Home News Polacy chcą mieć równy dostęp do kanału TVP 4K na EURO 2020. Co z kablówkami? Sieci skierowały mocny apel do TVP
Polacy chcą mieć równy dostęp do kanału TVP 4K na EURO 2020. Co z kablówkami? Sieci skierowały mocny apel do TVP

Polacy chcą mieć równy dostęp do kanału TVP 4K na EURO 2020. Co z kablówkami? Sieci skierowały mocny apel do TVP

14.16K
12

Kanał TVP 4K wystartuje 11 czerwca, w dniu pierwszego meczu turnieju EURO 2020. Stacja dostępna będzie w naziemnej telewizji cyfrowej, drogą satelitarną (w CANAL+) i w sieciach kablowych. Problem w tym, że Telewizja Polska każe podobno płacić operatorom za licencję. Powstał apel w tej sprawie – czy sprawa zostanie wyjaśniona na czas? Gdzie będzie można oglądać EURO 2020 w 4K?

Co z TVP 4K w telewizji kablowej? Gdzie oglądać? Apel związkowców do Telewizji Polskiej

Co z kanałem TVP 4K w telewizji kablowej? Stacja ma ruszyć 11 czerwca, czyli w dniu rozpoczęcia turnieju piłkarskiego EURO 2020. Wiadomo już na pewno, że pojawi się w cyfrowej telewizji naziemnej (w zasięgu ma być 90% populacji kraju), a także w CANAL+ (nieodpłatnie dla wszystkich abonentów) oraz sieciach kablowych UPC (IPTV), Asta-Net, Inea i TOYA. Kilka dni temu pisaliśmy jednak, że obecność kanału u mniejszych operatorów jest sprawą problematyczną. 

logo tvp4k

Zrzeszone w związku Mediakom sieci kablowe zwróciły się bezpośrednio do Telewizji Polskiej z apelem o równe traktowanie wszystkich odbiorców telewizji. Zauważyli, że wedle wcześniejszych zapowiedzi Jacka Kurskiego, kanał miał zostać udostępniony wszystkim Polakom bezpłatnie. Tymczasem ich zdaniem publicznych nadawca wystosował w kierunku kablówek ofertę uwzględniającą wniesienie opłaty licencyjnej za włączenie TVP 4K do swoich ofert.

Oto treść pisma autorstwa Mediakomu. Pierwotnie wystosowano je wyłącznie do TVP, jednak z powodu braku reakcji ze strony nadawcy, związkowcy przekazali apel mediom:

PISMO ZPMEIT MEDIAKOM DOTYCZĄCY WARUNKÓW REEMISJI W SIECIACH KABLOWYCH PROGRAMU TVP 4K

Operatorzy kablowi zwracają się do Zarządu TVP S.A. o udostępnienie wszystkim Polakom możliwości obejrzenia na równych zasadach rozpoczynających się już niebawem mistrzostw UEFA EURO 2020.

Publiczna telewizja, która nabyła prawa do emisji jednej z ważniejszych dla wielbicieli piłki nożnej imprezy sportowej, jaką są mistrzostwa UEFA EURO 2020 żąda od części odbiorców telewizji zapłaty ze jej obejrzenie.

Z uwagi na niezrozumiałe zasady dystrybucji kanału TVP4K i tym samym pokrzywdzenie części Polaków, operatorzy kablowi zrzeszeni w Związku Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji MEDIAKOM wystosowali list do Zarządu TVP S.A. o zmianę zasad dystrybucji nadań z imprezy w sposób gwarantujący wszystkim Polakom równy do nich dostęp.

Ponieważ Zarząd ZPMEiT MEDIAKOM do chwili wysłania niniejszego komunikatu nie otrzymał żadnej odpowiedzi ze strony TVP, dlatego zdecydował o upublicznieniu treści listu licząc, że dotrze on tą drogą do osób odpowiedzialnych w TVP S.A. za podejmowanie decyzji w tym zakresie.

Jest jeszcze czas na zmianę decyzji ze strony TVP i danie wszystkim Polakom możliwości cieszenia się z obejrzenia tak znaczącej imprezy sportowej, zwłaszcza w czasach kryzysu, który dotknął wszystkich z nas.

Co z kanałem TVP 4K w telewizji kablowej? Stacja ma ruszyć 11 czerwca, czyli w dniu rozpoczęcia turnieju piłkarskiego EURO 2020. Wiadomo już na pewno, że pojawi się w cyfrowej telewizji naziemnej (w zasięgu ma być 90% populacji kraju), a także w CANAL+ (nieodpłatnie dla wszystkich abonentów) oraz sieciach kablowych UPC, Asta-Net, Inea i TOYA. Okazuje się jednak, że obecność kanału u mniejszych operatorów jest sprawą problematyczną.

Wciąż nie wiemy, czy Telewizja Polska ustosunkowała się w jakikolwiek sposób do prośby Mediakomu. Do startu kanału TVP 4K i EURO 2020 pozostało zaledwie kilka dni.

magicLinks_2_1

Źródło: https://mediakom.net.pl/pismo-zpmeit-mediakom-dotyczacy-warunkow-reemisji-w-sieciach-kablowych-programu-tvp-4k/


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(14157)

1.5 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Rafał
Rafał
7 dni temu

To niech sieci kablowe udostępnią użytkownikom za darmo wszystkie stacje, które są bezpłatne.

Michał
Michał
6 dni temu
Reply to  Rafał

TVP nie jest prywatne tylko państwowe. 2mld rocznie to mało?

Jozef
Jozef
6 dni temu

Przecież platforma zbiera podpisy chce likwidować TVP to w czym problem

Jarek
Jarek
6 dni temu

Konsultant z canal plus którego jestem abonentem twierdzi za oni nic na temat tvp4k nie wiedzą i że nie ma żadnej oficjalnej korespondencji od tvp

Last edited 6 dni temu by Jarek
Damian
Damian
6 dni temu

A co to nie stać was na antenę za 100 zł A w ogóle to wszystkie narzekacie na TVP a teraz by każdy chciał

Sławomir
6 dni temu

Układ kanałów w kablówkach np: UPC na pierwsze 30 kanałów 20 jest grupy ITI. TVP Sport na 520 bodajże, tvp kobieta historia i inne nawet nie wiem gdzie. Pytam jak to jest ze do 30 kanału mam 2x tvn24, tvnbis i inne g… No. Niech operatorzy najpierw sami uderza się w piers a później niech od innych coś wymagają.

Marek
Marek
6 dni temu

A Polsat jak zakodował siatkówkę A wcześniej mistrzostwa w piłkę

Aaaa
Aaaa
6 dni temu
Reply to  Marek

Polsat jest prywatny a TVP państwowe deklu

Paweł
Paweł
6 dni temu

W czym problem? Przepinam antenę i oglądam.

Mark
Mark
5 dni temu

To co mają problem z odbiorem naziemnej przecież 99% kraju ma pokrycie. Teraz to każdy TVP chce oglądać a innym razem to tylko na nich plują. Oby lichwiarskie kablówki nie dostały tego sygnału bo będą się reklamować jakie to “oferują” mistrzostwa w 4K.

arlen
arlen
5 dni temu

Przecież mają – wystarczy podpiąć antenę jaka kto preferuję siatkową/pokojową/kierunkową ze wzmacniaczem/bez – w czym problem?
Kablówki akurat są tu nie potrzebne i tak ich zasięg jest znikomy – większy zasięg ma satelita i tam też będzie.

Marcin
Marcin
1 dzień temu

Wczoraj oglądałem pierwszy mecz bardzo słaba jakość obrazu ja oglądałem przez satelitę i powiem szczerze nic specjalnego a tv mam bardzo dobry LG OLED GX 65″ dekoder również mam 4k

12
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x