Home Testy Telewizory LCD Samsung Najtańszy 120Hz telewizor na 2020 rok od Samsunga już w naszej redakcji – Q70T QLED. Co o nim wiemy i ile kosztuje?
Najtańszy 120Hz telewizor na 2020 rok od Samsunga już w naszej redakcji – Q70T QLED. Co o nim wiemy i ile kosztuje?

Najtańszy 120Hz telewizor na 2020 rok od Samsunga już w naszej redakcji – Q70T QLED. Co o nim wiemy i ile kosztuje?

56.75K
14

Czas rozpocząć testy najnowszych telewizorów Samsung na 2020 rok w naszej redakcji. Nie bez powodu na początek przygody z nowymi produktami koreańskiego producenta, wybraliśmy model Q70T QLED, który w tym roku będzie pierwszym w hierarchii z szerokiej gamy producenta, który został wyposażony w 120Hz matrycę oraz jeden port HDMI 2.1. To dwa elementy, na które powinni zwrócić uwagę przede wszystkim gracze planujący zakup nowych konsol Xbox Series X oraz PS5 jak również fani sportu. Telewizor może okazać się najlepszym wyborem w swojej kategorii pod względem cena/jakość jako telewizor uniwersalny. Czy jednak tak się stanie? O tym przekonamy się za kilka miesięcy, obserwując rynkowe ceny.

Czytelniku. Jako jedyni w kraju sprawdzamy osobiście opisywane telewizory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

 • Spektroradiometr Jeti Specbos 1211
 • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K8
 • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
 • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
 • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
 • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia

Na ile wyceniony został Samsung Q70T QLED ?

Zacznijmy od ceny. Telewizor dopiero co stopniowo debiutuje w polskich sklepach a jego dostępność zaczyna być coraz bardziej widoczna. Minie jeszcze kilka dobrych tygodni, zanim wszyscy oswoją się z nową ofertę i nazewnictwem koreańskiego producenta. W zależności od sieci sprzedaży, mogą występować różne rozwinięcia modelu Q70T jak np. Q74T. Poniżej przykłady z dwóch dużych sieci sklepów RTV:

Ceny z dnia 15.05.2020 55″ 65″ 75″ 85″
Samsung QLED 4K Q77T 4299 zł 5999 zł 9299 zł 13 999 zł
Samsung QLED 4K Q74T 4299 zł
5999 zł
9299 zł
13 999 zł

Cieszy, bardzo szeroka dostępność różnych przekątnych od 55″ do aż 85″. Cena za najpopularniejsze wielkości jest niezła i z czasem na pewno będzie spadać. Są to okolice 4000 zł za 55″ oraz 6000 zł za 65″. Przypomnijmy, że mówimy o ekranie 120Hz z HDMI 2.1, wykorzystującym kropkę kwantową oraz posiadającym bardzo ciekawe użytkowe rozwiązania unikalne tylko dla Samsunga.

Test Samsung QLED Q70T 120Hz zapowiedź 3

 
 

Czego spodziewamy się po Samsungu Q70T QLED?

Test Samsung QLED Q70T 120Hz zapowiedź

Samsung Q70T QLED to właściwie bezpośredni następca modelu Q60R w 2019 roku. Niektórzy mogą nawet zakwalifikować go jako następcę 120Hz RU8002 (nie QLED) ze względu na 120Hz matrycę dopiero od modelu Q70T. Jest to podstawowy model z rodziny QLED, który od także podstawowego Q60T różni się głównie odświeżaniem matrycy. Q60T jest bowiem 60Hz. Podstawowy nie oznacza, że skromnie wyposażony. Co znajdziemy na pokładzie?

 • Funkcja Adaptive Picture – Procesor Quantum 4K/8K odpowiadający za poprawę obrazu w czasie rzeczywistym, zajmie się automatycznym dostosowywaniem jakości obrazu i głośności dźwięku do panujących warunków w salonie czy innym pomieszczeniu, w którym znajduje się telewizor. Gdy będziemy oglądać film wieczorem przy zgaszonym świetle i zapalimy światło, obraz nadal będzie zachowywał szczegóły i detale widoczne np. w ciemnych partiach obrazu
 • Funkcja Active Voice Amplifier – Gdy będziemy oglądać telewizję i nagle pojawi się głośny odgłos, np. pochodzący z odkurzacza czy miksera, wtedy telewizor automatycznie zwiększy głośność dźwięku. Gdy urządzenie zostanie wyłączone, głos w telewizorze także wróci do poziomu, który był ustawiony w cichym pomieszczeniu
 • Funkcja Remote Access – Przenieś biuro do domu i pracuj na telewizorze. Funkcja Zdalnego Dostępu umożliwia bezprzewodowe wyświetlenie obrazu z komputera na ekranie telewizora. Możesz także połączyć się ze swoim komputerem w biurze, by zyskać dostęp do plików i pracować nad dokumentami używając pakietu Microsoft Office 365. A wszystko to zrobisz wygodnie z własnego mieszkania i na dużym ekranie.
 • Funkcja Multi View – Możliwość wysłania obrazu ze smartfona lub z kamery na osobną wydzieloną część ekranu tv. Jest to niezwykle pomocny element, otwierający wiele sposobów na oglądanie telewizji. Możemy np. oglądać mecz i na żywo obserwować komentarze na Twitterze. Możemy grać w dany tytuł na konsoli i mieć podgląd na kanał YouTube w celu śledzenia jak daną grę przejść. Możemy też ćwiczyć z Ewą Chodakowską i obserwować swoje ruchy na ekranie telewizora przez podłączoną kamerkę. Opcji i pomysłów wykorzystania jest bez liku
 • Jeden port HDMI 2.1 (wejście 4) umożliwiający m.in przesłanie sygnału 4K w 120Hz
 • Pełna współpraca z konsolami nowej generacji: Xbox Series X oraz PlayStation 5 (4K 120fps, 1080p 120fps, VRR (FreeSync, HDMI-VRR), Dynamiczny Korektor Czerni, automatyczny tryb Gra (ALLM))
 • Bardziej zaawansowany tryb gra w stosunku do modeli 2019
 • Najnowsza wersja szybkiego i bogatego w aplikację wideo systemu Tizen
 • Usprawniony tryb Ambient – telewizor nie jest już czarną plamą wiszącą na ścianie – można włączyć wygaszacz ekranu lub inny obraz z szerokiej galerii propozycji
 • Łatwiejsza konfiguracja telewizora na start i obsługa dzięki funkcji Smart Things
 • Tryb Motion Plus Gra – upłynnianie gier za pomocą “mocy telewizora” zachowując niski poziom input lag
 • Dostęp do Apple TV oraz AirPlay 2
 • 120Hz matryca sprawdzająca się w sporcie oraz w przypadku Samsunga – także w grach (Motion Plus Gra, 4K 120fps)
 • Wykorzystanie technologii kropki kwantowej do uzyskania tzw. szerokiego gamutu czyli bardziej nasyconych kolorów w materiale 4K Ultra HD np. filmy lub gry
 • Wsparcie dla formatu premium HDR – HDR10+ (nadal brak wsparcia dla popularnego Dolby Vision)
 • Trójstronnie Bezramkowy Design
Funkcja zdalnego dostępu Remote Access w Samsung Q70T QLED
Nowa funkcja Remote Access w Q70T QLED

Samsung Q70T QLED oparty jest na 120Hz matrycy VA co zwiastuje niezłą czerń i kontrast jednak kąty widzenia będą tutaj słabym elementem ekranu. W tym modelu, nie możemy spodziewać się też powalającej czerni gdyż zastosowano podświetlenie krawędziowe. Jednak kontrast natywny matrycy jest dość wysoki co przy wieczornych seansach filmowych zwiastuje pozytywne doznania. Średnie wartości HDR powinny być bliskie 500 nitów co przy zastosowaniu kropki kwantowej da nam dość wiernie oddanie na ekranie korzyści płynących z sygnału 4K Ultra HD w filmach czy grach.

Tryb ambient w Samsung Q70T QLED
Unikalny tryb Ambient w Samsung Q70T QLED

 

HDMI 2.1 oficjalnie w telewizorach Samsung QLED 2020

Za pomocą pojedynczego portu oznaczonego kodowo HDMI4 będzie można osiągnąć rozdzielczość 4K w 120 klatkach na sekundę dzięki nowemu, gwarantującemu ultrawysoką przepustowość systemowi FRL (Frame Rate Link). To oczywiście wyśmienita wiadomość dla graczy, którzy planują zakup jednej z konsol nowej generacji mających oferować taką jakość: Xboxa Series X lub PlayStation 5 ale i fanów PC, które za jakiś czas, otrzymają stosowne karty graficzne. Należy jednak pamiętać, że w tym samym momencie możliwe będzie podłączenie i przesył takiego sygnału tylko z jednej z tych konsol, jako że każdy model telewizora QLED 2020 otrzyma tylko jeden port HDMI 2.1. Samsung Q70T QLED potrafi też obsłużyć rozdzielczość 1080p w 120 fps. To ważne, gdyż nie każdy telewizor to potrafi a np. nowy Dirt 5 ma mieć możliwość obsługi właśnie takiej płynności obrazu w Full HD.

Port HDMI 2.1 obsługuje także następujące funkcje:

 • Variable Refresh Rate: mechanizm używany w grach, gdy nie wyciągają pełnego klatkażu (np. 60 FPS), eliminujący rozrywanie się ramek obrazu, minimalizujący opóźnienia i dostosowujący częstotliwość odświeżania, tak, aby zachować płynność. Przykładem VRR jest AMD FreeSync (lub NVIDIA G-Sync). VRR będzie obsługiwany przez Xbox Series X. Obecnie działa także na Xbox One X.
 • Quick Media Switching (QMS): natychmiastowa zmiana trybu wyświetlania obrazu bez opóźnienia (np. przy włączeniu VRR)
 • Enhanced Audio Return Channel (eARC): usprawniona wersja protokołu ARC, który pozwala na uproszczenie podłączenia urządzeń audio do telewizora. Oprócz tego, że wystarczy nam wyłącznie jeden kabel HDMI pomiędzy amplitunerem a telewizorem. Wraz z CEC, dzięki ARC możemy kontrolować jednym pilotem zarówno telewizor, jak i soundbar / amplituner (a także nawet konsolę). eARC wspiera wyższe przepustowości, a także gwarantuje idealną synchronizację dźwięku i obrazu, jak również nie potrzebuje CEC do parowania się z telewizorem.
 • Auto Low Latency Mode (ALLM): funkcja, która pozwala telewizorowi automatycznie przełączyć się w tryb „Gra”, gdy wykryje włączoną konsolę przez HDMI. Xbox One S oraz One X obsługuję ALLM. PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro nie.
4K 120 fps VRR (Variable Refresh Rate) ALLM (Auto Low Latency Mode) eARC (Enhanced Audio Return Channel)
Samsung QLED 4K Q70T (55″ i większe) TAK TAK TAK TAK
Samsung QLED 4K Q80T (49″) NIE NIE TAK TAK
Samsung QLED 4K Q60T NIE NIE TAK TAK
Samsung potwierdził obecność HDMI 2.1 w nowych telewizorach 4K i 8K QLED!
Telewizory Samsung QLED na 2020 rok dostaną po jednym porcie HDMI 2.1

Czy potrzebujemy nowego kabla do obsługi tego formatu?

Tak, ale tylko w przypadku, gdy będziemy chcieli włączyć rozdzielczość 4K w 120Hz lub 8K w 60Hz. Wtedy rzeczywiście trzeba zakupić kabel 8K, który jest oznaczony zieloną naklejką certyfikacji “forum HDMI”. Takie kable dopiero pojawią się na rynku, a wszystkie, które są obecnie sprzedawane nie mają gwarancji, że w przyszłości taki sygnał zostanie przesłany. Najzwyczajniej w świecie nie ma tego jak obecnie przetestować ani zmierzyć.

certyfikat hdmi 2.1W pozostałych przypadkach, można skorzystać np. z kabla MagicLink, który osobiście używamy w naszej redakcji jako produkt referencyjny:

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: własne pomiary, informacje od Samsung


Więcej na temat telewizorów Samsunga:

(56751)

0 0 głos
Article Rating

3
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ataman
Ataman
1 rok temu

QLEDy są dla ciot

Endymon
Endymon
1 rok temu
Reply to  Ataman

Czyli w sam raz dla ciebie.

Adrian
Adrian
1 rok temu

Brak Dolby Vision podczas gdy format stał się wiodący to przejaw skrajnej ignorancji i pewności siebie. Na stwierdzeniu braku tego standardu test powinien się zakończyć jednym wielkim failem.

Marcin
Marcin
1 rok temu

Czy port LAN obsługuje nadal tylko 100Mbs? Poprzednie serię Q6, 7,8,9 drwią w ten sposób z klienta i tym samym jakoscia ograniczona do bitrate 100mbs.

pytam
pytam
1 rok temu
Reply to  Marcin

tak się zastanawiam, jest jakieś źródło które wykorzysta więcej? przy maksymalnym wykorzystaniu 100Mb/s przy filmie trwającym 2h wychodzi 90GB

Kris
Kris
1 rok temu

Q70T to odpowiednik Q60R, Więc Samsung się uwstecznia jak widać .

Darkov
Darkov
1 rok temu

Patrząc na ceny nowych telewizorów lcd z matrycą 120Hz (nie tylko Samsunga), dochodzę do wniosku że producenci tv się zmówili i próbują odradzić potencjalnym klientom zakup właśnie takich odbiorników kosztem oled. 65’’ cali za 5999 zł (taki właśnie by mnie interesował) czy tylko mi się to wydaje nie normalne?. Ja wiem że to jest cena w dniu premiery i z czasem będzie malała, ale mimo wszystko płacić takie pieniądze za technologie która ma już 30 lat, to według mnie lekka przesada.

Dex
Dex
1 rok temu
Reply to  Darkov

Bez stwierdzić, że ta zmowa ma miejsce, wystraczy zobaczyć na politykę Phillipsa. Telewizor który był moim faworytem, czyli 65PUS8303 zniknął “magicznie” z rynku. Mogę albo kupić o wiele gorszy 7304, albo dołożyć i kupić oleda.

znaffca
znaffca
1 rok temu

nie ma Local Dimming, dziękuje dobranoc

Jachaś
Jachaś
1 rok temu

Ceny zaporowe brak odpowiednika flagowca q90r 4k z 480 strefami local dimming tegoroczny Q95T posiada tylko 90!
Sony nie lepsze w XH95 brak hdmi 2.1, wartości hdr ciągle obniżane z roku na rok względem xf9005 śmiechu warte. Dramat w tym roku DRAMAT
Pozostaje LG z OLED’ami do filmów bo do gier to nie bardzo (chyba że chcecie niańczyć tv obniżać jasność, kontrast i grać godzinę ze stoperem w ręku xD)

slawko
1 rok temu

czy można oglądać np filmy z nośników pamięci w formacie DivX? bo w modelach 2019 samsung wycofał takie z pozoru proste rozwiązanie i utrudnił życie

Robert
Robert
1 rok temu
Reply to  slawko

za parę groszy można sobie kupić maleństwo które obskoczy większość formatów zamiast mordować się z playerem w TV

Tom
Tom
1 rok temu
Reply to  slawko

Nedzna prowokacja. Divx skończył się 10 lat temu, teraz rządzi rmvb

Adrian
Adrian
1 rok temu

Kupiłem q70 model 2019 moim zdaniem udany telewizor i można by było go ulepszyć kilkoma aktualizacjami ale jakbym miał dziś kupić qleda z 2020 to bym sobie odpuścił bo to jak obcinają wydajność z roku na rok to dramat xD

14
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x