Home Konferencje, szkolenia, seminaria Konferencje producentów Jesteśmy po oficjalnej polskiej premierze Samsung QLED TV 2020. Czego się dowiedzieliśmy?
Jesteśmy po oficjalnej polskiej premierze Samsung QLED TV 2020. Czego się dowiedzieliśmy?

Jesteśmy po oficjalnej polskiej premierze Samsung QLED TV 2020. Czego się dowiedzieliśmy?

3.75K
1

O nowych modelach Samsung QLED TV na 2020 rok wiemy już bardzo dużo. Producent, dostarczał nam kolejnych informacji o swoich nowych produktach od kilku miesięcy. W międzyczasie, część telewizorów pojawiła się już w polskich sklepach, a model QLED 4K Q70T jest już nawet w naszych rękach. Teraz Samsung, przeprowadził oficjalną polską premierę swoich nowych urządzeń w której mieliśmy okazję dzisiaj uczestniczyć. Oto, czego jeszcze się o nich dowiedzieliśmy.

Samsung QLED TV 2020 – wszystkie nowe modele 4K i 8K

Na początek, podsumujmy krótko naszą wiedzę o tegorocznych seriach i polskich cenach nowych modeli. Na 2020 rok Samsung zaplanował następujące telewizory QLED 4K i 8K:

  • Samsung QLED 4K Q60T – 43″, 50″, 55″, 58″, 65″, 75″, 85″
  • Samsung QLED 4K Q70T – 55″, 65″, 75″ (HDMI 2.1)
  • Samsung QLED 4K Q80T 49″, 55″, 65″, 75″, 85″ (bezpośrednie strefowe podświetlenie, HDMI 2.1 wyłączając model 49″)
  • Samsung QLED 4K Q90T 55″, 65″, 75″ (bezpośrednie strefowe podświetlenie, HDMI 2.1)
  • Samsung QLED 4K Q95T 55″, 65″, 75″, 85″ (bezpośrednie strefowe podświetlenie, HDMI 2.1)
  • Samsung QLED 8K Q800T – 65″, 75″, 82″ (bezpośrednie strefowe podświetlenie, HDMI 2.1)
  • Samsung QLED 8K Q900T (bezpośrednie strefowe podświetlenie, HDMI 2.1)
  • Samsung QLED 8K Q950T – 65″, 75″, 85″ (bezpośrednie strefowe podświetlenie, HDMI 2.1)

Część nowości zostało już wycenionych w Polsce jak np. QLED Q60T w 55 calach dostępny w Media Expert tutaj w cenie 3799 zł. O innych ofertach elektromarketów uwzględniających nowe telewizory Samsunga pisaliśmy tutaj. Tymczasem do naszej redakcji wjechał najtańszy 120-hercowy telewizor na 2020 rok: model Q70T, którego właśnie gruntownie dla Was testujemy.

Odnośniki do innych tekstów traktujących o tegorocznych premierach Samsunga z dziedziny telewizorów, będziecie mogli odnaleźć niżej. Skupmy się już na tym, czego dowiedzieliśmy się podczas dzisiejszej polskiej premiery.

fot. materiały prasowe

Telewizory QLED na 2020 rok dostarczą nowych wrażeń dźwiękowych

W tym roku Samsung równie mocno, co na jakość obrazu, zdaje się stawiać na wrażenia dźwiękowe. W efekcie, w nowych telewizorach QLED 8K i 4K wprowadzono szereg dodatkowych technologii i funkcji, o których mieliśmy okazję sporo posłuchać podczas internetowej konferencji. Poznaliśmy te nowości już wcześniej, a dziś mieliśmy okazję zobaczyć – i usłyszeć – nieco więcej.

Pierwszą z nowości jest Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS i OTS+). Ta technologia sprawi, że dźwięk będzie bardziej przestrzenny. System odpowiednio rozmieszczonych głośników pozwoli śledzić ruch danego obiektu na ekranie (np. motorówki) nie tylko wzrokiem – mamy po prostu usłyszeć to, jak się przemieszcza.

Object Tracking Sound plus qled forum samsung 2020

Podczas premiery, poznaliśmy też możliwości innej nowinki: Aktywnego Wzmacniacza Głosu (AVA), który powstał w odpowiedzi na konkretną potrzebę. Wielu użytkowników telewizorów doświadczyło sytuacji, gdy w trakcie oglądania, za ścianą nieoczekiwanie rozpoczęły się prace remontowe z użyciem wiertarki. W odpowiedzi, ręka zapewne odruchowo sięgała po pilota, aby podnieść głośność i słyszeć lepiej. Teraz Aktywny Wzmacniacz Głosu ma to zrobić za nas. A gdy hałas przycichnie, poziom dźwięku wróci do tego pierwotnego. Zaprezentowano nam to na przykładzie włączonego w kuchni urządzenia, które w teorii powinno “przykryć” męski głos dochodzący z telewizora. Jak się okazało, AVA faktycznie zadziałał i usłyszeliśmy wszystko wyraźnie.

Active Voice Amplifier Samsung forum 2020 QLED

Samsung stworzył też technologię Q-Symphony, czyli unikatowy system nagłośnienia. Po podłączeniu soundbara Samsung, górne i boczne głośniki telewizora wykorzystywane są tu jako dodatkowy kanał audio. Dzięki temu, telewizor i soundbar tworzą wyjątkowo zgrany duet. Czyli integracji telewizora z dźwiękiem ciąg dalszy.

Samsung QLED TV 2020 są jeszcze inteligentniejsze – co nowego w temacie Smart?

W tym roku telewizory QLED są jeszcze bardziej „smart”. Z systemem Tizen zarówno pierwsza konfiguracja, jak i codzienne użytkowanie mają być szybkie i przyjemne. Oferta aplikacji dostępnych na Samsung Smart TV stale rośnie, a obok tych filmowych, takich jak Netflix, HBO GO, Rakuten czy Cineman, coraz więcej jest aplikacji muzycznych z właśnie dodaną Apple Music na czele.

Smart TV to dla firmy Samsung coś więcej niż telewizor podłączony do Internetu. To także kwestia łatwości obsługi czy współpracy z innymi urządzeniami. Właśnie dlatego w tegorocznych telewizorach QLED, oprócz dobrze znanych rozwiązań, jak choćby Jeden Pilot, znajdziemy szereg nowych funkcji.

Co oferują telewizory Samsung Smart TV, czyli jak wycisnąć maksimum ze swojego telewizora
Samsung Smart TV rośnie w siłę; fot. materiały prasowe

Jedną z nich jest automatyczna Funkcja Adaptacji Obrazu. Teraz pora dnia i oświetlenie nie mają znaczenia. Telewizor cały czas reaguje na panujące dookoła warunki i automatycznie reguluje jasność, a my możemy cieszyć się niezmiennie perfekcyjnym obrazem.

W ramach Połączenia z Telefonem, widzowie będą mogli przenieść swoje mobilne doświadczenia na duży ekran telewizora. Korzystając z funkcji Dotknij i wyświetl lustrzaną kopię swojego smartfona uzyskają, dotykając urządzeniem mobilnym obudowy telewizora.

Dzięki Multi-View będą mogli podzielić ekran telewizora na dwie części i podczas oglądania filmu jednocześnie korzystać ze smartfona. Do wyboru jest wiele różnych opcji układu tych dwóch okien. Z kolei funkcja Wizualizacji muzyki zaproponuje efekty wizualne dobrane do nastroju i rodzaju muzyki odtwarzanej ze smartfona połączonego z telewizorem poprzez Bluetooth.

Nowe telewizory Samsunga znakomicie współpracują z konsolami

Prezentując serię QLED na rok 2020, Samsung nie zapomniał o graczach. O tej kwestii również mogliśmy dziś sporo posłuchać. Przedstawiciele Samsunga osobiście zaprezentowali nam nowe, przydatne i intuicyjne rozwiązanie gamingowe – szczególnie dla “konsolowców”.

Oprócz znanych i lubianych rozwiązań, takich jak Automatyczny Tryb Gra, niski Input lag czy system poprawy płynności i ostrości obrazu Game Motion Plus, pojawiło się kilka innych nowoczesnych funkcji. I tak na przykład funkcja Real Game Enhancer, w połączeniu z Dynamicznym Korektorem Czerni ma zadbać o więcej detali w ciemnych scenach, co może poskutkować przewagę nad przeciwnikiem podczas rozgrywki. Było to widoczne podczas prezentacji, kiedy zobaczyliśmy ulepszoną algorytmem ciemną scenę z gry, która po poprawkach stała się znacznie wyraźniejsza, jaśniejsza i – co ważne – płynniejsza.

Modele Samsung QLED TV 2020 mają w połączeniu z konsolą oferować wysoki poziom rozrywki; fot. materiały prasowe

Całkowicie nową i bardzo ciekawą funkcją jest Game Multi-View, dzięki której korzystając z podpowiedzi jeszcze szybciej można będzie pokonać przeszkody w rozgrywce. Technologia pozwala otworzyć na części ekranu dodatkowe okno, gdzie podczas trudnego fragmentu gry można wyświetlić instrukcje innych graczy, dostępne np. na YouTube. To wygodne rozwiązanie pomoże nie tylko pokonać chwilowe przeszkody, ale także doskonalić swoje gamingowe umiejętności. Funkcja dostępna jest zarówno w tegorocznych telewizorach QLED oraz modelach Crystal UHD, takich jak TU8500.

Game Multi-View zaprezentowano nam podczas premiery w praktyce. To działa i sporo ułatwia – gracze to docenią!

Game Multi View, czyli gra + poradnik do gry jednocześnie; fot. materiały prasowe

Stylowy tryb Ambient doczekał się “plusa”

O Trybie Ambient opowiedziano nam na koniec konferencji, ale nie znaczy to, że był to błahy temat – wręcz przeciwnie! Zobaczyliśmy tu kilka nowości, które mają szansę w jeszcze większym stopniu przeistoczyć nasz telewizor w dzieło sztuki.

Tryb Ambient, który zmienił już wcześniej rolę telewizora we wnętrzu i jednocześnie stał się stylową wizytówką serii QLED, w tym roku dostaje nowe tryby i „plusika” w nazwie. W ramach Trybu Ambient+ pojawiły się nie tylko nowe motywy, ale także m.in. dodatkowa kategoria animacji o nazwie Relaks.

W tym roku wśród nowości zobaczymy m.in. Bezgraniczny Ekran, który daje poczucie nieskończoności i zapewnia wrażenia bez ograniczeń. Rozwiązanie znajdziemy w modelu QLED 8K Q950T.

Tryb Ambient, tym razem z “plusem”, wprowadza sporo stylowych nowości; fot. materiały prasowe

Minimalizm wciąż w modzie, dlatego w Q950T oraz Q95T oferują Połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem do zewnętrznego modułu One Connect z m.in wszystkimi portami HDMI, który powala zaaranżować przestrzeń, tak jak chcemy, a plątanina kabli odejdzie w zapomnienie.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o telewizorach QLED na 2020 rok?

Nie zapominajmy o tym, czego dowiedzieliśmy się o nowych modelach telewizorów Samsunga już wcześniej. Zostawiamy Was z małym kompendium wiedzy i wydarzeń wokół nowych QLEDów Koreańczyków. Przeczytacie m.in. o pozostałych funkcjach, cechach trzeciej generacji modeli QLED 8K, nowości w postaci portu HDMI 2.1, recenzjach napływających z całego świata, a także naszych oczekiwaniach co do testowanego modelu Q70:

fot. materiały prasowe

Źródło: internetowa premiera telewizorów Samsung QLED 2020, informacje prasowe, opracowanie własne

(3745)

0 0 głos
Article Rating

3
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Mirek
Mirek
1 miesiąc temu

Czym różni się model q90t od q95t tylko one connect’em? Czy też jest różnica w strefach podświetlania?

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x