Home News Przecieki na 2020: LG ma w planach rozkładany telewizor?
Przecieki na 2020: LG ma w planach rozkładany telewizor?

Przecieki na 2020: LG ma w planach rozkładany telewizor?

589
1

W sieci pojawiły się grafiki prezentujące najnowszy koncept telewizora LG. Jest to kolejny projekt inspirowany smartfonami – tym razem mówimy tutaj o rozkładanym TV!

Przecieki na 2020: LG ma w zanadrzu zakrzywiony OLED TV?

Rozkładany telewizor LG – kolejny pomysł na innowację

Niedawno wypłynęły informacje i grafiki dotyczące patentu LG Electronics na telewizor z zakrzywionym po bokach ekranem w kilku wariantach. Jego wzornictwo ewidentnie było zainspirowane współczesnymi smartfonami. Koreańska firma lubuje się w innowacyjnym designie, czego dowodem jest również LG Rollable OLED, czyli telewizor rolowany, który ma ukazać się wkrótce w sprzedaży.

Portal LetsGoDigital wytropił nowy wniosek patentowy firmy, tym razem ukazujący rozkładany telewizor. Można go przeczytać tutaj.

LG rozkładany TV
fot. LetsGoDigital

Rozkładany telewizor LG – jak to działa i wygląda?

Patent LG Electronics (wraz z Hague International Design System) został złożony w marcu 2019 roku. Zaaprobowano go natomiast 13 września 2019. Widnieje na nim dziewięć grafik poglądowych. Przedstawiają one telewizor z ekranem z sześcioma punktami zgięcia. Są one umiejscowione w równych odstępach. Ponadto znajdujące się po bokach konstrukcji ramki (które chronią przed zgięciami) mogą służyć za podstawkę, jak również wbudowany jest tam soundbar.

Ekran charakteryzuje się proporcjami 21:9 (i jest lekko zakrzywiony), a więc jest to kinowy format Cinemascope – w teorii więc taki telewizor skierowany byłby dla kinomaniaków.

Rozkładany telewizor LG – kiedy go ujrzymy?

Z racji tego, że jest to jedynie patent, nie mamy pewności, że firma LG zdecyduje się ten produkt wydać. Jednakże portal LetsGoDigital uważa, że złożenie wniosku ze strony LG Electronics, a nie LG Display może wskazywać na to, że firma może być na bardziej zaawansowanym etapie prac.

LG rozkładany TV
fot. LetsGoDigital

Następny będzie rolowany OLED

Zanim ewentualnie dojdzie do sfinalizowania projektu z patentu, LG ma zamiar wydać swój LG ROLED, czyli rolowany telewizor OLED. Na stronie Good Design Award widnieje data wydania przewidziana na 23 grudnia 2019 roku.

Źródło: LetsGoDigital

Możecie również u nas przeczytać:

(589)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
1 Komentuj autorów
llukk Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
llukk
Gość
llukk

Złożenie wniosku ,a finalna produkcja może być długa droga ale gdyby udało sie skomercjalizować ten projekt to “większe wielkości ekranów ,ułatwienie transportu , a dla kinomaniaków wielkość 120 cali to byłaby fantastyczna wiadomośc . no i bez przerw jak w microledzie.