, z dalszą tendencją wzrostową w nadchodzących latach.


ZOBACZ TAKŻE: Grozi wstrzymanie produkcji paneli OLED


Źródło: OLED-info

(1306)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(4)

 1. czyli prognoza UBI Research już po miesiącu nieaktualna? :)

   

 2. A w innym artykule że grozi wstrzymanie produkcji paneli Oled... nie rozumiem. Jeden artykuł zaprzecza drugiemu 

 3. 1 godzinę temu, c...r7 napisał:

  A w innym artykule że grozi wstrzymanie produkcji paneli Oled... nie rozumiem.

  Pewnie po to żeby ludzie ze strachu przed dużą podwyżką nakupowali duże ilości zanim będzie duża obniżka ;)

 4. On 7/11/2019 at 4:40 PM, c...r7 said:

  A w innym artykule że grozi wstrzymanie produkcji paneli Oled... nie rozumiem. Jeden artykuł zaprzecza drugiemu 

  Nie zaprzecza. Tam jest mowa o tym, że zagrożona jest produkcja paneli OLED w Korei i jest wzmianka o tym, że fabryka w Chinach mogłaby być obejściem tych sankcji. O tym samym wspominałem też w tym newsie teraz. Jedyne, co mnie martwi to to, że ewentualnie przy zatrzymaniu produkcji w Korei, liczba substratów w Chinach zrekompensuje produkcję w Korei, ale nie podwoi jej (co by się stało, gdyby produkcja w Korei szła dalej)...