Home News CES 2019 CES 2019 | WIDEO | Rolowany telewizor OLED staje się faktem – wrażenia i zdjęcia!

CES 2019 | WIDEO | Rolowany telewizor OLED staje się faktem – wrażenia i zdjęcia!

1.96K
4

Tego można się było spodziewać – po zeszłorocznych pokazach rolowanego telewizora OLED od LG za zamkniętymi drzwiami, w tym roku firma zaprezentowała finalny produkt OLED R, który w tym roku wejdzie do masowej sprzedaży. Jak działa? Zobaczcie nasze wideo oraz dokładne zdjęcia pokazujące budowę tego niesamowitego ekranu.

Rolowany TV LG OLED R proces składania

(1964)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(4)

  1. Niesamowite jest to, jak dużo się teraz właśnie dzieje w kwestii wyświetlaczy.

    Co prawda rozwiązanie konkurencyjne, od jOLED, mnie się bardziej podoba (przeźroczyste TV), ale LG jest tu, już teraz.

    Co do projektorów, to przyszłość zarówno projektorów, jak i TV, jest w projekcji laserowej RGB. Już laservue od mitsubishi pokrywało nawet więcej niż Rec. 2020. Projektory kinowe RGB też pokrywają tę przestrzeń (np. Christie D4KLH60 czy Barco DP4K-60L). Może micro led wejdzie na salony na chwilę, bo musi, ale przędzę czy później rozwiązanie podobne do mitsubishi laservue będzie musiało powrócić. W Azji czy na Bliskim Wschodzie (Emiraty), tylko te projektory montuje się w salach premium.

    Co do jasności rozwiązania od LG, to wątpię, by była jakoś znacząco zwiększona. ABL obetnie moc, by luminofor się nie wypalił i jasność zostanie na tych 700-800 nitach (czyli dalej mamy spłaszczenie gammy przy hdr).

  2. Za 10 lat to będzie jakiś kosmos....