Skocz do zawartości
buku

TVP HD - staje się rzeczywistością - dyskusja o kanale satelitarnym TVP HD

Rekomendowane odpowiedzi

@netquest - a co tobie? Ryczysz, ze dostajesz (albo inni dostaja) kanal darmo?

Niektorzy doplaca 6 zlotych za nowosci TVP HD (i inne), ktore pojawia sie w pakiecie "informacja i rozrywka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
STUDI mądrze gada

Sprzet kupiony za de-facto PUBLICZNE pieniadze, materiały realizowane z publicznych środków a tymczasem trasmisja poprzez KOMERCYJNĄ-PRYWATNĄ platformę
To skandal !!!

Kanał powinien być jak najbardziej FTA do czasu uruchomienia własnego multiplexu przez TVP.
Podobnież TVP1 i TVP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu obawiam się o kondycję n. Co z tego, że nowy kanał za darmochę jak platforma może paść np. za kilka miesięcy.
Powszechnie wiadomo, że n-ce aby wychodzić na zero potrzeba 500tys. abonentów. Jeszcze dużo brakuje do tej ilości.
Gdzieś może Ich braknąć. N jest potrzebna na rynku choćby z powodu konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naziemnie bedzie (tam gdzie jest mozliwosc) w DVB-T. Wiadomo poczatki sa trudne, a na wejsciu ponad 300-400 tys. czyli 100% abo N bedzie mialo dostep do TVP HD to na warunki naszego rynku i Europy jest sporo! Do tego gdzies ok 30-40tys abo Cyfry+ i 1 abonent CP HD (dominikjestem).
Problem z dostepnoscia kanalow TVP jest w tym, ze Cyfra i CP mysla, ze te kanaly naleza sie im gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam nic przeciwko temu by abonenci platform komercyjnych mieli dostep do TVP HD
CHodzi tylko o to że kanał znajdzie się z jednej strony w komercyjnym multipleksie a z drugiej strony nie będzie dostepny FTA
Na cholere mi DVB-T ? Mamy stawiać jakieś chore anteny typu Yagi na dachu zeby to odebrać ? w XXI wieku ?
Chyba że to dla tych którzy chcą oglądać w komórkach Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I stalo sie rzeczywistoscia:

Już 7 sierpnia 2008 r. na platformie cyfrowej n rozpocznie się testowa emisja sygnału TVP HD – pierwszego kanału TVP nadającego w systemie High Definition. Platforma cyfrowa n jest jedyną platformą cyfrową, która od początku posiada umowę z TVP i legalnie nadaje jej kanały........................... reszta w linku

[url="http://n.pl/news/show/-8d814a1100.html#"]http://n.pl/news/show/-8d814a1100.html#[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='112183' date='06.08.2008, 10:47 ']Naziemnie bedzie (tam gdzie jest mozliwosc) w DVB-T. Wiadomo poczatki sa trudne, a na wejsciu ponad 300-400 tys. czyli 100% abo N bedzie mialo dostep do TVP HD to na warunki naszego rynku i Europy jest sporo! Do tego gdzies ok 30-40tys abo Cyfry+ i 1 abonent CP HD (dominikjestem).
Problem z dostepnoscia kanalow TVP jest w tym, ze Cyfra i CP mysla, ze te kanaly naleza sie im gratis.[/quote]

Od kiedy Nka (system Conax), Cyfra+ (SECA Mediaguard), Polsat (Nagravision) mają możliwość dekodowania swoimi kartami kanału TVP HD kodowanego w NDS Videoguard? (pomijam fakt niemożności legalnego kupna dekodera z systemem Videoguard w naszym kraju).

Przepraszam bardzo płacimy abonament publicznej TV i to w obowiązku tej TVP jest dotrzeć do jak największej liczby widzów. Może jeszcze mamy dodatkowo dopłacić? Widać że wszystkie 3 platformy nie zamierzają się dokładać do ewidentnego złodziejstwa.

Skandalem a raczej zwykłym złodziejstwem - jest wywalanie naszych pieniędzy na coś co nam zabrania się oglądać. To z naszych podatków i abonamentu sfinansowano produkt z którego nam zabroniono skorzystać.

DVB-T - super kilka nadajników małej mocy (na tle małych że nie pokrywają granic administracyjnych dużych miast). większość kraju daleko poza zasięgiem DVB-T - na dodatek dwa rożne odmienne standardy by trzeba bło kupowac dwa odbiorniki.....

Więc dla kogo ta emisja? Za NASZE pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Od kiedy Nka (system Conax), Cyfra+ (SECA Mediaguard), Polsat (Nagravision) mają możliwość dekodowania swoimi kartami kanału TVP HD kodowanego w NDS Videoguard? (pomijam fakt niemożności legalnego kupna dekodera z systemem Videoguard w naszym kraju)"
Naprawdę masz takie braki podstawowej wiedzy technicznej czy udajesz? NDS nigdy nie pozwalał i nie pozwoli na sprzedaż samych kart lub kart z modułami. TVP używa NDS Director do kodowania DOSYŁÓW do sieci kablowych, nadajników naziemnych i platform cyfrowych. DOSYŁY te są dekodowane przez chętnych operatorów za pomocą specjanych profesjionalnych dekoderów robionych na zamówienie, cholernie drogich i niedostępnych dla osób prywatnych. Nikt nigdy nie da ci żadnej karty na TVP w NDS bo one po prostu nie istnieją. Kapisz?
"Przepraszam bardzo płacimy abonament publicznej TV i to w obowiązku tej TVP jest dotrzeć do jak największej liczby widzów. Może jeszcze mamy dodatkowo dopłacić? Widać że wszystkie 3 platformy nie zamierzają się dokładać do ewidentnego złodziejstwa."
Najlepiej by TVP każdemu dała dekoder HD i telewizor HD za darmo. Oczywiście każdy maruda w komentarzach na forach jak mantrę powtarza, że on oczywiście płaci abonament. Jasne. Wierzymy im wszystkim.
Platformy z dnia na dzien dostaną TVP Sport i TVP HD jeśli przestaną wystepować z pozycji pobitego przedszkolaka. Nie ma nic za darmo. TVP ma transpondery na Astrze do DOSYŁÓW i kompletnie ich nie interesuje jak platformy z Hot Birda zorganizują sobie na ich kanały miejsce. TVP nie zamierza płacić za miejsce na Hot Birdzie i nie pobierac opłat retransmisję TVP Sport i TVP HD tak jak chciałby tego Polsat. Cyfra+ niewidzi interesu w organizowaniu miejsca na kolejne kanały TVP i wnoszeniu opłat za ich retransmisję. Więc tych kanałów tam nie ma. Tylko to sieroczne ITI płaci i ma papierek na każdy kanał. Aż mi ich szkoda. :)
W Polsce mamy tłumaczenie, że muszą kodować z satelity bo opłaty za filmy itp. Pretensje do rządu za ten stan rzeczy. Tam składać petycje niech ustawą zmuszą TVP do niekodowania. Wtedy bedziecie mogli narzekać, że za wasze pieniądze sponsoruje się nadawanie TVP na całą Europę ale Europa abonamentu nie płaci. Zawsze musi być powód do narzekań więc będzie.

Kanały TVP jakie są takie są. Ale stanowią znaczne wzmocnienie oferty programowej każdej platformy. Wszyscy to wiedzą tylko nie ci naiwni co myślą, że w TVP nie ma myślenia biznesowego.

"Skandalem a raczej zwykłym złodziejstwem - jest wywalanie naszych pieniędzy na coś co nam zabrania się oglądać. To z naszych podatków i abonamentu sfinansowano produkt z którego nam zabroniono skorzystać."
Nikt ci nie zabrania oglądać. Ktoś ci ułatwił to oglądanie tylko tego nie widzisz. Mogłeś mieć " za darmo " tylko z DVB-T po wydaniu kilkuset złotych na odpowiedni dekoder. Teraz masz jeszcze dwie opcje do wyboru. Nei chcesz? To masz igrzyska w TVP 1 i TVP2 bo te musisz dostać jako obywatel.
"DVB-T - super kilka nadajników małej mocy (na tle małych że nie pokrywają granic administracyjnych dużych miast). większość kraju daleko poza zasięgiem DVB-T - na dodatek dwa rożne odmienne standardy by trzeba bło kupowac dwa odbiorniki....."
Zasięg większości nadajników DVB-T w Polsce to obecnie ponad 100 km. Są to emisje testowe więc nie masz i nie możesz od tych transmisji oczekiwać, żadac jakiejkolwiek stałości w transmisji.

"Więc dla kogo ta emisja? Za NASZE pieniądze?"
Dla wszystkich chetnych na wydanie odpowiedniej sumy i spełnienia warunków NIEZBĘDNYCH do oglądania programów HD w naszym kraju.
Nie za moje pieniądze. Tyle mam uczciwości by napisać, że nie za moje.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w zupełności.
Wprawdzie gdzieś tam czytałem, że ten projekt HD, to TVP robi z innych pieniędzy i zwykłemu abonentowi nic do tego :)
Mam C+ pakiet prestiżowy za 163 zł/ w tym oczywiście TVP 1-2+stacje radiowe/ i oprócz tego płaciłem oddzielnie abonament telewizyjny/20 zł- w ogóle na to uwagi nie zwracałem, że płacę za to samo 2 razy :P /.
Ale właśnie...jak się dowiedziałem o tych działaniach TVP, czyli emisji sygnału HD tylko poprzez płatną platformę czyli n, to od 2 miesięcy już nie płacę tych 20 zł, nagle okazały się dla mnie wielkim wydatkiem :( .
A z drugiej strony, mam alternatywne możliwości odbioru Olimpiady w jakości HD więc TVP może mi naskoczyć.

pzdr

Zgadzam się ze STUDI, post ****nala wskoczył pomiędzy.

Edytowane przez 2man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='2man' post='112212' date='06.08.2008, 13:34 ']Zgadzam się w zupełności.
Wprawdzie gdzieś tam czytałem, że ten projekt HD, to TVP robi z innych pieniędzy i zwykłemu abonentowi nic do tego :)
Mam C+ pakiet prestiżowy za 163 zł/ w tym oczywiście TVP 1-2+stacje radiowe/ i oprócz tego płaciłem oddzielnie abonament telewizyjny/20 zł- w ogóle na to uwagi nie zwracałem, że płacę za to samo 2 razy :P /.
Ale właśnie...jak się dowiedziałem o tych działaniach TVP, czyli emisji sygnału HD tylko poprzez płatną platformę czyli n, to od 2 miesięcy już nie płacę tych 20 zł, nagle okazały się dla mnie wielkim wydatkiem :( .
A z drugiej strony, mam alternatywne możliwości odbioru Olimpiady w jakości HD więc TVP może mi naskoczyć.

pzdr

Zgadzam się ze STUDI, post ****nala wskoczył pomiędzy.[/quote]
I bardzo dobrze zrobiłeś , a tak na marginesie dlaczego TVP HD trafiła do najgorszej platformy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='yarekz' post='112222' date='06.08.2008, 13:05 ']I bardzo dobrze zrobiłeś , a tak na marginesie dlaczego TVP HD trafiła do najgorszej platformy ?[/quote]
yarekz ... a ja spytam: A dlaczego TVP HD trafiła do najlepszej platformy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skonczcie juz te swoje zale. Zacznijcie winic swoje platformy a nie TVP. N zdecydowalo sie poniesc koszty retransmisji TVP sport a teraz TVPHD na HB i jej abonenci moga sie cieszyc. CYFRY i POLSATu widocznie na to nie stac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kamcyk26' post='112225' date='06.08.2008, 14:15 ']Skonczcie juz te swoje zale. Zacznijcie winic swoje platformy a nie TVP. N zdecydowalo sie poniesc koszty retransmisji TVP sport a teraz TVPHD na HB i jej abonenci moga sie cieszyc. CYFRY i POLSATu widocznie na to nie stac...[/quote]

Kamcyk nikt się żali, tylko qrveetsa bierze, że płacąc abo TVP nie mam pełnej oferty, a po wisienki odsyła mnie do n-ki :)
za ekstra pieniądze / abo n/
Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='2man' post='112229' date='06.08.2008, 14:31 ']Kamcyk nikt się żali, tylko qrveetsa bierze, że płacąc abo TVP nie mam pełnej oferty, a po wisienki odsyła mnie do n-ki :)
za ekstra pieniądze / abo n/
Tyle[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że TVP jest telewizją publiczną, a chciałaby być komercyjną. Tyle, że nie potrafi nią być. Którą telewizję stać na produkcję i emisję kanałów (TVP Sport, Historia) bez zaddbania o dotarcie to widza? Więcej, TVP uważa, że to platformy, sieci kablowe powinny zabiegać o możliwość ich emisji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płacicie abonament RTV czy TVP?

"Art. 8. 1. Wpływy, o których mowa w art. 2 ust. 1, art. 5 ust. 3 i art. 7 ust. 4, z wyłączeniem potrąceń
przewidzianych w art. 6 ust. 2 i art. 7 ust. 8, są przeznaczane wyłącznie na realizację przez nadawców
publicznej radiofonii i telewizji misji, o której mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji,
w wysokości nieprzekraczającej wydatków ponoszonych w związku z realizacją tej misji."

Myślicie, że zarząd TVP to debile?

Oni doskonale wiedzą, że muszą wrzucić pracę kanału TVP HD jako przedsięwzięcie biznesowe. TVP zarabia nie tylko na abonamencie (powtórzę, niecałe 30% wpływów), ale na reklamach. I z przychodów z tytułu reklam spółka TVP finanzuje inwestycje w sprzęt związany z nowym kanałem TVP HD. Na papierze wszystko jasne. Kanał TVP HD jest osobnym kanałem i nie ma obowiązku być pokazywany FTA (jeśli ktoś się nie zgadza - proszę argumenty).

Aby uzyskać dostęp do kanału, provider usług telewizyjnych musi, jak w przypadku każdego kanału, podpisać umowę i płacić pieniądze za retransmisje jego treści. n to zrobiła, kablówki też, a CP i C+ nie.
A ich abonenci, zamiast zrozumieć, że platformy robią ich w jajo, podnoszą larum.

Ale skoro jest się przez lata przyzwyczajonym, że w wypadku zwiechy dekodera trzeba wyłączyć go z sieci, a długie uruchamianie to normalna rzecz przy "zaawansowanym" sprzęcie, że za HD trzeba płacić, a promocje dla stałych abonentów to rzadkość, to ja się nie dziwię.

Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hr.susel' post='112241' date='06.08.2008, 15:38 ']Płacicie abonament RTV czy TVP?

Kanał TVP HD jest osobnym kanałem i nie ma obowiązku być pokazywany FTA (jeśli ktoś się nie zgadza - proszę argumenty).

Amen[/quote]

Bardzo proszę.
Bez podstawy jaką jest abonament, TVP mogłaby robić teatr kukiełkowy a nie HD.
I rację ma upan[beeep]:

[i]Problem w tym, że TVP jest telewizją publiczną, a chciałaby być komercyjną.
[/i]
Ilość reklam na TVP 1-2 sprawiła, że ja już OD DAWNA nie oglądam tegoż/ z bardzo małymi wyjątkami/.\

Ta stacja musi się samookreślić, jaki ma charakter i wtedy iść obraną ścieżką.
Bo siedzenie okrakiem może być cokolwiek niewygodne :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='112211' date='06.08.2008, 13:33 ']Najlepiej by TVP każdemu dała dekoder HD i telewizor HD za darmo.[/quote]

w ten sposób można wszystko strywializować.

A sprawa jest czysta i prosta - nie można być troszkę dziewicą. Albo TV jest TV państwową, publiczną i utrzymuje się z abonamentu, albo jest normalną TV utrzymującą się z reklam.

I jest oczywistym skandalem jednoczesne namawianie do płacenia abonamentu, durne reklamy w radiu i TV o jego dobrodziejstrwach dla przeciętnego widza, a następnie zawieranie czysto komercyjnych umów i z pieśnią górnolotną na ustach rżnięcie podwojnej kasy.

Dla mnie nasza TV publiczna jest czymś w rodzaju kobiety z brodą i penisem - płeć trudna do zprecyzowania....



[quote name='arsenal' post='112211' date='06.08.2008, 13:33 ']Oczywiście każdy maruda w komentarzach na forach jak mantrę powtarza, że on oczywiście płaci abonament. Jasne. Wierzymy im wszystkim.[/quote]

ja np nie płacę. A nie płace właśnie przez takie chamstwo decydentów.


[quote name='arsenal' post='112211' date='06.08.2008, 13:33 ']Nie ma nic za darmo. TVP ma transpondery na Astrze do DOSYŁÓW i kompletnie ich nie interesuje jak platformy z Hot Birda zorganizują sobie na ich kanały miejsce.[/quote]

pytanie za 100 pky - serio wierzysz w to, że kasa, jaką życzy sobie TVP jest li i jedynie kasą równoważącą koszty techniczne i że TVP nie robi na tym lodów?


[quote name='arsenal' post='112211' date='06.08.2008, 13:33 ']Wszyscy to wiedzą tylko nie ci naiwni co myślą, że w TVP nie ma myślenia biznesowego.[/quote]


pozwolę sobie zauważyć, że łatwiutko być takim biznesmenem, któremu szmal co miesiąc ktoś przynosi w zębach i który cały czas kombinuje jak porawić ściągalność tego haraczu.

[quote name='arsenal' post='112211' date='06.08.2008, 13:33 ']Dla wszystkich chetnych na wydanie odpowiedniej sumy i spełnienia warunków NIEZBĘDNYCH do oglądania programów HD w naszym kraju.[/quote]

czyli posiadaczy trzech dekoderów?

Tłumy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hr.susel' post='112241' date='06.08.2008, 14:38 ']Oni doskonale wiedzą, że muszą wrzucić pracę kanału TVP HD jako przedsięwzięcie biznesowe. TVP zarabia nie tylko na abonamencie (powtórzę, niecałe 30% wpływów), ale na reklamach. I z przychodów z tytułu reklam spółka TVP finanzuje inwestycje w sprzęt związany z nowym kanałem TVP HD. Na papierze wszystko jasne. Kanał TVP HD jest osobnym kanałem i nie ma obowiązku być pokazywany FTA (jeśli ktoś się nie zgadza - proszę argumenty).[/quote]

Oto jeden z argumentów : TVP posiada bazę która powstała z abonamentu i jest z niego utrzymywana. Baza ta umożliwia
działalność komercyjną ( reklamową ) która przynosi dodatkowe przychody o których powszechnie się mówi że już nie są publiczne.
A tak nie jest. Każdy przedsiębiorca aby mógł uzyskiwać przychód musi sam w tę bazę zainwestować ( kapitał własny, kredyt ).
Przychody komercyjne uzyskane na bazie publicznych kanałów są także publiczne.
Jeżeli abonament tak mało znaczy dla TVP, to dlaczego tak zajadle o niego walczy ?

Następny argument : chyba nikt nie wierzy w to że TVP HD nie będzie korzystał chociaż w znikomym stopniu z bazy TVP
typu : studia, miejsce na satelicie, potencjał ludzki gdzieś musi to na siebie nachodzić.

Taka sytuacja i takie wykręty mnie wnerwiają chociaż prawie nie oglądam publicznej TV a abonament płacę. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jest.

TVP wysłała 250 !!! ekipę do obsługi igrzysk.
Hr.susel, co to są za ludzie, skąd się wzięli, z księżyca.?
Nie, są to etatowi pracownicy TVP, obsługujący na co dzień "zwykłe" programy, nie HD.

pzdr Edytowane przez 2man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Holt_' post='112246' date='06.08.2008, 16:24 ']w ten sposób można wszystko strywializować.[/quote]
Bo i jączenia oraz żadania niektórych z tutaj obecnych są nawet bardziej niż trywialne. Żeby nie użyć słowa na g.
A sprawa jest czysta i prosta - nie można być troszkę dziewicą. Albo TV jest TV państwową, publiczną i utrzymuje się z abonamentu, albo jest normalną TV utrzymującą się z reklam./quote]
W dżungli byłeś przez ostatnie 20 lat? Skoro nikt im reklam nie zabronił to siadaj i ogladaj. Albo wygraj wybory i coś z tym zrób. Zrób z TVP dugie ARD/ZDF albo BBC. Widzowie się ucieszą. Prywatni nadawcy jeszcze bardziej.
[quote name='Holt_' post='112246' date='06.08.2008, 16:24 ']I jest oczywistym skandalem jednoczesne namawianie do płacenia abonamentu, durne reklamy w radiu i TV o jego dobrodziejstrwach dla przeciętnego widza, a następnie zawieranie czysto komercyjnych umów i z pieśnią górnolotną na ustach rżnięcie podwojnej kasy.[/quote]
[color="#ff0000"]Skandal! Skandal! Wszędzie skandale w tej Rzeczypospolitej!
Telewizja publiczna wzorem chociażby BBC ośmiela się robić komercyjne kanały! Skandal! Hańba![/color]
Muszę się kuzyna zapytać czy tam u nich w Londyńskim ktoś narzeka na prywatny BBC Prime! Prywatny BBC World!
No bądźmy realistami. TVP też nie kocham ale cokolwiek by nie zrobili jest źle. Ty tu operujesz modnymi hasełkami jak "skandal", "złodziejstwo", "chamstwo",że nie wspomnę o tym żenującym zdaniu poniżej.
[quote name='Holt_' post='112246' date='06.08.2008, 16:24 ']Dla mnie nasza TV publiczna jest czymś w rodzaju kobiety z brodą i penisem - płeć trudna do zprecyzowania....[/quote]
...
[quote name='Holt_' post='112246' date='06.08.2008, 16:24 ']ja np nie płacę. A nie płace właśnie przez takie chamstwo decydentów.[/quote]
Jak nie płaciśz to i chamstwo decydentów cię nie obejmuje. Chamstwo decydentów obejmuje np. abonentów Nki płacących 20 zeta za powtórki na nScreen.
[quote name='Holt_' post='112246' date='06.08.2008, 16:24 ']pytanie za 100 pky - serio wierzysz w to, że kasa, jaką życzy sobie TVP jest li i jedynie kasą równoważącą koszty techniczne i że TVP nie robi na tym lodów?[/quote]
Pytanie za 101 punktów. Naprawdę wierzysz, we wszystko co nam stara się wmówić Libicki na kilkadziesiąd dni przed sprzdażą kilku milionów akcji Cyfrowego Polsatu, które dostał za bezcen?[i] [/i]Naprawdę wierzysz, że to TVP nie chce mieć TVP Sport w Cyfrze+? Na pewno nie ma z tym problemów z kasą po stronie platform? Czyżby Cyfrowy Polsat już zaprzetał nielegalnego nadawania TVP1 i TVP2 zarabiając do tej sporą sumkę na obecności tych kanałów a nie płacąc za to nic "nam" "abonentóm żywicielom TVP"?
Nie jestem tak naiwny albo ślepy by nie zauważyć tego, że TVP na TVP Sport chce zarobić. Wisi mi to bo ambicji wygrania wyborów i zmieniania świata nie mam.
Jak się nad tym zastanowić to sport w tv kosztuje troszkę wiecej niż koncert jazzowy czy ambitne kino okresu niepokoju z 1972 w TVP Kultura.
[quote name='Holt_' post='112246' date='06.08.2008, 16:24 ']pozwolę sobie zauważyć, że łatwiutko być takim biznesmenem, któremu szmal co miesiąc ktoś przynosi w zębach i który cały czas kombinuje jak porawić ściągalność tego haraczu.[/quote]
Haracz ściąga państow na podstawie odpowiedniej ustawy. Bezsensownej ale jednak ustawy.
[quote name='Holt_' post='112246' date='06.08.2008, 16:24 ']czyli posiadaczy trzech dekoderów?

Tłumy.....[/quote]
Te tłumy to 350 z satelity. Następne 300 tysięcy z cyfrowego kabla i niewiadomej ilości liczba z DVB-T. Byłoby maksymalnie kilkadziesiąt tysięcy więcej. Nie będzie bo Cyfrze+ na TVP HD jak widać nie zależało. Wyłaczności na TVP Sport i TVPHD N nie posiada. Więc dlaczego je ma jako jedyna? Płaci? Nieee. Napewno to jakiś układ.
Ostatni akapit w tym temacie napiszę bo już mi skoda czasu na bezsensowną polemikę z polskim jęczeniem i odbieganie od tematu.
[left] Jak się komuś nie podoba, że w jego platformie czy kablówce nie ma wszystkich kanałow TVP niech zamęcza swoja platformę/kablówkę i TVP pytaniami. Paru już dostało konkretne odpowiedzi z TVP i ograne formułki od operatorów. Może to tylko przypadek ...
To nie forum dzieciaków z nhdtv.pl a maniaków HD. Przynajmniej do tej pory tak to dla mnie wyglądało. Lato jednak u wielu wyzwala nie potrzebną agresję.
No worries ludziska! :) [/left]

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='112267' date='06.08.2008, 19:24 ']Zrób z TVP dugie ARD/ZDF albo BBC. Widzowie się ucieszą. Prywatni nadawcy jeszcze bardziej.[/quote]

bzdury.

Nawet abonamentowe dochody TVP pozwoliłyby jej na przyzwoitą ofertę programową. Gdyby oczywiście zaczęli tam pracować menedżerowie, a nie politycy i ich pociotki.


[quote name='arsenal' post='112267' date='06.08.2008, 19:24 ']Muszę się kuzyna zapytać czy tam u nich w Londyńskim ktoś narzeka na prywatny BBC Prime! Prywatny BBC World![/quote]

BBC na terenie Wielkiej Brytanii nie emituje reklam. Proszę bardzo, niech TVP sprzedaje swoje programy za granicę...:):)


...
[quote name='arsenal' post='112267' date='06.08.2008, 19:24 ']Jak nie płaciśz to i chamstwo decydentów cię nie obejmuje.[/quote]

mhm. W związku z czym mam siedzieć cicho. Podobnie jak na widok kieszonkowca w akcji. No, chyba że włoży rękę do mojej kieszeni, wtedy będę miał prawo się odezwać.


[quote name='arsenal' post='112267' date='06.08.2008, 19:24 ']Następne 300 tysięcy z cyfrowego kabla[/quote]

cyfrowy kabel nie oferuje wszystkich kanałów HD teoretycznie dostępnych w Polsce, przynajmniej póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jakości, trzymam kciuki.
Swoją drogą, oby nie było takiej plamy jak z szumnym TVN HD, bo to była i jest farsa... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm sprawdzałem przed chwilą na nboksie w poszukiwaniu TVP HD i ani mru mru, sprawdzałem nie tylko na kanale 12, ale przeleciałem po kanałach i nic?? czy sygnał jest tylko wtedy kiedy oni nadają program (i ze strony TVP wychodzi, ze nadają oni tylko do ok 20, ja sprawdzałem ok 21:30)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...