Home News TV Trwam rośnie w siłę! Wkrótce może przejść na jakość HD, a nawet 4K! Ile osób w Polsce ogląda ten kanał?
TV Trwam rośnie w siłę! Wkrótce może przejść na jakość HD, a nawet 4K! Ile osób w Polsce ogląda ten kanał?

TV Trwam rośnie w siłę! Wkrótce może przejść na jakość HD, a nawet 4K! Ile osób w Polsce ogląda ten kanał?

5.45K
9

Telewizja Trwam w 2020 roku zanotowała solidny wzrost liczebności swojej widowni. Średnia oglądalność wyniosła 35,7 tysiąca osób – o 11,2 tys. więcej niż rok wcześniej. Dzięki dostępności na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej oraz na satelicie Astra 1L, nadawca może już wprowadzić jakość HD, a nawet 4K! Czy kanał wkrótce porzuci bardzo niską rozdzielczość emitowanych materiałów?

Kanał TV Trwam przejdzie na jakość HD lub 4K? W naziemnej telewizji cyfrowej to już możliwe!

TV Trwam pojawiło się w polskiej telewizji w 2003 roku. To kanał należący do fundacji Lux Veritatis, którą zarządza ojciec Tadeusz Rydzyk. Stacja rok po starcie, a więc w 2014 roku, trafiła na pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-1), gdzie pozostaje do dziś. Obecnie jest też dostępna drogą satelitarną – sygnał dystrybuowany jest z satelity Astra 1L w formacie DVB-S2.

Z podsumowania oglądalności w 2020 roku wynika, że TV Trwam cieszy się coraz większą popularnością. Skok liczebności widowni pozwolił jej uplasować się na 28. miejscu wśród najczęściej oglądanych kanałów w naszym kraju. To awans o aż 13 pozycji i 0,55% udziału w rynku.

TV Trwam rośnie w siłę! Wkrótce może przejść na jakość HD, a nawet 4K! Ile osób w Polsce ogląda ten kanał?

Kanał ten znany jest jednak z tego, że nie raczy swojej widowni treściami w dobrej jakości. W telewizji sygnał cechuje się rozdzielczością SD, ale wiele dostępnych tam materiałów – także programów czy wydarzeń nadawanych na żywo – zdaje się być przesyłana do domów w jeszcze niższej jakości. W teorii nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by to zmienić – od kilku miesięcy trwają intensywne testy nowego standardu telewizji naziemnej: DVB-T2. Umożliwia on znaczną poprawę jakości nadawanych kanałów, a także zwiększenie ich liczby na multipleksach. Póki co testy rozpoczęli m.in. TVP i TVN, a ich kanały w jakości HD docierają już do 90% populacji naszego kraju. Na czas EURO 2020 ruszy natomiast kanał TVP 4K, który będzie dostępny tą właśnie drogą w 4K!

Czy na podobny krok zdecyduje się zarząd Telewizji Trwam? Część widowni tego kanału z pewnością dysponuje już telewizorami zdolnymi do odbioru sygnału w nowym standardzie. Ten zostanie wprowadzony na stałe dokładnie za rok – w czerwcu 2022 roku. Wtedy nic nie stanie już na przeszkodzie, by zadbać o jakość. Póki co brak jednak jakichkolwiek informacji na ten temat ze strony nadawcy. Ważne są oczywiście środki finansowe, bez których nie uda się zapewnić sprzętu niezbędnego do zaoferowania rozdzielczości HD lub 4K w telewizji.

TV Trwam rośnie w siłę! Wkrótce może przejść na jakość HD, a nawet 4K! Ile osób w Polsce ogląda ten kanał?
fot. TV Trwam na Facebooku

Nie dysponujemy aktualnym sprawozdaniem finansowym fundacji Lux Veritatis, dostępne są jednak dane z 2018 roku. Wtedy zanotowała ona 48 milionów zł przychodu i 3,33 mln zł zysku netto. Tym samym dochód fundacji wzrósł ponad dwukrotnie i niewykluczone, że podobne “przyrosty” odnotowano w kolejnych latach. Sam kanał TV Trwam potrafi na siebie zarobić – we wspomnianym 2018 roku przyniósł on fundacji Rydzyka 13,55 mln zł przychodu.

Po wejściu DVB-T2 do Polski z pewnością będziemy obserwować stopniową adaptację najwyższej jakości obrazu w naziemnej telewizji cyfrowej. Czy TV Trwam znajdzie się wśród kanałów wprowadzających ją w pierwszej kolejności? Czas pokaże.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/telewizja-trwam-wyniki-ogladalnosci-2020-rok-jak-odbierac


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(5446)

2.3 6 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Michał
Michał
10 dni temu

ale ja wiedziłem że on jest CI’em

Hubert
Hubert
10 dni temu

Nie rozumiem, jak w 2021 można jeszcze coś nadawać w SD. Skoro HD i 4K to standard i nie jest niczym nadzwyczajnym, wszystkie kanały powinny usunąć ‘HD’ ze swoich nazw. Może w 2010-2012 takie nazwy kanałów miały uzasadnienie.

Dawid
Dawid
10 dni temu

Przejdźcie do pudelka. Nagłówki i artykuły pod tym kątem macie opanowane do perfekcji.

Mariusz
Mariusz
9 dni temu

Bzdury mam tą telewizję ale Umnie nie jest oglądana ta telewizja bo ta telewizja nie jest telewizja katolicka tylko Jochowcową co piszący ten artykuł z demokracja a nie komunizmem i Umnie piszą by dostawca usług kablowych który dostarcza Umnie telewizję By wyłączy telewizje i w zamian za tą telewizję wyłączył inną telewizję by była opłacalna bo ta telewizja nie jest oglądana.

Kacper
Kacper
9 dni temu
Reply to  Mariusz

a może tak zbierz myśli przemyśl i napisz to na spokojnie i zrozumiale?

MAciejj
MAciejj
9 dni temu
Reply to  Mariusz

To, że ty nie oglądasz dzieciuchu. Nie znaczy, że nikt nie ogląda… Jest tam nadawane kilka ciekawych seriali. U nas wszyscy oglądaja. Rodzina składa sie z 15osób, i każdy ogląda Tv-Trwam. Faktycznie przydałoby się, żeby nadawali w hd / araczej fullhd. (HD -720p, FullHD 1080p) Chociaż 4K też bym nie pogardził

Zbyszek
Zbyszek
9 dni temu
Reply to  Mariusz

Również oglądam i uważam, że jest tam sporo ciekawego materiału na najwyższym poziomie merytorycznym. Inna sprawa to nieoceniony przekaz dla ludzi chorych i w podeszłym wieku. Co do jakości przydałoby się HD, ale rozumiem, że fundacja utrzymuje się z datków i trzeba liczyć się z każdą złotówką.

Zascher
Zascher
9 dni temu

HD czy 4k ale na pewno najbliżej jemu do piekła i jego kumpla Mefistofelesa, do którego próbował się dokonać!!@

Krzysztof
Krzysztof
9 dni temu

Dla mnie ta telewizja może nadawać w 10k.Kto choć trochę rozumny może to oglądać. Tylko mocherowe berety, ten człowiek nie powinien się nazywać księdzem. Bo wyrządza krzywdę prawdziwym duchownym.

9
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x