Home Testy Telewizory OLED LG LG OLED 65″ E8 | TEST | Telewizor 4K UHD, ThinQ z technologią Ultra HD Dolby Vision
LG OLED 65″ E8 | TEST | Telewizor 4K UHD, ThinQ z technologią Ultra HD Dolby Vision

LG OLED 65″ E8 | TEST | Telewizor 4K UHD, ThinQ z technologią Ultra HD Dolby Vision

31.53K
18

Wygląd

Wykonanie ekranu od razu daje poczucie, że obcujemy z produktem z najwyższej półki. E8 to telewizor wykonany zgodnie z koncepcją obraz-na-szkle, co oznacza, że matryce umieszczono na warstwie przezroczystego tworzywa typu plexi-glass.

Podstawa tylko nieznacznie “podpiera” ekran, a warstwa plexi pomiędzy nią, a ekranem daje wrażenie, że wyświetlacz unosi się w powietrzu. Wygląda to bardzo efektownie w nowoczesnym wnętrzu.

Oczywiście telewizor możemy też powiesić. Bez podstawy prezentuje się równie dobrze.

Wyświetlacz jest bardzo smukły, jak widzimy na bocznym zdjęciu we wstępie. Od połowy wysokości w górę jest w zasadzie jak smartfon. Na dole umieszczono elektronikę i otwory montażowe VESA. Tu ważna uwaga – jeśli planujemy telewizor powiesić, to uchwyt musi być sztywny. Odpadają wszelkie systemy montażu na linkach. Złącza wychodzą na lewą stronę telewizora. Wszystkie złącza HDMI są kompatybilne z Ultra HD 18Gbps (maksimum specyfikacji 2.0).

(31531)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(18)

 1. Dnia 30.09.2018 o 20:53, wasikk napisał:

  Jak często leci TVN24 u Ciebie? Chodzi o to jak często oglądałeś ten kanał, że powstały wypalenia. Godzinę dziennie, raz na jakiś czas? Czy kilka godzin dziennie leci tak po prostu?

  do 3-4 godzin nie non stop

 2. 5 godzin temu, abart68 napisał:

  do 3-4 godzin nie non stop

  Podobno następne serie czyli 7 i 8 są już bardziej odporne na wypalenia...

 3. Właśnie próbuje rozwiązać umowę sprzedaży ze sklepem Kino-w domu z Łodzi ale o ile pierwszy telewizor wymienili z tytułu rekojmi

  to teraz unikają podjęcia korespondencji .

 4. Od mojego zakupu  LG 65E6V pojawiło się trochę nowości, również u konkurencji. Na telewizor nie patrzę przez lupę, ale widzę i wiem dlaczego mam telewizor jaki mam. Jest parę rzeczy, które mnie irytują (nie obraz) i ta ciągota do zmian. Poczytałem testy, ale może ktoś mi jeszcze doradzi - czy i na co zmienić? Finansowo może nie wyjść źle bo mam jeszcze 3 lata rozszerzonej gwarancji, ale im później tym gorzej. (Design jest dla mnie ważny).

 5. Vincent opublikował właśnie swoją recenzję E8. Nie obyło się bez żartów :) 

   

   

 6. Dnia 30.09.2018 o 19:53, abart68 napisał:

  W temacie oledów i wypaleń to ja mam już drugi telewizor OLED LG serii 6 , zarówno pierwszy jak i drugi został wypalony przez TVN24 i też wymieniam go z rękojmi. Więc jak ktoś pisze że skalibrował setki i tysiące oledów i nic takiego nie widział to mija się z rzeczywistością bo to pewnikiem nowe TV które pracują powiedzmy miesiąc , a wypalenia występują dopiero po około roku.

  Nie potrafię zrozumieć dlaczego nie przestrzega się użytkowników przed wypaleniem i utrwaleniem obrazu ???

 7. Nie wiem jak to jest z wypaleniem ale podejrzewam, że to kwestia ustawień i "kalibracji".

  Z pewnością "paski"  i stałe logo kanału może powodować zmiany nawet na klasycznym kineskopie.

  W moim przypadku zatrzymałem się na e910 i jest katowany od 2-lat po 10-14 godzin na dobę ale na różnych źródłach i nie widać żadnych deformacji barwowych czy pixelowych;

  tym samym myślę, że ustawienia obrazu + zmienne źródła = recepta na jakość obrazu, z pewnością nie ilość przepracowanych godzin.

 8. skywalker1978 skywalker1978 napisał(a):

  Cześć,

  Czy dla przeciętnego użytkownika są jakieś różnice między C8 a E8? Bardziej patrzę pod kątem jakości i funkcjonalności. Wygląd/ design mnie nie interesuje. Ktoś mi powiedział, że matryca w E8 naklejana jest na szkło a w C8 w jest w jakiejś ramce. To prawda? Czy ma to wpływ na jakość?

 9. w 2019r ten model dostępny wyłącznie w 65 calach.