Home News Mecze piłkarskiej Ekstraklasy jednak w TVP?! Umowa może zostać podpisana lada moment
Mecze piłkarskiej Ekstraklasy jednak w TVP?! Umowa może zostać podpisana lada moment

Mecze piłkarskiej Ekstraklasy jednak w TVP?! Umowa może zostać podpisana lada moment

611
0

Sezon 2023/24 piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy ruszył już kilka tygodni temu, a mimo to dziś CANAL+ nie doszedł do porozumienia w sprawie sublicencji z żadnym podmiotem. Wcześniej jeden mecz każdej kolejki pokazywała TVP i wiele wskazuje, że w najbliższym czasie ostatecznie dojdzie do nowego porozumienia!

PKO BP Ekstraklasa – sublicencja od CANAL+ jednak dla TVP? Transmisje jeszcze w październiku

Polska Ekstraklasa pozostanie pod parasolem CANAL+ na kilka najbliższych sezonów (do końca rozgrywek 2026/27). Prywatny podmiot zapłaci za to rekordowo dużo – niemal 1,3 miliarda złotych. Następnym ważnym tematem stała się więc kwestia sublicencji, którą od 2019 roku posiadała Telewizja Polska. Za darmo w otwartych kanałach można było oglądać wybrane mecze, a dokładniej po jedynym spotkaniu w każdej serii gier. Przy okazji zawarcia nowej umowy pomiędzy Ekstraklasą a CANAL+, pojawiła się jednak konieczność udzielenia nowej sublicencji, bo z końcem sezonu 2022/23 wygasła ta sprzedana TVP. Mimo iż za nami już kilka kolejek nowego sezonu, to CANAL+ nadal nie doszedł do porozumienia z TVP. Najnowsze dane wskazują jednak, że umowa jest blisko!

Ekstraklasa jednak zostaje w telewizji! Wiadomo, gdzie będzie pokazywana najwyższa liga w Polsce od 2023 roku

Do przełomu może dojść tak naprawdę w każdej chwili, czego dowodzić mają informacje pozyskane przez serwis Wirtualnemedia.pl w Telewizji Polskiej. Wedle nich, już w październiku wybrane spotkania Ekstraklasy mogą zacząć być ponownie pokazywane w otwartych kanałach TVP. Oba podmioty mają być na ostatnie prostej do porozumienia, a kością niezgody jest cena. Już wcześniej podawano, że za jeden mecz w każdej kolejce oraz skróty wszystkich spotkań CANAL+ zażądało 70 milionów złotych rocznie. TVP natomiast chciała zapłacić 2 lub nawet 3 razy mniej.

Wedle najnowszych ustaleń, negocjacje miały jednak ostatnio pójść w dobrą stronę, co niebawem ma zostać zwieńczone nową umową. Swoje oczekiwania miało obniżyć CANAL+, naciskane przez pragnące ekspozycji w otwartych kanałach TV kluby PKO BP Ekstraklasy. Jeżeli dojdzie do sprzedaży sublicencji, to transmisje miałyby powrócić do TVP w drugiej połowie października bieżącego roku. Deal miałby objąć 34 mecze trwającego sezonu oraz skróty wszystkich pojedynków. To oznacza, że TVP miałaby pokazywać więcej niż tylko jedno spotkanie w każdej serii gier.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

Telewizja polska TVP logo
Czy Ekstraklasa wróci do TVP?

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ekstraklasa-mecze-transmisje-tvp-umowa-canal-gdzie-ogladac-cena


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(611)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x