Home Testy Telewizory OLED LG LG OLED 65″ E8 | TEST | Telewizor 4K UHD, ThinQ z technologią Ultra HD Dolby Vision
LG OLED 65″ E8 | TEST | Telewizor 4K UHD, ThinQ z technologią Ultra HD Dolby Vision

LG OLED 65″ E8 | TEST | Telewizor 4K UHD, ThinQ z technologią Ultra HD Dolby Vision

30.51K
18

Słowem wstępu

Miłośnicy najwyższej jakości obrazu, którzy przedkładają ją ponad wszystko, sięgają bardzo często po telewizory LG OLED takie jak OLED55B8, czy OLED55C8. Wyświetlacze te są prawie identyczne, zarówno pod względem tego co na ekranie, jak i wykonania, czy też dołączonych akcesoriów, o czym możecie przeczytać w podlinkowanych testach. Nabywcy, którzy cenią design telewizora równie bardzo co jego obraz mają zaś do dyspozycji model W8 (tapetę), oraz E8. To właśnie ten drugi, o rozmiarze 65″, będzie bohaterem dzisiejszego testu!

(30512)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(18)

 1. Dnia 30.09.2018 o 20:53, wasikk napisał:

  Jak często leci TVN24 u Ciebie? Chodzi o to jak często oglądałeś ten kanał, że powstały wypalenia. Godzinę dziennie, raz na jakiś czas? Czy kilka godzin dziennie leci tak po prostu?

  do 3-4 godzin nie non stop

 2. 5 godzin temu, abart68 napisał:

  do 3-4 godzin nie non stop

  Podobno następne serie czyli 7 i 8 są już bardziej odporne na wypalenia...

 3. Właśnie próbuje rozwiązać umowę sprzedaży ze sklepem Kino-w domu z Łodzi ale o ile pierwszy telewizor wymienili z tytułu rekojmi

  to teraz unikają podjęcia korespondencji .

 4. Od mojego zakupu  LG 65E6V pojawiło się trochę nowości, również u konkurencji. Na telewizor nie patrzę przez lupę, ale widzę i wiem dlaczego mam telewizor jaki mam. Jest parę rzeczy, które mnie irytują (nie obraz) i ta ciągota do zmian. Poczytałem testy, ale może ktoś mi jeszcze doradzi - czy i na co zmienić? Finansowo może nie wyjść źle bo mam jeszcze 3 lata rozszerzonej gwarancji, ale im później tym gorzej. (Design jest dla mnie ważny).

 5. Vincent opublikował właśnie swoją recenzję E8. Nie obyło się bez żartów :) 

   

   

 6. Dnia 30.09.2018 o 19:53, abart68 napisał:

  W temacie oledów i wypaleń to ja mam już drugi telewizor OLED LG serii 6 , zarówno pierwszy jak i drugi został wypalony przez TVN24 i też wymieniam go z rękojmi. Więc jak ktoś pisze że skalibrował setki i tysiące oledów i nic takiego nie widział to mija się z rzeczywistością bo to pewnikiem nowe TV które pracują powiedzmy miesiąc , a wypalenia występują dopiero po około roku.

  Nie potrafię zrozumieć dlaczego nie przestrzega się użytkowników przed wypaleniem i utrwaleniem obrazu ???

 7. Nie wiem jak to jest z wypaleniem ale podejrzewam, że to kwestia ustawień i "kalibracji".

  Z pewnością "paski"  i stałe logo kanału może powodować zmiany nawet na klasycznym kineskopie.

  W moim przypadku zatrzymałem się na e910 i jest katowany od 2-lat po 10-14 godzin na dobę ale na różnych źródłach i nie widać żadnych deformacji barwowych czy pixelowych;

  tym samym myślę, że ustawienia obrazu + zmienne źródła = recepta na jakość obrazu, z pewnością nie ilość przepracowanych godzin.

 8. skywalker1978 skywalker1978 napisał(a):

  Cześć,

  Czy dla przeciętnego użytkownika są jakieś różnice między C8 a E8? Bardziej patrzę pod kątem jakości i funkcjonalności. Wygląd/ design mnie nie interesuje. Ktoś mi powiedział, że matryca w E8 naklejana jest na szkło a w C8 w jest w jakiejś ramce. To prawda? Czy ma to wpływ na jakość?

 9. w 2019r ten model dostępny wyłącznie w 65 calach.