Skocz do zawartości
buku

TVP HD - staje się rzeczywistością - dyskusja o kanale satelitarnym TVP HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='pawcho' post='109359' date='09.07.2008, 17:26 ']Tylko ciekawe gdzie tu "misja"tV? Płacę abo. a oni TVP HD dadzą do jednej platformy - czyli jakaś część mojego abo.idzie w ....Tak samo jest z TVP sport jako TV publiczna żyjąca z abo. powinna swoje programy dawać wszystkim zainteresowanym.Ciekawe czy bym wygrał w sądzie :rolleyes:[/quote]
święta racja , gartska ludzi bedzie sie cieszyc hd za kase ogółu :D a co do ilosci sprzedanych dekoderów hd to nie wiem czy jak by policzy ilość modułów i tunków hd polsatu to nka by miała taką dużą przewagę, a poza tym trzeba patrzec na fakt ile osób co kupiła nkowe dekodery hd ogląda na kinolach i hd nie ma, bo skoro nka tylko udostepnia dekodery hd , a to nie jest jednoznacze z tym ze wszyscy mają hd , zresztą gdyby pojawiło sie jeszcze kilka kanałów hd na polsacie to nikt nie jest w stanie obliczyc ile abonentów zdeycowało by sie na wymiane tunków z sd na hd i automatycznie mogło by to pobic ilosc abonentów hd w stosunku do nki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='pawcho' post='109359' date='09.07.2008, 16:26 ']Tylko ciekawe gdzie tu "misja"tV? Płacę abo. a oni TVP HD dadzą do jednej platformy - czyli jakaś część mojego abo.idzie w ....Tak samo jest z TVP sport jako TV publiczna żyjąca z abo. powinna swoje programy dawać wszystkim zainteresowanym.Ciekawe czy bym wygrał w sądzie :rolleyes:[/quote]

To prawda odnosnie "misyjnej tv", ale jest tez druga strona medalu, skoro n dogadala sie z TVP to dlaczego nie dogaduja sie C+ i CP? W czym jest problem?

@lipa_ml, argument o dekoderach n HD do ogladania na kinolach mozna rownie dobrze zastosowac do CP i sprzedazy samsunga HD i modulow HD - co jest raczej bardziej stosowne ze wzgledu na "socjalny" charakter abonentow. Moze sie okazac, ze CP ma cholernie daleko do n mimo potencjalu ponad 2mln abo!

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. C+ i N płacą TVP za reemisję. Libicki i Solorz uważają, że wszystko należy im się za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widocznie N płaci więcej bo ma w ofercie TVP Sport :rolleyes: Ciekawe czy TVP HD będzie tylko w N czy C+ też się postara... Na CP raczej bym nie liczył po ostatnich przejściach na linii CP - TVP. Niedługo się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jednym z dzienników(albo w "Dzienniku" albo w "Polsce") czytałem artykuł na ten temat i jest tam napisane że TVP negocjuje z jedną z platform dołączenie TVP SPORT i TVP HD. Więc tą platformą nie jest raczej N. Chociaż z drugiej strony patrząc to w takich "gazetach" często mijają się z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włodarze CP kilkakrotnie puszczali przecieki do prasy, że będą mieli cały "pakiet" (bo tak łatwiej to nazwać) publicznej. Na SK było i na mediach. Dopiero dementi przedstawicieli TVP ostudziło nieco entuzjazm niektórych.

A co do ilości dekoderów i/lub modułów HD w platformach to oczywiście - te prawie 400 tys dekoderów u użytkowników n nie jest na pewno podłączone w 100% do telewizorów HD Ready. Ale ilość dekoderów i modułów CP szacowano (nie pamiętam źródła) na około 30 tys - czyli 10 razy mniej niż w n. Co do C+ to jak zwykle nie wiadomo - ale skoro sama platforma nie dolicza się abonentów, to nie za bardzo mnie to dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesbor masz rację ale mnie generalnie chodzi o fakt, że płacąc abo. nie mam możliwości oglądania wszystkich stacji.Finansowanie TVP HD i Sport idzie z mojej kasy/i innych abo./ a nie wszyscy mogą te programy oglądać i dlatego sądzę,że cosik jest nie tak.Jak byłbym emerytem i miał czas to chyba bym złożył pozew :rolleyes: i zażądał zadośćuczynienia finansowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawcho' post='109448' date='10.07.2008, 11:37 ']Tesbor masz rację ale mnie generalnie chodzi o fakt, że płacąc abo. nie mam możliwości oglądania wszystkich stacji.Finansowanie TVP HD i Sport idzie z mojej kasy/i innych abo./ a nie wszyscy mogą te programy oglądać i dlatego sądzę,że cosik jest nie tak.Jak byłbym emerytem i miał czas to chyba bym złożył pozew :( i zażądał zadośćuczynienia finansowego :)[/quote]

hmm i chyba byś nie wygrał, bo podobno te nowe kanały tematyczne to pieniądze na nie nie idą z abonamentu, tak gdzieś o tym mówili/pisali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to idą z reklam a reklamy puszczają w czasie antenowym 1 i 2 za którą płacę abo.Dzięki temu mają taki a nie inny repertuar a firmy godzą się z cennikiem.Tak więc na programach robionych bądź kupowanych z obo.mają reklamy /w przerwie/, więc pośrednio ja i inni finannsujemy wpływy z reklam za które oni robią /ewent./sport i hd które dalej odsprzedają innym więc nijak to się ma do TV Publicznej. I gdyby nie głupie przyzwyczjenie i kretyńskie poczucie obowiązku już dawno przestałbym płacić złodziejom abo. Do tego wściekam się jak czytam ile płacą "wielkim" gwiazdkom pokroju braci mroczków , tym co tam coś robili na lodzie czy małżeństwu Lisom nie mówiąc o swoich z układu i nadania politycznego plus odprawy. Dobra chyba już wystarczy i tak się nic nie zmieni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm z tego co wiem to połowa z kasy z abonamentu w przyszłym roku dla TV pojdzie na TV Info czyli zespoły regionalne, sporo kasy dla TVP Kultura i TVP Polonia, a abonament telewizyjny pokryje po 7% budzetu TVP 1 i TVP 2 wiec to bedzie prawie nic, czyli prawie nie bedzie abonamentu w tych kanałach co nie zmienia faktu ze kasa z abo jest marnowana i co roku przejadana. NIby nowe kanały TVP sport/TVP HD pochodza ze srodkow poza abonamentowych i robia sobie z prawami do tych kanałow co chca bo to do "misji" nie nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, z szacunkiem dla Was, czytam te wypowiedzi i mam wrażenie, że to obrady okrągłej izby. Patrzycie na zagadnienie z poziomu orła, a My to tylko "dojne krowy". Z nas czepie się dochody i NIC PONADTO!!!! Czy kiedykolwiek, ktokolwiek zapytał Was za co chętnie zapłacicie "ekstra", a co Waszym zdaniem jest zwykłym śmieciem zajmującym kanał????
Na innym wątku już o tym pisałem. Abonenci to "mięso armatnie' w rękach generałów - Solorza i Waltera. Te "stare pryki" świetnie wiedzą co MY lubimy oglądać za NASZE pieniądze. Zatem pytania o zawartość platform są bezprzedmiotowe.
Będę się pewnie powtarzał, ale co sądzicie o programach lojalnościowych??? Czy doznaliście kiedyś łaski pańskiej???? Imaginuj sobie abonencie - dzwoni telefon, albo wiadomość na skrzynce albo.... Tu Twoja TV SAT - Dziekujemy za wieroność. Doceniamy ,to że spedziłeś z nami tyle lat. Było różnie, ale TY zawsze z nami... I takie tam pierdoły... Postanowiliśmy włączyć Ci do pakietu kanał .... (cokolwiek!!!!)
Nie, grają z "innej mańki". No skoro wynegocjowaliśmy dla CIEBIE TV HD na Olimpiadę, to wyskakuj z kasy. 6 złotych się należy, bo Pan Durczok koniec z końcem ledwo wiąże...U Walterów się nie przelewa.... A Korzeniowski z Urabańskim to też nie pierwsi lepsi i swoją cenę mają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie obejrzałem "Fakty". Ból ogromny!!! Łolterom brakuje kasy na remont Łazienkowskiej. Niewiele - ledwo 100 mln.
SKANDAL - Walcówna powiedziała, że może dołożyć "ino tylko" 336 mln. Jest "dziura" w budżecie, a w kampanii wszystko było ułożone. Stadiony w gminach "zrobią nadwyżkę". Jeden projekt, który można realizować wszędzie. Wszędzie - znaczy nigdzie.
-Nie budujecie??? To MY (DWÓR Łolterów, TUSKUF-TUSKUF, PISuraów itp) zabieramy kasiorę.
-Nie możemy, litościwy Panujący budować, bo projekt kant d..y nie wart!!! Inne warunki zabudowy, pomiary geodezyjne, przepisy SANEPiD.....przepisy straży... przepisy... przepisy ... przepisy.... PANIE PREZESIE DYZMO!!!
- No dobra, bedę dla Was jak Rodzony Ojciec!!!... zapłacicie po 6 złotych i zapomnę o tych nieporozumieniach... i żeby było mi OSTATNI RAZ!!! Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TVP HD rozpoczęto nadawanie promo olimpiady :P

[img]http://img390.imageshack.us/img390/7/tvphd000st6.jpg[/img]

[img]http://img107.imageshack.us/img107/4504/tvphd001yl3.jpg[/img]

[img]http://img107.imageshack.us/img107/994/tvphd002cq5.jpg[/img]

[img]http://img107.imageshack.us/img107/5752/tvphd003td2.jpg[/img]

[img]http://img140.imageshack.us/img140/1571/tvphd004ky2.jpg[/img]

[img]http://img89.imageshack.us/img89/5033/tvphd005wi8.jpg[/img]

[img]http://img89.imageshack.us/img89/7613/tvphd006ku5.jpg[/img]

[img]http://img396.imageshack.us/img396/2932/tvphd007te5.jpg[/img]

[img]http://img158.imageshack.us/img158/3452/tvphd008iv5.jpg[/img]

[img]http://img158.imageshack.us/img158/7914/tvphd009ti4.jpg[/img]

[img]http://img175.imageshack.us/img175/5438/tvphd010nc5.jpg[/img]

Edytowane przez ArekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy Wy także nie macie dźwięku na tym promo? Napisy lecą, obraz jest, audio nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapy są w moim poście tylko serwer umarł :P


[i]wrzuciłem tymczasowo na ImageShack[/i]

Edytowane przez ArekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVP HD aktualnie nie ma w DVB-T ze Śremu więc i ja fotek nie podrzucę. Ciekawe dlaczego od ładnych paru dni nie ma tego kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVPHD będzie z astry to na n-ce raczej go nie będzie bo n-ka sprzedaje dekodery bez zeza na astre więc nie każdy abonent by miał do tego kanału dostęp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie ma żadnego problemu w związku z tym, że TVP HD jest na Astrze. Jeżeli n-ka dołaczy ten kanał to bedzie go nadawała z Hotbirda z jakiegoś swojego transpordera. Czasami poczytaj co nieco w internecie i dopiero wtedy pisz.

Chivay :P

Edytowane przez Chivay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='89928' date='08.03.2008, 00:03 ']Ehh Panowie... troche was jednak fantazja poniosla. Owszem cos tam TVP stara sie robic bo juz widza (nawet slepi i glusi) ze inne rynki europejskie sa spoooro do przodu (nie mam tu na mysli HD tylko cyfryzacje!). IMHO bedzie test na tych paru masztach DVB-T... ludzi troche sie podkur.... ale ze beda to glownie HDmaniacy (znaczy my), jakis promil jeden wszystkich abo, to nikt w TVP nie bedzie se glowy zawracal. Zobacza co i jak i jak dobrze pojdzie to na EURO2012 sie wyrobia z oferta dla platform, wlasna platforma no i cyfryzacja naziemna. Taaaak to bedzie wygladalo i radzilnym sie specjalnie nie wzruszac, bo NIE DA SIE W 4-5 miesiecy zrobic kanalu / HD / FTA / przystawki dla kazdego / umow wszelakich z zainteresowanymi etc etc. Nie da sie. Panowie i panie jak zwykle zaspali, ale tez patrzac na rodzenie sie w bolach straszliwych kanalow tematycznych, kompletna porazke odnosnie cyfryzacji sygnalu jakos trudno oczekwiac by nagle z niczego wykwitla nam olimpiada w HD dla kazdego chetnego w .pl. Pozostaje odnosnie tych sensacji pesymista, do kwadratu.[/quote]

a kto Ci powiedział że 4-5 miesięcy? z tego co ja wiem prace trwają już znacznie dłużej, tylko publiczna nie obnosi się ze swoimi inwestycjami, i daje informacje jak już są konkrety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może jakaś pdziemna TVP Sport. Kto kupi sobie wiertełko ten zobaczy. Oczywiście wyłącznym dystrybutorem wiertełek będzie.... No tu niech każdy sobie sam dopowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ulotki dołączonej do rachunku wynika, że promują Olimpiadę pokazywaną na Eurosporcie HD, także chyba nie przewidują włączenia TVP HD, zresztą gdzie by to upchać jeszcze na tym HB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TMarek' post='110420' date='21.07.2008, 17:16 ']Hmm, czy Wy także nie macie dźwięku na tym promo? Napisy lecą, obraz jest, audio nie :unsure:[/quote]

no niema audio, a przynajmniej go nie słychać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...