Home News TVP przygotowuje się do startu całkowicie nowego kanału! To “polski punkt widzenia” – co tam znajdziemy?
TVP przygotowuje się do startu całkowicie nowego kanału! To “polski punkt widzenia” – co tam znajdziemy?

TVP przygotowuje się do startu całkowicie nowego kanału! To “polski punkt widzenia” – co tam znajdziemy?

12
0

Telewizja Polska potwierdziła chęć uruchomiania nowego kanału TVP World. Pozycja nadawana w języku angielskim ma ruszyć najpierw w Internecie, a następnie zostać udostępniona z satelity Astra 19,2E oraz amerykańskiej platformy Dish Network. Grupą docelową mają być mieszkańcy Europy Zachodniej i USA. Jakie treści znajdą się w programie?

Nowy kanał Telewizji Polskiej ruszy w tym roku. Czym będzie TVP World i co w programie?

Kanał TVP World został po raz pierwszy zapowiedziany już pod koniec 2020 roku. Ponownie usłyszeliśmy o nim w okolicach lutego, ale dopiero teraz udostępniono na jego temat nieco więcej informacji. Ma to być stacja nadawana w całości w języku angielskim i – wedle słów prezesa TVP Jacka Kurskiego –  prezentująca “polski punkt widzenia”. Za jej pomocą publiczny nadawca chce dotrzeć do domów widzów z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

Jeszcze w tym roku ruszy zupełnie nowy kanał TVP World! To "polski punkt widzenia" - co tam znajdziemy?

Zespół TVP World ma bazować na redakcji istniejącego już i nadającego 3 godziny dziennie internetowego kanału Poland In. Po zmianach i starcie nowego formatu, ma on być pełnoprawnym kanałem informacyjnych nadającym przez cały dzień. W pierwszej kolejności – jeszcze w 2021 roku – ma ruszyć w Internecie. W dalszej kolejności priorytetem TVP będzie włączenie go w jakości HD widzom z zachodu z satelity Astra 19,2 E. Dzięki temu mogliby go zacząć oglądać odbiorcy w Niemczech, Austrii, Francji i Hiszpanii. Następnie TVP World mógłby trafić do oferty platformy cyfrowej Dish Network, dystrybuowanej na terenie USA.

Wedle słów dyrektora TVP World Marcina Darmasa, TVP World nie będzie skupiony wokół wydarzeń dziejących się w Polsce. Na antenie mają znaleźć się głównie treści poświęcone naszemu regionowi, które widzom z zachodu przedstawiać będą sytuację na wschodzie. Gdzie nowy kanał może się pojawić w Polsce? Zapewne szybko po uruchomieniu podjęte zostaną starania, by został udostępniony klientom sieci kablowych oraz IPTV.

Kanał Poland In; fot. za: Wirtualne Media

Pomysł stworzenia międzynarodowego kanału Telewizji Polskiej nie jest niczym nowym. Mówiło się już o tym kilka lat temu, a w projekcie miały wziąć państwa grupy wyszehradzkiej. Później przez chwilę głośno było o wspólnym przedsięwzięciu Polski i Węgier. Ostatecznie media publiczne z innych państw wycofały się ze wspólnych działań z TVP, a w 2018 roku wystartował internetowy kanał Poland In.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-world-jak-odbierac-satelita-sieci-kablowe


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(12)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x