Skocz do zawartości
buku

TVP HD - staje się rzeczywistością - dyskusja o kanale satelitarnym TVP HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='ulan' post='112291' date='06.08.2008, 21:22 ']hmm sprawdzałem przed chwilą na nboksie w poszukiwaniu TVP HD i ani mru mru, sprawdzałem nie tylko na kanale 12, ale przeleciałem po kanałach i nic?? czy sygnał jest tylko wtedy kiedy oni nadają program (i ze strony TVP wychodzi, ze nadają oni tylko do ok 20, ja sprawdzałem ok 21:30)[/quote]
TVP HD zacznie nadawać program jutro t.z.n 7-08-2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Holt chyba cos ci sie kreci,

nie placisz abonamentu i wyciagasz lapy za czyms co sie tobie nie nalezy - to jest twoj osobliwy punkt widzenia!
TVP tez ma swoj punkt widzenia - i akurat Tobie pewnych kanalow nie udostepni moze maja taki kaprys, tak jak ty z masz kaprys typu "protest song"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie dodali. Może dodają przed 11, jak rozpocznie się program.

10:50 Program dnia
10:55 Pekin 2008 HD - Piłka nożna mężczyzn: Japonia - USA na żywo
12:45 TVP HD poleca
13:40 Pekin 2008 HD - Piłka nożna mężczyzn: Holandia - Nigeria na żywo
15:30 TVP HD poleca
15:35 Pekin 2008 HD - Piłka nożna mężczyzn: Honduras - Włochy
17:20 TVP HD poleca
17:25 Pekin 2008 HD - Piłka nożna mężczyzn: Korea Płd. - Kamerun
19:10 Zakończenie dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Holt_' post='112105' date='05.08.2008, 17:52 ']właśnie takie informacje jak ta przekonują mnie do niepłacenia abonamentu....[/quote]

Bardzo mądre stwierdzenie. Jak wszyscy tak mądrze będą postępować to wkrótce wspólnymi siłami zlikwidujemy TVP.
Tylko czy na pewno o to nam chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='czago' post='112316' date='07.08.2008, 10:00 ']Tylko czy na pewno o to nam chodzi?[/quote]

żeby alikwidować jej obecną postać i chorą strukturę ? Ja jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem przed momentem - jeszcze nie ma! Ani na kanale 12 ani w EPG, a program chyba już się zaczął, skoro kobra11 podał, że o 10:50...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie płacąc abonamentu zlikwidujesz jej część misyjną/publiczną.
Czyli jesteś za przekształceniem jej w kolejną prywatną.
Ja raczej nie jestem za tym. Edytowane przez czago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVP HD juz nadaje ! :D
Mi pomogło przeładowanie listy programów w ustawieniach anteny

W/g mnie obraz zdecydowanie lepszy niz na EHD

Edytowane przez DreeC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Euro widać, że przymglony obraz jest ale to może być od smogu. Na TVP HD obraz jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ładniejszy obraz i dźwięk zapala flagę DD 5.1 na ampie.

Choć w porównaniu z ligą mistrzów na nSporcie - widać, że dużo gorzej - wokół zawodników na szerokim planie (kamera z wieży) latają piksele. Na zbliżeniach - ładnie.

Teraz leci mecz Japonia-USA , a na ESP HD Brazylia-Belgia. Na ESP obraz jest rozmazany i nieostry - mimo oznaczenia Full HD. Prawie jak Giro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='czago' post='112330' date='07.08.2008, 11:27 ']Nie płacąc abonamentu zlikwidujesz jej część misyjną/publiczną.[/quote]

nie można zlikwidować czegoś, co nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm z daleka jest średnio. Widać ziarno cholerne ale to z powodu niskiego bitrate'u moim zdaniem. Jak dla mnie to wina też warunków atmosferycznych.

Smog jest załamujący. Przecież tam trzeba w dzień odpalać światło bo to HD wygląda słabo : (

To w sumie od dzisiaj święto sportowe bo tyle HD to już dawno nie było ; p

Do tego ważne, że TVP HD działa, w miarę wygląda i jest dostępne w domu : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powoli mozna sie chyba zabierac za ulozenie wlasnej listy kanalow, zlozonej tylko z kanalow hd.

jeszcze gdyby tylko udalo sie axn zrobic w hd bylbym calkowicie ukontentowany (ja wiem ze amerykanska sieczka dla mas, ze seriale mocno przeterminowane, ze nie ma napisow tylko lektor, ale ... mnie sie podoba od czasu do czasu jakis odcinek csi obejrzec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jakość obrazu z nadajnika DVB-T z Suchej Góry jest troszkę lepsza niż z N. Co do dźwięku to też wydaje mi się lepszy z DVB-T - mam wrażenie, że z N jest jakiś taki stłumiony (nie jest to najlepsza opcja do oceny bo dźwięk mam z głośników wbudowanych w TV - piszę tylko o moim wrażeniu).

EDIT: Teraz leci jakiś program i ewidentnie: dźwięk z N jest tak stłumiony, że po przełączeniu na DVB-T wydaje się, że czyta zupełnie inna osoba :D

Fajnie, że jest TVP HD i że pojawiło się w N - ale teraz leci jakiś materiał w SD, format obrazu skiszony (czarne pasy na górze i na dole, a logo pomiędzy) i szczerze mówiąc, coraz częściej mam wrażenie, że z TVP zwolniło się bardzo dużo ludzi, bo jak zobaczyłem teraz czołówkę jakiegoś programu to przypominają mi się wczesne lata lokalnego kanału z kablówki.

Ogólnie nie jest źle, fajnie że mamy w PL nowy kanał w HD :) a to że mogę go odebrać za pomocą małej anteny od 10 letniego telewizora to już naprawdę fajna sprawa :)

Edytowane przez ekstro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
priorytetem sa transmisje z IO, reszta jak dla mnie, na razie (wiadomo ze to jest start kanalu) moze byc taka sobie - byleby stopniowo sie poprawiala, cudow nie ma co oczekiwac, to nie ta szerokosc geograficzna zeby od pierwszego dnia wszystko gralo jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Nic w HD teraz nie będzie oprócz Pekinu. Można powiedzieć, że TVP zafundowało nam kanał Pekin Smog HD 2008 bo z ramówki jaką pokazali to wszystko właściwie będzie można zobaczyć :-) Już się nie mogę doczekać do startu. Precz z piłką ; p (ziew)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mesz Honduras - Włochy na ESP HD wygląda bardzo ładnie - nie ma już ziarna, ale to dlatego, że grają na boisku poza pekinem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będą wyglądały wejścia ze studia - już jutro mają być:
[b]13.25 - 14.00 Studio (oficjalny początek TVP HD)[/b]


OT: teraz chyba skaler na HBO HD ma problemy z płynnością :D

Edytowane przez ekstro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem Pekin w TVP HD wyglada bardzo ładnie. Obraz przyzwoity, powiedzmy 7/10, o niebo lepszy niz w ES HD. Fajna oprawa graficzna, delikatne, elganckie logo i takież jingle. A najfajniejszy jest dźwięk - 5.1 - mecz wreszcie ogląda się z przyjemnością, piękne efekty w tylnych głośnikach, a w centralnym, i tylko w nim, komentator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie rowniez sie podoba choc moze ja sam jestem przymulony bo strzelilem dzisiaj 600km po firmowym terenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i stało się, muszę odszczekać swoje wcześniejsze wątpliwości co do szans na uruchomienie transmisji z Pekinu w HD przez TVP - Hau, hau, hau.
Nie wiem czy zauważyliście, ale na 12 eNka uruchomiła serwis informacyjny poświęcony olimpiadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVP HD po Igrzyskach będzie kanałem ogólnotematycznym. Nie zabraknie jednak sportu. 11 października TVP HD pokaże mecz piłkarski Polska - Czechy w ramach eliminacji mistrzostw świata 2010, zaś w przyszłym roku organizowane w Polsce Mistrzostwa Europy w Koszykówce mężczyzn. W planach jest piłkarska Liga Mistrzów, mecze Pucharu UEFA, mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim 2009 w Val d’Isère, mistrzostwa świata w lekkiej atletyce 2009 w Berlinie, mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym, mistrzostwa świata w piłce nożnej w RPA, zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver i letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Oprócz sportu w jakości HD widzowie zobaczą filmy i najbardziej popularne polskie seriale, najlepsze produkcje filmowe światowego kina oraz pasmo "Hit na Sobotę" . W technologii HD wyprodukowano m.in. seriale: „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, „Pitbull”, ,,Ranczo”, ,,Oficerowie” i filmy „Jasminom” i „Skazany na bluesa”. W technologii wysokiej rozdzielczości rozpoczęto produkcję wywiadów-rzek ze świadkami historii z cyklu "Notacje". Pojawią się one najpierw w kanale tematycznym TVP Historia, a potem w TVP HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]11 października TVP HD pokaże mecz piłkarski Polska - Czechy w ramach eliminacji mistrzostw świata 2010,[/quote]
To cieszy, może w końcu będą robić te transmisje na europejskim poziomie, bo jak wczoraj oglądałem mecz Wisły to jakość gorsza niż na 10 letniej kasecie VHS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzał ktoś bitrate? N-ka upchneła TVP HD na 11258 a tam już było bardzo ciasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...