Home News Telewizory LG 8K OLED w sprzedaży od czerwca 2019?
Telewizory LG 8K OLED w sprzedaży od czerwca 2019?

Telewizory LG 8K OLED w sprzedaży od czerwca 2019?

1.20K
1

Właśnie poznaliśmy prawdopodobną, planowaną datę wprowadzenia do sprzedaży telewizorów 8K OLED firmy LG. Miałyby one się pojawić w sklepach już w połowie przyszłego roku.

Koreańskie media, MT Korea i Aju Business Daily, podały informacje o tym jakoby LG planowało rozpocząć masową produkcję paneli 8K OLED w maju przyszłego roku, co oznaczałoby w praktyce, że niedługo potem trafią na sklepowe półki. Takie słowa padły na konferencji odbywającej się w COEX w Seulu a potwierdził je przedstawiciel LG, który sprecyzował, że według oczekiwań firmy, telewizory 8K OLED powinny być dostępne w czerwcu 2019.

Jeśli zaś chodzi o panele 8K LCD, to ich produkcja ruszy dopiero w drugiej połowie 2019, a więc później niż w przypadku OLED. W tym momencie nie istnieją treści dostępne w natywnym 8K, ale w 2020 Igrzyska Olimpijskie w Tokio już będą dostępne w tym właśnie formacie.

(1197)

tags:
Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(1)