Skocz do zawartości
buku

TVP HD - staje się rzeczywistością - dyskusja o kanale satelitarnym TVP HD

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Ciekawe w jaki sposób - tuner HD za abonament ?
No i te kilkanaście godzin !!!
Chyba dziennie.
No i jeszcze ten samochód kupowany w czerwcu 2008. Za pięć dwunasta.
Jestem wzruszony.
Będą fajne wakacje z HD.
[url="http://www.wirtualnemedia.pl/article/2253208_Telewizja_Polska_uruchomi_kanal_sportowy_w_HD.htm"]http://www.wirtualnemedia.pl/article/22532...ortowy_w_HD.htm[/url]

[quote]W wakacje Telewizja Polska zamierza uruchomić kanał w technologii wysokiej rozdzielczości (High Definition). Będzie można w nim zobaczyć [b]kilkanaście godzin transmisji z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie[/b], które odbędą się w sierpniu.

- [b]Będzie to oddzielny kanał[/b]. Nie zamierzamy posługiwać się kanałem TVP Sport - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl dyrektor TVP Sport [b]Robert Korzeniowski [/b]i zarazem [b]pełnomocnik zarządu TVP ds. wdrażania formatu HD[/b].

W realizacji transmisji z Pekinu ma pomóc wóz transmisyjny przygotowany do nadawania w HD, który Telewizja Polska zamierza nabyć w czerwcu tego roku.

W przyszłości w HD telewizja publiczna zamierza pokazać m.in. Ekstraligę Żużlową.

Na Olimpiadę Pekin 2008 (8-24 sierpnia) Telewizja Polska przeznaczyła 18 godzin dziennie tradycyjnego przekazu w Jedynce i Dwójce. W kanale sportowym nadawana będzie relacja 24-godzinna.[/quote] Edytowane przez Gmeru
Połączenie kilku tematów o TVP HD via SAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładam scenariusz:
- w ostatniej chwili na Astrze pojawi się TVP Sport HD test
- system kodowania hmm moze jak im sie coś zepsuje to bedzie FTA
- eNka dorzuci ten HD test na liste kanałow i beda sie chwalic ze jako jedyna platworma maja olimpiade z pekinu w HD, albo zdubluja kanał na Hot Birda jak znajda miejsce(porozumienie z TVP ze wszystkie ich kanały tematyczne TVP beda od razu u nich)
- dzien po zakonczeniu Pekinu czarna plansza w TVP sport HD a chwile potem skasowanie z satelity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dramatyzujmy. W końcu TVP powoli zaczyna się budzić. W sierpniu tylko Olimpiada będzie dużym wydarzeniem i zainteresowanie może być spore. Potem kilka rzeczy do pokazania w HD też się znajdzie skoro TVP na HDDVD wydaje.
Muszę kolegę z TVP zapytać czy nie zrobi dla nas parę fotek tego wozu HD i fotoreportażu z realizacji transmisji. Pewnie się nie zgodzi ale zapytać warto. Jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska telewizja ma ogromne fundusze, i jest dziwne, ze nie ma HD. W Szwecji przy ich skromnych nakladach (placa abonamentu 400 zl rocznie, i tez duzo osob nie placi) ruszyli juz dawno z kanalem w HD. Kanal rozsylaja stacjami naziemnymi tylko w duzych (3 ;) ) miastach, satelita nie rozsylaja sami tylko wchodzi pakiety poszczegolnych dystybutorow. Na razie nie bedzie wiecje naziemnych HDTV bo trwa walka o czestotliwosci z sieciami komorkowymi, ktore chca rozsylac TV do komorek. Fakt ze nadaja w 720p ale tak jest taniej, i jak dla mnie TVP1 w 720p bylaby wydarzeniem.
No i TV z HD ready jest na pewno wiecej w Polsce niz w Szwecji (ilosciowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Fajnie. Dobre nawet te kilkanascie/kilkadziesiat godzin w HD. Zupelnie inaczej sie oglada takie wydarzenia w dobrej jakosci.

TVP budzi sie ze snu zimowego, mam nadzieje ze na dobre :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='89789' date='07.03.2008, 04:59 ']Ciekawe w jaki sposób - tuner HD za abonament ?[/quote]

powinienes wiedziec i piszesz w taki sposob ....

czy tvp bedzie musiala zaopatrzyc abonentow w sprzet do odbioru hd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest przeciek:
To będzie FTA. Ale ograniczony w jakiś sposób tylko do tunerów trzech polskich platform.
Czy to jest możliwe ?

Więc na POLSAT HD spoko, ba tam mamy swobodny dostęp do wszystkich kanałów FTA.
na N jak podepną. Czyli zależy od decyzji dyrekcji.
A jak jest z C+ ?
Czy tam także nadawca decyduje jakie FTA oglądamy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie nie FTA tylko jakiś simulcrypt dla polskich platform, chyba, że jakaś kombinacja z ograniczeniem sygnału tylko do terytorium Polski, coś mi świta, że kiedyś tak Niemcy kombinowali.
Tak czy inaczej będzie pewnie na Astrze, chyba, że któraś platforma wciśnie to na HB. Może cyfra to tego czasu dostanie swoje mityczne transpondery po TPS-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='89880' date='07.03.2008, 16:18 ']Jest przeciek:
To będzie FTA. Ale ograniczony w jakiś sposób tylko do tunerów trzech polskich platform.
Czy to jest możliwe ?

Więc na POLSAT HD spoko, ba tam mamy swobodny dostęp do wszystkich kanałów FTA.
na N jak podepną. Czyli zależy od decyzji dyrekcji.
A jak jest z C+ ?
Czy tam także nadawca decyduje jakie FTA oglądamy ?[/quote]

w c+ chyba tez sie da

ps
czy tvp bedzie musiala zaopatrzyc abonentow w sprzet do odbioru hd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='demek' post='89893' date='07.03.2008, 19:12 ']w c+ chyba tez sie da

ps
czy tvp bedzie musiala zaopatrzyc abonentow w sprzet do odbioru hd?[/quote]


heheh nie będzie bo nie będzie tvp hd
Jakos mi sie nie widzi by ten moloch, którego podstawy finansowania wiszą na włosku(abonament, zaskarzony zresztą przez TVN), który zawsze w tyle stał zrobił hd Edytowane przez silenthill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez sadze, ze z niczym nie zdaza

ale chodzi mi o to czy musza czy nie rozdawac sprzet do odbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='dominikjestem' post='89789' date='07.03.2008, 06:59 ']No i jeszcze ten samochód kupowany w czerwcu 2008. Za pięć dwunasta.[/quote]

Tylko czy w tak krótkim czasie nauczą się nim jeździć? :)

Edytowane przez MaBri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehh Panowie... troche was jednak fantazja poniosla. Owszem cos tam TVP stara sie robic bo juz widza (nawet slepi i glusi) ze inne rynki europejskie sa spoooro do przodu (nie mam tu na mysli HD tylko cyfryzacje!). IMHO bedzie test na tych paru masztach DVB-T... ludzi troche sie podkur.... ale ze beda to glownie HDmaniacy (znaczy my), jakis promil jeden wszystkich abo, to nikt w TVP nie bedzie se glowy zawracal. Zobacza co i jak i jak dobrze pojdzie to na EURO2012 sie wyrobia z oferta dla platform, wlasna platforma no i cyfryzacja naziemna. Taaaak to bedzie wygladalo i radzilnym sie specjalnie nie wzruszac, bo NIE DA SIE W 4-5 miesiecy zrobic kanalu / HD / FTA / przystawki dla kazdego / umow wszelakich z zainteresowanymi etc etc. Nie da sie. Panowie i panie jak zwykle zaspali, ale tez patrzac na rodzenie sie w bolach straszliwych kanalow tematycznych, kompletna porazke odnosnie cyfryzacji sygnalu jakos trudno oczekwiac by nagle z niczego wykwitla nam olimpiada w HD dla kazdego chetnego w .pl. Pozostaje odnosnie tych sensacji pesymista, do kwadratu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='89853' date='07.03.2008, 16:28 ']powinienes wiedziec i piszesz w taki sposob ....

czy tvp bedzie musiala zaopatrzyc abonentow w sprzet do odbioru hd?[/quote]

Nie, nie będzie. Potforna Obywatelska wraz z Prawem i Niesprawiedliwością o to zadba. Zresztą, abonament TV to jest podatek od posiadania odbiornika TV i Radiowego, a nie żaden abonament :) Już szykują się zmiany w KRRiT. Ja abonamentu nie płacę od 15 lat, przyznaję się do tego bez bicia. TVP nie oglądam, tudzież żadnego Kanału Polskiego Radya nie słucham i nie zamierzam. Można mnie zamknąć.

Yui - Anarchy International :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Yuiren' post='89959' date='08.03.2008, 02:33 ']Yui - Anarchy International :P[/quote]

No prosze mamy anarchiste ;) Ale ja tez walcze z oplatami dla oplat ;) W Szwecji wszystkie programy w publicznej TV maja podpisy, jest odpowiednik TVN24 (troche niedorobiony) ale nawet czytana telegazeta dla niewidomych (o ile jestem dobrze poinformowany). Przeszli calkowicie na naziemna cyfrowa (dekoderow nie rozdawali :D ) No i glowny kanal w 720p. Za te 400 zl rocznie od paru milionow ludzi to jest juz cos.

PS. Wlasnie ogladam na 24 direkt (niekodowany, bez reklam) Polakow na mistrzostwach swiata w lekkiej atletyce w hali. BEZ REKLAM w NIEKODOWANEJ ;)

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Yuiren' post='89959' date='08.03.2008, 03:33 ']Nie, nie będzie. Potforna Obywatelska wraz z Prawem i Niesprawiedliwością o to zadba. Zresztą, abonament TV to jest podatek od posiadania odbiornika TV i Radiowego, a nie żaden abonament ;) Już szykują się zmiany w KRRiT. Ja abonamentu nie płacę od 15 lat, przyznaję się do tego bez bicia. TVP nie oglądam, tudzież żadnego Kanału Polskiego Radya nie słucham i nie zamierzam. Można mnie zamknąć.

Yui - Anarchy International ;)[/quote]

hehe dokładnie. dodac do tego można robienie z tvp przez każdą koalicję własnej tuby propagandowej. Kazda większa kasa pójdzie na polityków i ich mało sensowne wyczyny, a nie na nowe technologie. Więc wg mnie TVP HD to bajeczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mogę doczekać się lata. Dwie wielkie imprezy w HD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Vir0' post='90162' date='09.03.2008, 23:49 ']Ja już nie mogę doczekać się lata. Dwie wielkie imprezy w HD :)[/quote]


Żwirek i Muchomorek w HD przed Wiadomościami ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh;)
poprawka (ale wstyd)

Edytowane przez silenthill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty, mu[b]ch[/b]omorku, ty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe info z wczoraj:

Sejmowa komisja ds. ustawy zaakceptowała ( a to oznacza, że przejdzie) że programy emitowane staelitarnie nie muszą mieć zgody ( koncesji) KRRiT.
Zapis ten pozwala na natychmiastowe uruchomienie m. innymi TVP HD SAT czy POLSAT SPOTRT HD.

Tym samym KRRiT (PIS) nie będzie mogła blokować wiecej rozwoju rynku SAT w RP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='90821' date='13.03.2008, 10:39 ']Tym samym KRRiT (PIS) nie będzie mogła blokować wiecej rozwoju rynku SAT w RP.[/quote]

Bylbym ostrozniejszy z ocena, co blokuje rozwoju TV w Polsce. Moim zdaniem blokuje typowa polska przypadlosc: komu dac jak najszybciej i najwiecej zarobic, niezaleznie od opcji politycznej.

PS. Hurra, TVP SPORT HD pana K. bedzie mogl powstac i sie rozwijac (za pieniadze podatnikow :( ) Niech zyje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Yuiren' post='89959' date='08.03.2008, 02:33 ']Zresztą, abonament TV to jest podatek od posiadania odbiornika TV i Radiowego, a nie żaden abonament[/quote]

Każdy posiadający odbiornik ( także ten radiowy , w telefonie komórkowym ) jest zobowiązany do płacenia abonamentu ... he,he - niezłe , co ?
Wystąpią teraz do operatorów telefonii komórkowej z zapytaniem o nabywców określonych aparatów i szybko przeprowadzą kontrolę ... :(
I tak kary np. po 1000 pln. i na sprzęt do transmisji HD szybciutko "nazbierają" :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi komorkami, kartami telewiznyjmi do PC itp. to zeczywiscie tak jest bo w ustawie jest jak wol wpisane co to jest odbiornik:

Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym, w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy, jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru
programu.

ja pierdziele.....to pod to podchodzi w sumie wszystko co odbierze program....tylko jaki?

ale to inny temat niz z topicu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w uk gdy kupujesz tv w sklepie to spisuje sie twoje dane i wysyla do "sciagaczy haraczu" zwanego abonamentem

to samo ma sie w przypadku tunerow zewnetrznych do dvb-t a ostatnio nawet [url="http://cgi.ebay.co.uk/USB-DIGITAL-TV-FREEVIEW-TUNER-RECORDER-DVB-T-HDTV-DV7_W0QQitemZ300206706403QQihZ020QQcategoryZ3761QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem"]http://cgi.ebay.co.uk/USB-DIGITAL-TV-FREEV...1QQcmdZViewItem[/url] takich urzadzen ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...