Home News Koniec telewizji naziemnej jest nieunikniony. Wtedy ma ruszyć lawina zmian
Koniec telewizji naziemnej jest nieunikniony. Wtedy ma ruszyć lawina zmian

Koniec telewizji naziemnej jest nieunikniony. Wtedy ma ruszyć lawina zmian

54.37K
1

Bez wątpienia w pewnym momencie telewizja naziemna straci na popularności na tyle, że nie będzie się opłacało jej dalsze nadawanie. Na razie brak sygnałów, by miało do tego dojść w najbliższych latach, ale wykorzystywane przez nią po części pasmo UHF może wkrótce przejść pod kontrolę telekomów! Może do tego dojść po 2030 roku, a ważne ustalenia w tej sprawie zostaną poczynione podczas zbliżającej się konferencji WRC-23.

Kiedy telewizja naziemna zostanie wyłączona? Do tego jeszcze daleko, ale najpierw zniknie z pasma UHF

Pod koniec roku w Dubaju odbędzie się konferencja WRC-23, podczas której podjęte mają zostać ważne decyzje dotyczące naziemnej telewizji cyfrowej na świecie i w Europie. Od dawna głośno mówi się, że wykorzystywane na potrzeby dystrybucji sygnału naziemnego pasmo UHF ma zostać przekazane operatorom sieci telekomunikacyjnych. Ma to mieć na celu dalszy rozwój sieci 5G i kolejnych generacji tej technologii. Polski rząd przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie.

telewizja naziemna kanały mux-1 fokus tv jak odbierać gdzie oglądać

Co może się zmienić w Dubaju? Jeśli podpisane tam zostanie porozumienie w sprawie zajęcia pasma UHF przez telekomy, to w praktyce telewizja naziemna – także w Polsce – straci sporo miejsca na lokowanie kanałów linearnych. Nie stanie się to od razu, ponieważ taka decyzja miałaby swoje konsekwencje dopiero po 2030 roku. Polska strona oficjalnie opowiedziała się za tym, by nie zmieniać obowiązujących dotychczas postanowień, a do dyskusji o paśmie UHF wrócić dopiero w 2031 roku.

Podobne stanowisko zaprezentowała Europejska Unia Nadawców, która pasmo UHF (w zakresie 470-694 MhZ) widzi w sektorze telewizji naziemnej nawet do 2040 roku. Jeśli więc mówimy o końcu telewizji naziemnej, to do tego momentu jeszcze bardzo, bardzo długa droga. Na razie mowa jedynie o skrawku dostępnych częstotliwości.

Czy pasmo UHF ostatecznie przejdzie pod kontrolę operatorów sieci telekomunikacyjnych w okolicach 2030 roku? Przekonamy się za kilka tygodni w trakcie konferencji WRC-23.

kanały tv telewizja za darmo na tv telewizorze online jak odbierać oglądać google live channels

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-naziemna-telewizja-cyfrowa-uhf-dvb-t2


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(54369)

1.7 3 głosy
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

to są jakieś kpiny ludzie musieli zmieniać telewizory na nowe bo został wprowadzony nowy standard a teraz chcecie wyłączyć telewizję naziemną to są kpiny

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x