Intel Compute Stick Atom™ x5-Z8300 TEST – Wyciśnij więcej ze swojego telewizora i projektora. Zamień je w multimedialne centrum rozrywki (STK1AW32SC)

Intel Compute Stick Atom™ x5-Z8300 TEST – Wyciśnij więcej ze swojego telewizora i projektora. Zamień je w multimedialne centrum rozrywki (STK1AW32SC)

1.20K
18

Słowem wstępu

Smart TV to temat ostatnich lat, który stale rozwija się w telewizorach różnych marek. Na rynku mamy wiele autorskich systemów, które zamieniają nasz telewizor w multimedialne centrum rozrywki. Dzięki Smart TV możemy na telewizorze oglądać filmy, przeglądać zdjęcia czy korzystać z dedykowanych aplikacji np. w postaci serwisów streamingowych. Wszystko to jednak jest dedykowane i skrojone pod telewizor. Co jednak gdybyśmy chcieli zrobić o jeden krok wprzód a może nawet kilka i zmienić nasz telewizor a co ciekawsze np. projektor w pełnoprawny, całkiem wydajny komputer? Taki działający pod kontrolą systemu Windows 10? Czy to możliwe? Pewnie niektórzy powiedzą: ale jakim kosztem?! Okazuje się, że wcale nie tak dużym. Do naszej redakcji trafił właśnie najnowszy model Intel® Compute Stick czyli propozycja od samego Intela. Sprawdźmy więc na co go stać!

 

 

(1201)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(18)

 1. Temperatury pracy 75-80 stopni C dla takiego urządzenia, mierzone na zewnątrz obudowy są niedopuszczalne.

  Akceptowalna i obliczana temperatura pracy na strukturze krzemowej powinna wynosić max. 70 stopni.

  Wczesniej czy poźniej to urządzenie wyzionie ducha.

  Pozdro

  Zwyczajowe pitu-pitu.

  Stoi w specyfikacji, jak wol, TJunction (max) 90 st C

  Drzewiej bywalo i 105 a u Nvidii i ponad 120 ( rzadko schodza ponizej 100)

  Warto przyswoic takie terminy jak THERMTRIP#, czy PROCHOT#.

  Zreszta o CPU thermal throttlingu, to nawet moj pies slyszal. ;)

 2. Mnie też bardzo interesuje temat czy to cudo wypuści dźwięk HD do ampli :) Mocno myślę nad zakupem czegoś takiego bo na razie za HTPC robi mój stary komputer do gier :D

 3. @pmcomp Temperatura, którą podał Gmeru wzięta jest z programu core temp, który odczytuje ją z sensora wbudowanego w procesor.

 4. Czy mógłbyś sprawdzić, czy na tym urządzeniu ruszy OpenELEC?

  Ewentualnie, czy są w BIOS/UEFI ustawienia Legacy boot (lub BIOS boot) lub UEFI boot?

  Z góry dziękuję.

 5. Gmeru sprawdź proszę czy w trybie SLEEP MODE wentylator się wyłącza w tym mini PC.

 6. Intel ma jeszcze w zanadrzu modele M-core.

  Ciekawy natomiast jest ten prototyp, jesli oczywiscie programisci rozwina jakies praktyczne zastosowanie dla Intel Real Sense.

 7. Kupiłem dzisiaj ten sprzęt i tak na pierwszy rzut oka to spisuje się znakomicie. Działa bardzo sprawnie i do moich zastosowań spokojnie wystarczy. W weekend się jakoś bardziej nim pobawię :)

 8. Wszystko pięknie, ale Win 10 to jak Pis w Polsce, albo zapis każdej rozmowy i sms dla wglądu  przy zezwoleniu prokuratora. Wszyscy na podsłuchu. Twoje poufne dane nawet bankowe zna Intel. Ponadto gdy nie korzystasz z kompa, robi obliczenia tajnych danych jako jeden z wielu milionów zespołu super komputera.