Premiera telewizorów Samsung 2020: szeroki dostęp do 8K i praktyczność głównym celem firmy!

Premiera telewizorów Samsung 2020: szeroki dostęp do 8K i praktyczność głównym celem firmy!

Premiera telewizorów Samsung 2020: szeroki dostęp do 8K i praktyczność głównym celem firmy!

7.86K
6

Jesteśmy właśnie po europejskiej premierze telewizorów Samsung na 2020 rok. Prezentacja odbyła się na słonecznej Malcie gdzie w dużo przyjemniejszych warunkach mogliśmy dokładniej zapoznać się z produktami wideo oraz audio jak również zobaczyć na własne oczy i w praktyce, jakie nowe funkcjonalności przygotowała firma dla swoich przyszłych użytkowników.

Samsung forum 2020

Nasze dwie relacje wideo prezentujące najnowsze funkcje możecie zobaczyć poniżej:

Już 2019 rok pokazał, że pójście Samsunga kilka lat temu we własny system multimedialny Tizen było strzałem w dziesiątkę, dającym możliwość wymyślania i wprowadzania co roku doskonale działających funkcji zazwyczaj niedostępnych w konkurencyjnych produktach. Wszystko dlatego, że producent nie jest zależny od żadnej zewnętrznej firmy jak np. Google. Do tej pory użytkownicy koreańskiej firmy mogli cieszyć się takimi unikalnymi funkcjami jak np:

 • Tryb ambient, który zamienia wyłączony telewizor (czarną plamę wiszącą na ścianie) w obraz lub zlewa ekran telewizora z kolorem ściany
 • Dostęp do Apple TV oraz AirPlay 2 rok przed innymi firmami
 • Bardzo rozbudowane funkcje dla graczy jak tryb Motion Plus Gra upłynniający każdy tytuł bez udziału konsoli czy wsparcie FreeSync oraz dynamiczny korektor czerni pozwalający na uwypuklenie detali w czerniach co w niektórych grach typu FPP może ułatwić zauważanie przeciwnika w ciemnej scenerii.
 • Bardzo łatwy i szybki dostęp do właściwie każdej aplikacji wideo dostępnej na rynku
 • Łatwiejsza konfiguracja telewizora na start i obsługa dzięki funkcji Smart Things
qled_tv_ambient_mode_konkurs_samsung
Unikalny tryb Ambient dostępny tylko na telewizorach Samsung w 2020 roku będzie dostępny już od serii TU8000

Okazuje się, że dopiero 2020 rok będzie totalną ofensywą jeżeli chodzi o rozwijanie telewizora jako inteligentnego urządzenia pomagającego nam oglądać ulubione filmy czy wydarzenia sportowe w komforcie i jakości, która powinna zadowolić nawet wybrednych widzów.Co nowego zaoferowała firma dla przyszłych użytkowników na 2020 rok?

Samsung forum 2020 nowe telewizory premiera 4

Telewizor sam ustawi obraz? Sam zrobi głośniej lub ciszej?

W nowych telewizorach jeszcze większe znaczenie będzie miało zastosowanie sztucznej inteligencji. Procesor Quantum 4K/8K odpowiadający za poprawę obrazu w czasie rzeczywistym, zajmie się automatycznym dostosowywaniem jakości obrazu i głośności dźwięku do panujących warunków w salonie czy innym pomieszczeniu w którym znajduje się telewizor. Gdy będziemy oglądać film wieczorem przy zgaszonym świetle i zapalimy światło obraz nadal będzie zachowywał szczegóły i detale widoczne np. w ciemnych partiach obrazu. Funkcja ta będzie nazywać się Adaptive Picture.

Samsung qled adaptive picture samsung forum 2020 2
Z prawej strony aktywna funkcja Adaptive Picture. Pomimo mocnego światła w pomieszczeniu, nadal widoczna dużo większa ilość detali np. w okolicach czarnego kota

Podobnie sprawa ma się z dźwiękiem. Tutaj do akcji wkracza nowa funkcja Active Voice Amplifier. Gdy będziemy oglądać telewizję i nagle pojawi się głośny odgłos np. pochodzący z odkurzacza czy miksera, wtedy telewizor automatycznie zwiększy głośność dźwięku. Gdy urządzenie zostanie wyłączone, głos w telewizorze także wróci do poziomu, który był ustawiony w cichym pomieszczeniu.

Active Voice Amplifier Samsung forum 2020 QLED

W tym roku, Samsung stawia na dźwięk

Już podczas CES2020 w Las Vegas dało się odczuć, że to właśnie jakość dźwięku jak i nowe funkcje z nim związane będą bardzo ważnym elementem nowych produktów. Europejska premiera na Malcie tylko to potwierdziła.

Samsung QLED 8K nowe telewizory 2020 Q950TS 5

Flagowy telewizor 8K QLED Q950TS będzie wyposażony w głośniki rozmieszczone na całej powierzchni ekranu. Na potrzeby tego rozwiązania stworzono system o nazwie Object Tracking Sound+, który śledzi ruch konkretnych obiektów na ekranie i kieruje efekty dźwiękowe tam gdzie one się aktualnie znajdują. Helikopter w prawym górnym rogu ekranu? To właśnie tam go najmocniej usłyszycie.

Object Tracking Sound plus qled forum samsung 2020

Firma zaprezentowała także nową gamę soundbarów oraz przykład ich współpracy z nowymi telewizorami. Dzięki systemowi Q-Symphony, możemy jednocześnie korzystać z walorów dźwiękowych głośników wbudowanych w telewizor jak i samego soundbara. Zagrają więc głośniki np. z górnej części ekranu jak i te dolne z soundbara wspieranego przez bezprzewodowy subwoofer. Potęguje to dużo większą wirtualizację dźwiękową.

Q-symphony Samsung QLED Forum 2020

Skoro jesteśmy już przy temacie soundbarów to w tym roku pojawią się nowe modele na 2020 rok takie jak: HW-T650, HW-Q60T czy HW-Q70T. To konstrukcje, które zastąpią aktualne modele z literą R w nazwie.

Samsung forum 2020 nowe soundbary HW-Q70T

Bardzo ciekawym modelem pod względem wyglądu będzie też nowość o oznaczeniu HW-S60T i HW-S40T wraz z aktywnym subwooferem SWA-W500. Uwagę zwraca tutaj bardzo ładne, materiałowe wykonanie produktu.

Nowe soundbary Samsung Forum 2020

Podgląd ekranu smartfona podczas oglądania telewizji? Nowa funkcja Multi View

Jedną z najciekawszych funkcji nowych telewizorów, które pojawią się w 2020 roku, będzie możliwość wysłania obrazu ze smartfona lub z kamery na osobną wydzieloną część ekranu tv. Jest to niezwykle pomocny element otwierający wiele sposobów na oglądanie telewizji.

Multi View Samsung Forum 2020 2

Możemy np. oglądać mecz i na żywo obserwować komentarze na twitter. Możemy grać w dany tytuł na konsoli i mieć podgląd na kanał YouTube w celu śledzenia jak daną grę przejść. Możemy też ćwiczyć z Panią Chodakowską i obserwować swoje ruchy na ekranie telewizora przez podłączoną kamerkę. Opcji i pomysłów wykorzystania jest bez liku.

Multi View Samsung Forum 2020Multi View Samsung Forum 2020 3

To będzie rok 8K dla firmy Samsung

7 lat temu pojawiły się w polskich sklepach pierwsze telewizory z rozdzielczością 4K, co dzisiaj jest już standardem. Było to na tyle dawno, że koleje zmiany są wręcz potrzebne aby za kilka lat to właśnie 8K było codziennością w sprzedawanych ekranach. Całe szczęście, że największe firmy inwestują w rynek i wprowadzają kolejne ulepszenia jak właśnie 8K. Przypomnijmy, że Samsung ma już za sobą dwie generacje telewizorów QLED 8K w Polsce. Czas więc na 2020 rok. A tutaj czeka nas znaczne rozszerzenie linii modelowej co zapewne będzie sprzyjać też spadkom cen a co za tym idzie większą dostępnością nowoczesnych telewizorów.

Premiera Samsung forum 2020 Q950TS 8K
Flagowy bezramkowy Samsung 8K QLED Q950TS

Jeszcze w pierwszej połowie tego roku na półkach sklepowych pojawią się takie modele QLED 8K jak:

 • Flagowe Q950TS prawie całkowicie pozbawione ramek ekranu, którego grubość będzie wynosić zaledwie 15mm (85″, 75″, 65″)
 • Q900T
 • Q800T (98″, 82″, 75″, 65″, 55″)

Samsung forum 2020 nowe telewizory premiera QLED Q950TS

Nawet najniższy model będzie naszpikowany wieloma ciekawymi funkcjami jak również wysoką jakością obrazu. Telewizory te będą w stanie wyświetlić natywny materiał w 8K z aplikacji wideo tak jak YouTube czy Netflix dzięki obsłudze najnowszego kodeka AV1.

YouTube w 8k kodek av1 4

Także sygnał 4K/120Hz nie będzie dla nich przeszkodą dzięki portowi HDMI 2.1 co może być bardzo przydatne w nowych konsolach, które pojawią się pod koniec tego roku w sprzedaży. Dzięki mocnemu procesorowi ze sztuczną inteligencją dokonają optymalizacji obrazu z niższych rozdzielczości Full HD czy 4K do 8K.

Skalowanie AI do 8K Samsung forum 2020

Każdy z nich będzie posiadał bezpośrednie strefowe podświetlenie LED dające wysokie poziomy czerni i kontrastu w filmach czy serialach oraz sprzyjające wysokim parametrom efekty HDR na które Samsung zawsze stawia. Za kolory jak to już przyzwyczaiły nas QLEDy, będzie odpowiedzialna technologia kwantowej kropki. Dostarczy ona 100% pokrycia palety kolorów DCI obecnych w filmach czy grach 4K Ultra HD (tzw. WCG). Szczegółowych pomiarów z testów możecie od nas oczekiwać gdy telewizory przyjadą do naszej redakcji za kilka miesięcy. Nie ma więc na ten moment sensu zadawać pytań ile stref podświetlenia posiada dany telewizor, jaki ma realny poziom HDR itd. Póki nie zmierzymy tego w naszej redakcji wszystko traktujemy jako plotki lub dane pochodzące z katalogu producenta.

Podczas forum firma zaprezentowała także pełen nowy lineup telewizorów QLED 4K oraz następców popularnych serii RU z niższej półki cenowej nazwanych w tym roku TU7000, TU8000. Telewizory te będą posiadały wybrane funkcje o których mogliście przeczytać wyżej i np. tryb ambient trafi w tym roku już do serii TU8000 i nie będzie zarezerwowany tylko dla telewizorów QLED. Dotykając nowe serie TU dało się też odczuć dużo większe przywiązanie do lepszego wykonania oraz użycia lepszej jakości materiałów wykończeniowych względem modeli RU. Podobnie jak wyżej wspomniałem, wszelkie dane na temat jakości obrazu zostaną zweryfikowane podczas redakcyjnych pomiarów.

Samsung TU8000 Samsung forum 2020
Samsung TU8000

Inny pomysł Samsunga na telewizor

Firma jako jedyna na rynku będzie posiadać w tym roku aż trzy dodatkowe pomysły na telewizor, który ma się wyróżniać w naszym mieszkaniu czy domu. Mowa o takich modelach jak The Frame, The Sero oraz The Serif. Pierwszy z nich ma sprawiać wrażenie, że na ścianie wisi dzieło sztuki a nie telewizor dzięki wymiennym ramom oraz specjalnym trybom wyświetlania obrazu do złudzenia przypominającym płótno obrazu. Drugi wydaje się pomysłem m.in dla młodzieży. 43 calowy The Sero pozwala w znakomity sposób przenosić kontent internetowy wprost na ekran telewizora, który obraca się automatycznie w zależności od podawanego materiału (w pionie lub poziomie). Do tego jest wyposażony w mocne głośniki. The Serif to pójście w stronę odważnego designu, który będzie prezentować się znakomicie w nowoczesnych salonach czy loftach.

The Sero Samsung forum 2020

Samsung chce być nadal liderem rynku sprzedaży telewizorów

Jak więc widać nowości jest bardzo dużo. Wydaje się, że firma przygotowała się bardzo dobrze na kolejny rok do walki o utrzymanie lidera rynku. Należy pochwalić tutaj skupienie się nie tylko na tematach jakości obrazu co generalnie jest powtarzane u każdego producenta telewizorów ale na masie dodatkowych funkcji, które realnie wpływają na poprawę komfortu korzystania z telewizora na co dzień. Widać tutaj też ogromny wpływ systemu multimedialnego Tizen, który jest stale rozbudowywany o nowe możliwości a występuje tylko w telewizorach Samsunga. Podsumujmy więc najważniejsze cechy, które w tym roku będą charakteryzowały najnowsze modele telewizorów Samsung:

 • Sztuczna inteligencja AI, która czuwa nad jakością obrazu i dźwięku bez względu na panujące warunki otoczenia dzięki funkcjom Adaptive Picture i Active Voice Amplifier
 • Procesor Quantum 8K/4K odpowiadający za poprawę obrazu w czasie rzeczywistym z niższych rozdzielczości obrazu
 • Znaczna poprawa jakości dźwięku dzięki funkcji śledzenia obiektów Object Tracking Sound+
 • Funkcja Q-Symphony umożliwiająca wykorzystanie jednocześnie głośników telewizora razem z dedykowanym soundbarem
 • Nowy tryb Multi View pozwalający na dzielenie ekranu i wyświetlanie na jego części podglądu ze smartfona np. w celu śledzenia komentarzy na temat meczu w sieci
 • Usprawniony Tryb ambient, który zamienia wyłączony telewizor (czarną plamę wiszącą na ścianie) w obraz lub zlewa ekran telewizora z kolorem ściany
 • Łatwiejsza konfiguracja telewizora na start i obsługa dzięki funkcji Smart Things
 • Zewnętrzna listwa OneConnect z jednym kablem, który dostarcza także zasilanie do ekranu telewizora. Wszystkie porty HDMI znajdują się w zewnętrznym OneConnect
 • Bardzo rozbudowane funkcje dla graczy jak tryb Motion Plus Gra upłynniający każdy tytuł bez udziału konsoli czy wsparcie FreeSync oraz dynamiczny korektor czerni pozwalający na uwypuklenie detali w czerniach co w niektórych grach typu FPP może ułatwić zauważanie przeciwnika w ciemnej scenerii. Dodatkowo dostęp do automatycznego trybu “Gra”.
 • Łatwy i szybki dostęp do właściwie każdej aplikacji wideo dostępnej na rynku
 • Łatwiejsza konfiguracja telewizora na start i obsługa dzięki funkcji Smart Things
 • Podświetlenie Direct LED / Dual LED dające dużo większy potencjał do uzyskania lepszej czerni
 • Szerokie kąty widzenia
 • Zastosowanie filtru antyrefleksyjnego
 • Dostęp do Apple TV oraz AirPlay 2

 Samsung forum 2020 nowe telewizory premiera

Przeczytaj więcej na temat telewizorów Samsung:

 

(7856)

0 0 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

3
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Tomasz
Tomasz
5 miesięcy temu

Szkoda tylko ze samsung w tym roku zupełnie pominął jakość obrazu bo każdy nawet ten piękny bezramkowiec 8k będzie miał tylko około 300 stref podświetlania matrycy a te topowe 4K około 100!!! Już widzę ten bloomong clouding i kontrast typowy dla LCD z przed lat. Szkoda bo widać ze skupiają się na bzdetach i duperelach zamiast na jakości obrazu.

Kamil
Kamil
5 miesięcy temu

No to czekam na Wasze testy 🙂

Arek
Arek
5 miesięcy temu

A co z Bixby po Polsku?

Michał
Michał
5 miesięcy temu

Wiadomo kiedy wejda do sprzedaży i kiedy poznamy ceny?

Konrad
Konrad
5 miesięcy temu

Wiadomo kiedy beda w sklepach tv 4k? czekam na test

Krzysztof
Krzysztof
4 miesięcy temu

Brak HDMI 2.1 w TV 4K w 2020? Nowe konsole będą oparte na HDMI2.1. Nie zagramy więc na nowym TV 4K od samsunga w 120 klatkach. XBX i PS5 bedą wyposażone w ten standard. Żeby więc wykorzystać konsole w 100% trzeba kupić 8K? LG już w 2019 wprowadził ten standard w swoich OLEDach. Samsung posilił się jedynie żeby HDMI 2.1 wprowadzić w TV 8K bo musiał…

6
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x