Skocz do zawartości
buku

TVP HD - staje się rzeczywistością - dyskusja o kanale satelitarnym TVP HD

Rekomendowane odpowiedzi

Przez kilka dni zamiast wyrywać się do ocen spokojnie oglądałem. Rzeczywiście (zupełnie bezwiednie) częściej chodzi TVP HD niż EuroSport. Przełączę, ale po kilku sekundach wracam. Czemu??? Mój wzrok lepiej "znosi" TVP. Przed Olimpiadą oddałem do naprawy amplituner, w którym wysiadło gniazdo optyczne, zatem dźwięk odbieram z głośników TV (Sony Bravia 40" KDL3500), potwierdzam po raz drugi - dźwięk jest stłumiony (chociaż po 15 latach pracy na lotnisku może to być pierwszy objaw choroby zawodowej). Tylko czemu na innych kanałach tego nie odczuwam?
Potwierdzam, kawał dobrej i wielu ludziom potrzebnej roboty na Woronnicza wykonano. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='adamo_' post='112700' date='10.08.2008, 11:41 ']sam jesteś niszowy, oglądaj Pekin w SD Twój wybór, my ogladamy w TVP HD !

czy misję TVP rozumeisz przez to że TVP ma Ci kupić LCD-eka do domu FUll HD 52 cale, podlączyć N-kę i opłacić abonament za caly rok ? to wtedy misja będzie spełniona?[/quote]
Ale jadu upuściłeś. To ja może podam pewien przykład.

Węgierski drugi kanał jak najbardziej publiczny M2HD nadaje z HB non stop FTA i tak ma wyglądać misja.
Jeżeli abonament to nie działalność komercyjna i na odwrót.
Jeżeli prezesi z Woronicza pragną komercyjnych działań to może założą sobie swoją prywatną TV.
Tylko chora sytuacja poruszyła tych którzy piszą krytyczne posty.
Działanie "n" jest jak najbardziej oczywiste i zrozumiałe dla mnie.

Jak czytam takie posty to pierwsze co nasuwa się to myśl o nieczystych zagraniach.
Czyżbyś był związany z publiczną TV ?
Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moich kilka uwag a właściwie kubeł zimnej wody na nasze głowy.

1. Achy i ochy na temat jakości TVP HD to chyba przesada przecież otrzymują przekaz od chińczyków tylko studio jest TVP.
2. EU HD nadaje z bitrate 12Mb a TVP HD 10Mb oznacza ro że przycina TVP lub "n" z braku miejsca na transponderze.
3. Co po olimpiadzie ? Znając dynamikę działalności TVP jakoś kiepsko widzę przyszłość kanału TVP HD.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj po raz pierwszy ogladałem to wszytsko na dostepnych kanałach HD i jakośc jak jakosć ale trzeba przyznac ze dzwiek duo dodaje do HD. 5.1 +HD na TVP powoduje ze wszystko oglada sie znacznie lepej i mimowolnie wracam do TVP. To naprawde sukces TVP jeden z niewielu ostanimi czasy. Warto tez powiedziec słowo o realizacji bo trzebna przyznac ze mali zółci bracia napraede wspinaja si ena wyzyzny. Te kamery zamiontowane wszedzie podczas plywania to jest fanatastyczna jazda. Do tego dobra nie nachalna grafika i wszechobecny (zapewne celowo) uspokajajacy łądny błękit. Brawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='netquest' post='112733' date='10.08.2008, 21:20 ']3. Co po olimpiadzie ? Znając dynamikę działalności TVP jakoś kiepsko widzę przyszłość kanału TVP HD.[/quote]
TVP od jakiegoś czasu pracowała nad HD. Było wiele przetargów, więc sprzęt mają, nowsze seriale są kręcone od początku w HD, teraz mają też wóz transmisyjny, a po Igrzyskach będą mieli know-how i zamierzają większe imprezy i festiwale robić w HD. Więc ja bym ich nie przekreślał. Póki co np. zdeklasowali TVN HD, choć rok temu nikt by się tego nie spodziewał.

[quote name='netquest' post='112733' date='10.08.2008, 21:20 ']2. EU HD nadaje z bitrate 12Mb a TVP HD 10Mb oznacza ro że przycina TVP lub "n" z braku miejsca na transponderze.[/quote]
Z tym, że TVP HD zdaje się nadaje w 720p, a Eurosport HD w 1080i. WIęc liczba bitów na piksel jest podobna (~0,2).

[quote name='netquest' post='112733' date='10.08.2008, 21:20 ']1. Achy i ochy na temat jakości TVP HD to chyba przesada przecież otrzymują przekaz od chińczyków tylko studio jest TVP.[/quote]
A to akurat niezaprzeczalny fakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVP HD nadaje w 1080i Mazoku a bitrate to przecież nie wszystko i nie jedyna wyrocznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mazoku' post='112738' date='10.08.2008, 20:57 ']TVP od jakiegoś czasu pracowała nad HD. Było wiele przetargów, więc sprzęt mają, nowsze seriale są kręcone od początku w HD, teraz mają też wóz transmisyjny, a po Igrzyskach będą mieli know-how i zamierzają większe imprezy i festiwale robić w HD. Więc ja bym ich nie przekreślał. Póki co np. zdeklasowali TVN HD, choć rok temu nikt by się tego nie spodziewał.


Z tym, że TVP HD zdaje się nadaje w 720p, a Eurosport HD w 1080i. WIęc liczba bitów na piksel jest podobna (~0,2).


A to akurat niezaprzeczalny fakt :)[/quote]

Według mnie też to 1080i a nie 720p

Edytowane przez viva-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adamo_' post='112700' date='10.08.2008, 12:41 ']sam jesteś niszowy, oglądaj Pekin w SD Twój wybór, my ogladamy w TVP HD !

czy misję TVP [color="#FF0000"][b]rozumeisz przez to że TVP ma Ci kupić LCD-eka do domu FUll HD 52 cale, podlączyć N-kę i opłacić abonament za caly rok[/b][/color] ? to wtedy misja będzie spełniona?[/quote]


Obejdzie się: mam plazmę 37", C+Prestiż oraz olimpiadę HD na kanałach E HD, Anixe HD, ORF1 HD i parę kanałów SD-więc mam co oglądać.
A tobie radzę sprawdzić słowo MISJA w dowolnie wybranym słowniku języka polskiego.
Zaś TVP nie da się nie kochać, choćby za pokazaniu naszych siatkarzy w meczu z Niemcami B) .

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='112741' date='10.08.2008, 22:14 ']TVP HD nadaje w 1080i Mazoku a bitrate to przecież nie wszystko i nie jedyna wyrocznia.[/quote]
A, to przepraszam. Niestety jestem w kręgu tych abonentów, których misja TVP HD nie obejmuje B) Przed startem mówiło się o 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!

Na wstępie przyznać sie muszę, że nie śledzę zbytnio tej dyskusji, oglądam zaś kanał TVP HD i powiem, że jestem bardzo zadowolony. Po pierwsze z tego, że jest emitowany, po drugie z jego jakości, zarówno z obrazu jak i z dźwięku 5.1. Jak najlepsza scena dźwiękowa w filmach jest dla mnie bardzo ważna . Podczas oglądania telewizji zwykle nie odgrywała dotychczas jednak żadnej roli. Zapewne dlatego że dżwiek w TV traktowany był raczej po macoszemu i przez to nigdy nie przykładałem do niego specjalnej uwagi. Przyznaję, że chyba po raz pierwszy ( może dlatego że nie śledzę regularnie wydarzeń sportowych) dzięki dźwiękowi w relacjach z olimpiady na TV HD, poczułem sie jakbym siedział pośród kibiców. Bez wątpienia oklaski i inne dźwięki dookólne podnoszą emocje.
Nie wiem jaka jest różnica w bitrate wporównaniu z inymi kanałami HD i wogóle mnie to nie interesuje. Jakość jest wiecej niż zadowalająca. Dziwię się, że ktoś marudzi z tego powodu. Dziwię się również tym największym malkontentom, którzy choć nie oglądają kanału, mają i szerzą złe opinie na jego temat. Rozumiem że każdy by chciał mieć możliwość aby go odbierać, a to że tak nie jest, budzi to negatywne uczucia. Ale nie od razu Kraków zbudowano. Wierzę że to etap, być może technicznie i ekonomicznie uzasadniony, aby z czasem programy nadawane w wysokiej rozdzielczości ( i jakości) przez TVP były coraz bardziej dostępne. Parę miesięcy temu chyba każdy zastanawiał się czy zobaczymy IO w wysokiej rozdzielczości. Bez wątpienia każdy marzył o widowisku HD z polskimi komentatorami. A kiedy dzisiaj mamy 2 takie kanały, słyszę biadolenia.
Nie adresuję po imieniu nie z braku szacunku ale dlatego, że dalsza dyskusja na ten temat jest dla mnie bezprzedmiotowa. Ale to do Was Panowie Krytykanci kieruję apel. Wystraczy już tego marudzenia. Nie od dziś wiadomo było, że TVP HD nie będzie nadawać FTA ani DVB-T, zaś metoda pozyskania tego sygnału jest tylko jedna, wiec sami jesteście sobie winni jeśli cierpicie z jej braku. Jeśli nie cierpicie to przestańcie krytykować.
Co do Tych, którzy wylewają tu swoje żale odnośnie poczucia rozgoryczenia w związku z błędnie pojmowanym pojęciem misji telewizji publicznej czy jej bezprawnymi działaniami, proponuje kierować się do Prezesa TVP, jej rzecznika, KRRiTV lub lokalnego posła. To jedyne ciała umocowane aby cokolwiek w tej materii zdziałać.
[b]NIE dziwcie sie nam, uzytkownikom N-ki, abyśmy łączyli się z Wami w bólu. My tego bólu nie musimy rozumieć i zapewne wolelibyśmy dyskutować tu o innych aspektach kanału TVP HD niż jego powszechnym braku. [/b]

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcaiłbym przypomnieć, że TVP HD jest oferowana każdemu abonentowi "n" w ramach oferty podstawowej a nie poprzez kanały tematyczne, więc chyba argument "misyjności" był nie na miejscu, gdyż KAŻDY abonent "n" ma TVP HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Marbi' post='112767' date='11.08.2008, 10:32 ']Chciaiłbym przypomnieć, że TVP HD jest oferowana każdemu abonentowi "n" w ramach oferty podstawowej a nie poprzez kanały tematyczne, więc chyba argument "misyjności" był nie na miejscu, gdyż KAŻDY abonent "n" ma TVP HD.[/quote]


dokładnie, zgadzam się dwoma postami wyżej B)

Trzeba pamiętać też że działania TVP są skierowane ku uruchomieniu swojej platformy cyfrowej

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Marbi' post='112767' date='11.08.2008, 09:32 ']Chcaiłbym przypomnieć, że TVP HD jest oferowana każdemu abonentowi "n" w ramach oferty podstawowej a nie poprzez kanały tematyczne, więc chyba argument "misyjności" był nie na miejscu, gdyż KAŻDY abonent "n" ma TVP HD.[/quote]
Misyjność TVP dotyczy 38 000 000 polaków, a nie 300 000 abonentów "n". Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='netquest' post='112775' date='11.08.2008, 12:00 ']Misyjność TVP dotyczy 38 000 000 polaków, a nie 300 000 abonentów "n". Pzdr.[/quote]


a ilu z tych polaków wie co to HD ? więc takie kanały jak TVP HD czy nawet TVN HD test kierują swoją ofertę raczej do tych co wiedzą i mają mozliwości techniczne aby te kanaly oglądać

Dobra by byla taka publiczna rosyjska propaganda :

Obywatele wymieniajcie telewizory !! od dzis publiczna nadaje w HD !!, za pare lat wszystkie nasze programy będą w 16/9 ! i z dźwiękiem 5.1 ! Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='adamo_' post='112776' date='11.08.2008, 11:08 ']a ilu z tych polaków wie co to HD ? więc takie kanały jak TVP HD czy nawet TVN HD test kierują swoją ofertę raczej do tych co wiedzą i mają mozliwości techniczne aby te kanaly oglądać

Dobra by byla taka publiczna rosyjska propaganda :

Obywatele wymieniajcie telewizory !! od dzis publiczna nadaje w HD !!, za pare lat wszystkie nasze programy będą w 16/9 ! i z dźwiękiem 5.1 ![/quote]

Kolegi cynizm nie dotyczy tematu. Płyciutko oj płyciutko. Musi się kolaga bardziej postarać.

Misyjność publicznej TVP to oferta dla 38 mln a kto z czego i w jaki sposób skorzysta to jego osobista sprawa.
Łapy po kasę to TVP wyciąga do wszystkich a swoją ofetrę ogranicza.

Kolega nie docenia naszych rodaków. Polacy lubią nowinki techniczne w swoich domach.
Wystarczy wycieczka do pierwszego marketu ze sprzętem. Może szczegółowej wiedzy nie posiadają
ale kupują masowo LCD i plazmy i pewnie chętnie naszych w Pekinie w HD by obejrzeli.

Kolega rezerwuje sobie prawo wyłączności do HD ? A gdzież miejsce na edukację innych.
Podchodząc w ten sposób to długo nie doczekamy się atrakcyjnej oferty HD.
Taką będziemy mieć tylko wtedy gdy HD będzie zjawiskiem masowym a olimpiada w HD FTA to doskonały
sposób na promocję i edukację.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze skonczycie te bezsensowna dyskusje. Ten temat nie jest zatytulowany - Dlaczego TVP HD tylko na n? Duza czesc wypowiedzi jest wiec skrajnie nie na temat.

Co do jakosci - porownujac M2, EuroHD i TVP mozna powiedziec, ze sa wzgledem obrazu porownywalne (ze wskazaniem na publiczne, Eurosportowi zdarza sie nieco odstawac). Odnosnie dzwieku bezapelacyjnie TVP rzadzi... ze studia nie robi to rzecz jasna wrazenia ale przekaz z dookolnym daje rade! Swietnie to wypada, wczoraj padal na trasie (kolarstwo k.) deszczyk i przed tv tez mialem ulewe B) Za to wielki plus. Jezeli poziom realizacji dzwieku bedzie na takim poziomie to tvp hd ma szanse stac sie wizytowka polskiej hadencji, bo niestety wiekszosc z kanalow hd jakie mozna dzis odbierac ma fonie dd 2.0 najczesciej albo pseudo 5.1 (gdzie po zalaczeniu sciezki wielokanalowej mam nieodparte wraznie, ze to jakas sciema... efektu przestrzennosci nie ma). Jezeli nie koliduje to z moimi zainteresowaniami odnosnie dyscyplin, wlaczam tvp hd. Brawa za dzwiek i solidny obraz (ale to w sumie nic nadzywczajnego - dzwiek co innego, bo to nie jest niestety standard, a wrecz przeciwnie!)

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwiek jest chyba najwiekszym atutem TVP HD i mimo, ze obrazem minimalnie odstaje od Eurosportu (jesli ten pokazuje HD, bo spora czesc jego ramowki to niestety SD) to i tak wlaczam TVP. Na meczu siatki bylo slychac idealnie kazde uderzenie reki na pilce, kazde uderzenie w parkiet nie mowiac o reakcji kibicow... Oczywiscie dzwiek realizuja chinczycy wiec to bardziej ich zasluga, ale chwala TVP za to ze ten dzwiek udostepniaja nam kiedy inne kanaly sportowe HD jakos nie moga sobie z tym poradzic (wszystkie kanaly sportowe HD). Troszeczke gorzej wyglada sprawa komentarza, ktory na sczescie jest tylko w centralnym wiec mozna go latwo wylaczyc. Tzn raz jest ok, ale np na meczu siatkarzy glos komentatora byl slabej jakosci i troche charczal w podnioslych chwialch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='netquest' post='112775' date='11.08.2008, 12:00 ']Misyjność TVP dotyczy 38 000 000 polaków, a nie 300 000 abonentów "n". Pzdr.[/quote]

@netquest, swoje postulaty dotyczace misyjnosci kieruj do wlasciciela TVP, potem do samej TVP i dalej do C+ / CP jezeli jestes abo tych platform (zreszta kolejnosc zostawiam tobie)!
Nie mam pojecia czemu czepiasz sie N? Co chcesz udowodnic, ze TVP HD dla wszystkich albo dla nikogo!
N tu jest zupelnie bez winy bo za ten komercyjno-misyjny kanal placi TVP wiec chyba jest ok - TVP nie traci na kontrakcie z N!
Ty piszesz o polityce, a my tu o jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='112784' date='11.08.2008, 13:21 ']Moze skonczycie te bezsensowna dyskusje. Ten temat nie jest zatytulowany - Dlaczego TVP HD tylko na n? Duza czesc wypowiedzi jest wiec skrajnie nie na temat.

Co do jakosci - porownujac M2, EuroHD i TVP mozna powiedziec, ze sa wzgledem obrazu porownywalne (ze wskazaniem na publiczne, Eurosportowi zdarza sie nieco odstawac). Odnosnie dzwieku bezapelacyjnie TVP rzadzi... ze studia nie robi to rzecz jasna wrazenia ale przekaz z dookolnym daje rade! Swietnie to wypada, wczoraj padal na trasie (kolarstwo k.) deszczyk i przed tv tez mialem ulewe B) Za to wielki plus. Jezeli poziom realizacji dzwieku bedzie na takim poziomie to tvp hd ma szanse stac sie wizytowka polskiej hadencji, bo niestety wiekszosc z kanalow hd jakie mozna dzis odbierac ma fonie dd 2.0 najczesciej albo pseudo 5.1 (gdzie po zalaczeniu sciezki wielokanalowej mam nieodparte wraznie, ze to jakas sciema... efektu przestrzennosci nie ma). Jezeli nie koliduje to z moimi zainteresowaniami odnosnie dyscyplin, wlaczam tvp hd. Brawa za dzwiek i solidny obraz (ale to w sumie nic nadzywczajnego - dzwiek co innego, bo to nie jest niestety standard, a wrecz przeciwnie!)[/quote]

@ein, ja im wiecej ogladam do dochodze do troche innego wniosku, ze:
-generalnie transmisje HD z Chin nie sa najwyzszych lotow, nie sa rowne jakosciowo - np Roland Garos z E HD to prawie rewelacyjne HD
-ten cholerny smog psuje HD!
-TVP HD jednak nie daje rady przy sportach wymagajacych - sporty wodne, kolarstwo
-na poczatku wydawalo mi sie, ze TVP HD ma najlepsza jakosc obrazu ale obecnie wg mnie na E HD jest troche lepiej - tu sie roznimy w ocenie
-oczywiscie, jak piszesz DD5.1 rzadzi, ale na typowym stereo przez TV to komentarz jest zbyt cichy i z ta przestrzennoscia jest roznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='112794' date='11.08.2008, 14:07 ']@ein, ja im wiecej ogladam do dochodze do troche innego wniosku, ze:
-generalnie transmisje HD z Chin nie sa najwyzszych lotow, nie sa rowne jakosciowo - np Roland Garos z E HD to prawie rewelacyjne HD
-ten cholerny smog psuje HD!
-TVP HD jednak nie daje rady przy sportach wymagajacych - sporty wodne, kolarstwo
-na poczatku wydawalo mi sie, ze TVP HD ma najlepsza jakosc obrazu ale obecnie wg mnie na E HD jest troche lepiej - tu sie roznimy w ocenie
-oczywiscie, jak piszesz DD5.1 rzadzi, ale na typowym stereo przez TV to komentarz jest zbyt cichy i z ta przestrzennoscia jest roznie.[/quote]


Eurosport HD też nie daje rady przy wodzie, szczególnie kamery podwodne dają pikselozę, wiec odczucia są podobne na TVP HD i EHD przynajmniej u mnie.
Chociaż pisałem wcześniej że jakieś dziwne na TVP HD miałęm smażenie się obrazu w tle podczas rozpoczęcia igrzysk, ale zajżałem do opcji TV i włączyłem sobie na poziom średni wygładzanie MPEG i jest lepiej

Jak na razie najlepiej oglądało mi się na TVP HD rozpoczęcie igrzysk , koszykówkę ( USA - Chiny ) , i strzelnicowo które wypada hipnotyzująco obraz statyczny zero pixela i ma się wrażenie że to zdjęcie , a pistolet jakby wystawał poza ekran do pokoju,

Na EHD troche denerwują mnie zbyt częste przerywanie powtórek reklamami, mimo to reklama zegarów OMEGA jest piękna bo w HD
widzieliście tą reklamę ? Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='112005' date='04.08.2008, 21:53 ']Roznica miedzy TVP HD, a Eurosportem HD czy Anixe HD jest taka, ze na TVP HD beda dyscypliny "polskie"![/quote]

Nie wiem skąd ta informacja, piszesz nieprawdę podając nie sprawdzone informację. To w końcu gdzie te polskie dyscypliny na TVP HD. Faktycznie jak czytałem w jednym poście, to tylko była jedna transmisja z udziałem polskiej drużyny na dziewięć w HD. Pod tym względem o wiele lepiej wypada M2 HD, przełącza i pokazuje dużo relacji LIVE z udziałem swoich zawodników. Nawet E.Sport HD w przeciwieństwie do TVP HD pokazało mecz naszych siatkarek. Od strony technicznej jest to możliwe, przecież są 4 kanały HD, ale tak wielkie [b]BRAWA[/b] dla TVP HD za jakość obrazu i dzwieku z małym minusem za ramówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='adamo_' post='112799' date='11.08.2008, 15:09 ']Eurosport HD też nie daje rady przy wodzie, szczególnie kamery podwodne dają pikselozę, wiec odczucia są podobne na TVP HD i EHD przynajmniej u mnie.
Chociaż pisałem wcześniej że jakieś dziwne na TVP HD miałęm smażenie się obrazu w tle podczas rozpoczęcia igrzysk, ale zajżałem do opcji TV i włączyłem sobie na poziom średni wygładzanie MPEG i jest lepiej

Jak na razie najlepiej oglądało mi się na TVP HD rozpoczęcie igrzysk , koszykówkę ( USA - Chiny ) , i strzelnicowo które wypada hipnotyzująco obraz statyczny zero pixela i ma się wrażenie że to zdjęcie , a pistolet jakby wystawał poza ekran do pokoju,

Na EHD troche denerwują mnie zbyt częste przerywanie powtórek reklamami, mimo to reklama zegarów OMEGA jest piękna bo w HD
widzieliście tą reklamę ?[/quote]

Niestety, faktycznie, jakosc transmisji IO czy to na TVP HD czy E HD rowniez m2 i Anixe HD nie sa idealne!

Slusznie zauwazyles, ze E HD pociety jest reklamami i to drazni. TVP HD bez reklam jest duzo fajniejszy ale pewnie do czasu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='trops55' post='112699' date='10.08.2008, 12:08 ']Nie wiem skąd masz tę informację o dwóch nitkach HD. Moim zdaniem to nieprawda. Dzisiaj o godz. 10.45 były trzy transmisje LIVE, i tak na

Euro Sport HD - kolarstwo szosowe
TVP HD - wioślarstwo
M2 HD - koszykówka Litwa-Argentyna[/quote]
W takim razie źle się wyraziłem - sorry.

Do Polski spływają z Pekinu tylko 2 nitki HD realizowane przez EBU, 13 nitek SD, w tym jedna z przekazami z naszego studia w Pekinie. Nie sądzę aby EBU realizowało więcej kanałów HD, bo wówczas TVP prawdopodobnie by je miała do dyspozycji.

Te dwa kanały HD spływające do Polski, z których TVP wybiera (przynajmniej teoretycznie) to co dla polskiego widza najlepsze, zawierają wybrane przez EBU transmisje z pozostałych 12 kanałów SD. Czyli to co aktualnie leci na kanałach HD równolegle jest realizowane na którymś z kanałów SD.

Jak wytłumaczyć 3 równoległe transmisje HD? - nie wiem. Może tym, że jednak nie wszystko w poszczególnych stacjach (także w TVP HD) nadawane jest na żywo. Albo rzeczywiście w HD realizowanych jest więcej kanałów, do których TVP nie ma dostępu.
Jest jeszcze taka możliwość, że transmisja która leci na jakiejś stacji to nitka SD puszczona ze znaczkiem HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='czago' post='112837' date='11.08.2008, 20:38 ']W takim razie źle się wyraziłem - sorry.

Do Polski spływają z Pekinu tylko 2 nitki HD realizowane przez EBU, 13 nitek SD, w tym jedna z przekazami z naszego studia w Pekinie. Nie sądzę aby EBU realizowało więcej kanałów HD, bo wówczas TVP prawdopodobnie by je miała do dyspozycji.

Te dwa kanały HD spływające do Polski, z których TVP wybiera (przynajmniej teoretycznie) to co dla polskiego widza najlepsze, zawierają wybrane przez EBU transmisje z pozostałych 12 kanałów SD. Czyli to co aktualnie leci na kanałach HD równolegle jest realizowane na którymś z kanałów SD.

Jak wytłumaczyć 3 równoległe transmisje HD? - nie wiem. Może tym, że jednak nie wszystko w poszczególnych stacjach (także w TVP HD) nadawane jest na żywo. Albo rzeczywiście w HD realizowanych jest więcej kanałów, do których TVP nie ma dostępu.
Jest jeszcze taka możliwość, że transmisja która leci na jakiejś stacji to nitka SD puszczona ze znaczkiem HD.[/quote]


Co rozumiesz pod pojęciem nitka? skąd wiesz że leci dwie nitki do polski HD


Moim zdaniem w skrócie to obrazująć to potężne studio w Pekinie a nawet kilka takich miejsc realizuje wszystkie konkurencje w setkach kamer HD, sygnaly spływają do rozdzielni i np Polska wiedząc co chce puścić w TVP HD w danym dniu realizuje materiał przez swoją satelitę z Pekinu już w Pekinie wybierając źródło i wysyłając je do nas.

aczkolwiek mogę się mylić :(

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...