Home News CES 2019 CES 2019: LG SIGNATURE OLED R -pierwszy na świecie rolowany telewizor
CES 2019: LG SIGNATURE OLED R -pierwszy na świecie rolowany telewizor

CES 2019: LG SIGNATURE OLED R -pierwszy na świecie rolowany telewizor

2.46K
0

LG SIGNATURE OLED R to 65-calowy, pierwszy na świecie rolowany telewizor OLED. Został właśnie zaprezentowany na targach CES 2019.

LG SIGNATURE OLED R to koncept, który już wcześniej firma prezentowała, ale w tym dopiero momencie jest gotowa na to by zawędrował do naszych salonów.  Ten 65-calowy telewizor ten jest pierwszym na świecie rolowanym OLED-em. Można z niego korzystać w trzech trybach. Pierwszy z nich, Full View, to całkowicie rozwinięty ekran niczym w standardowym odbiorniku OLED. Przy Line View natomiast ekran zachowuje swoją szerokość ale jego pozioma część jest do pewnego stopnia zwinięta, co może przydać się do odtwarzania muzyki bądź wizualizacji. Co ciekawe w trzecim trybie Zero View, czyli przy całkowitym zwinięciu nadal możemy na przykład słuchać piosenek.

LG OLED SIGNATURE R

Jasność ekranu to 800 nitów, a sercem urządzenia jest procesor Alpha 9 drugiej generacji (ten sam co w innych topowych OLED-ach LG na 2019) przy webOS 4.5. LG65R9 wyposażony jest w 4.2-kanałowe głośniki Dolby Atmos o mocy 100 W. Naturalnie znajdziemy tutaj złącze HDMI 2.1 a telewizor zapewni odtwarzanie treści 4K120. Żywotność konstrukcji obliczona jest na 50 000 zwinięć i rozwinięć.

LG SIGNATURE OLED R będzie dostępny wyłącznie w wariancie 65-calowym a do sklepów trafi w drugiej połowie roku. Cena na razie jest nieznana.

(2459)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.