Skocz do zawartości
buku

TVP HD - staje się rzeczywistością - dyskusja o kanale satelitarnym TVP HD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki arsenal za te zrzuty : )

Hmm co do dźwięku to u mnie na Onkyo 905 idealny dźwięk DD5.1. Skacze pilotem na ES HD i jest dużo gorzej... zwykłe stereo. Jest troszkę cieszej no bo brak DD. Ale nie ma czegoś takiego, jak niektórzy opisują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrzuty mogłyby być lepszej jakosci ale nie chce mnie się w PowerDVD grzebać więc tylko w JPEG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak: nie spodziewalem sie ze bede ogladal TVP kosztem E HD a jednak... NIe tyle chodzi o obraz, ktory tu i tu byl wystarczajaco dobry (ceremonia otwarcia), ale o dzwiek. W TVP mamy DD5.1 i to takie prawdziwe z komentatorem TYLKO w centralnym! Ktos mowi, ze cicho komentatorzy...Przeciez chyba o to chodzi? Dla mnie mogli by ich w ogole wyciac!

Po 2 dniach: TVP 2 : 0 Eurosport.

TVP zaskakuje baardzo pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na ''n'' obraz na TVP HD, E.S HD i M2 HD super, może z lekką przewagą TVP HD potem ES HD i M2 HD . Zaznaczam, że różnice są minimalne prawie niezauważalne na LCD 52". Co do dzwięku na TVP HD to u mnie z amp. Yamaha jest też super. Niektórzy narzekają, że głos komentatora w centralnym jest za głośny albo za cichy. Przecież można go dowolnie regulować. Ja osobiście na pokazywanej piłce głos lekko wyciszam, aby nie dominował, ale jest to uzależnione od komentatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nareszcie! Prawdziwa uczta dla oczu i uszu. TVP HD zrobiła nam wspaniały prezent tym kanałem. Tak trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceremonia otwarcia moim zdaniem lepsza jakosć na Eurosport HD w mojej Toshibie 42x3030 Full HD

Na TVP HD troszkę takie dziwne smużenie , jak by się smażył obraz delikatnie na drugim planie , takie mam wrażenie nawet na scenach statycznych

Na EHD nie bylo tego efektu, obraz byl bardziej wygładzony.

Dźwięk: nie puszczalem na kino domowe w 5.1 ale w TV na standardowych głosnikach slabo slychac dziennikarzy TVP, na Eurosport ładny Ducking czyli jak mówia to tło/oklaski się łagodnie wyciszają, jak przestają mówić tło idzie w górę. Zapewne to dlatego że 5.1, ale mówie jak było na standardowych głośnikach w TV, w TVP po prostu dzienniakrze byli zakryci przez tło




Mimo to jestem pod wrażeniem samego otwarcia, piękne kolory, głębia obrazu, pierwszy raz taki ładny materiał widziałem na mojej Toshibie 42X3030

na chwilę się wyrwałem z roboty i zapomniałem że miałem wrócić tak się zapatrzyłem na te obrazy...

No i brawo dla TVP że ruszyło z kopyta z HD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slowa uznania dla TVP HD! z dostepnych 3 przekazow HD (wraz z E HD i m2 HD) to moim zdaniem TVP HD tu dominuje (E HD lekko ustepuje) nie mowiac juz o DD5.1 duuzy + dla TVP HD! Generalnie przeszkadza mi w transmisjach z Pekinu smog, ktory jest mocno widoczny na ekranie TV i mysle, ze gdy pojawia sie relacje z miejsc pozbawionych smogu to obraz bedzie jeszcze lepszej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla TVP HD szczególnie za dźwięk 5.1. Np przy bębnach subwoofer pracował pięknie. Jak przełączyłem na ES HD to dźwięk jak spod poduszki.
Tak trzymać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adamo_' post='112546' date='08.08.2008, 20:24 ']No i brawo dla TVP że ruszyło z kopyta z HD![/quote]


[quote name='tesbor' post='112547' date='08.08.2008, 20:35 ']Slowa uznania dla TVP HD![/quote]

Jakie słowa uznania?
Za to że wlazła do n??? I robi swoją misję na tej niszowej platformie?
Z takim pewnym niesmakiem włączę jutro o 8 rano wzmiankowaną telewizję i obejrzę w SD nasze siatkarki.
Dla nich mógłbym więcej znieść :rolleyes:

pzdr

Zamiast nowego wpisu:
Byłem prawie na 100% pewien, że odezwie się ****nal i sprawdziło się.
Taka jego rola widocznie.
Nie zazdroszczę.

Edytowane przez 2man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie nie jest tak niszowa jak próbujesz nam to wmówić. Widocznie te twoje "majorsy" nie potrafią z TVP rozmawiać. Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='2man' post='112556' date='08.08.2008, 21:33 ']Jakie słowa uznania?
Za to że wlazła do n??? I robi swoją misję na tej niszowej platformie?
Z takim pewnym niesmakiem włączę jutro o 8 rano wzmiankowaną telewizję i obejrzę w SD nasze siatkarki.
Dla nich mógłbym więcej znieść :rolleyes:

pzdr

Zamiast nowego wpisu:
Byłem prawie na 100% pewien, że odezwie się ****nal i sprawdziło się.
Taka jego rola widocznie.
Nie zazdroszczę.[/quote]

Jak to u nas zawsze ktoś bedzie marudził. Tymczasem TVP odwaliła kawał dobrej roboty i chwała jej za to! Zwłaszcza w temacie dźwieku wyznacza teraz standardy dla innych polskich telewizji. Obraz tez bardzo dobry. Brawo TVP i brawo n!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='2man' post='112556' date='08.08.2008, 22:33 ']Jakie słowa uznania?
Za to że wlazła do n??? I robi swoją misję na tej niszowej platformie?
Z takim pewnym niesmakiem włączę jutro o 8 rano wzmiankowaną telewizję i obejrzę w SD nasze siatkarki.
Dla nich mógłbym więcej znieść :rolleyes:

pzdr

Zamiast nowego wpisu:
Byłem prawie na 100% pewien, że odezwie się ****nal i sprawdziło się.
Taka jego rola widocznie.
Nie zazdroszczę.[/quote]

Niszowe to jest HD w Cyfrze. n ma blisko 10 razy więcej abonentów HD niż C+. O Polsacie nawet nie warto w tej kwestii wspominać :D

Ale niektórych boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wprawdzie nie mam możliwości oglądania TVP HD, ale aż serce rośnie jak czyta się tak pochlebne opinie o tym kanale i to wśród osób tak wymagających. Mam nadzieję, że poziom przekazu zostanie utrzymany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Elendil' post='112568' date='09.08.2008, 07:55 ']Niszowe to jest HD w Cyfrze. n ma blisko 10 razy więcej abonentów HD niż C+.[/quote]

i w N są tańsze podkłady kolejowe :) Nabijam się, bo....HD jest niszowe w ogóle póki co wstosunku do SD i jeszcze czas jakiś, oby krótki, będzie. Tak że, na razie takie argumenty nie mają sensu.

Edytowane przez Holt_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o dostępność odbioru wśród abonentów :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leci sobie pływanie. Oj woda ledwo ledwo wytrzymuje efekt HD kompresji ; p tego można było się spodziewać. Strobole i woda to to czego nielubi HD. Wkurza mnie też, że na dużych ekranach bardzo słabo prezentują się logotypy. Wokół np. TVP HD straszna pixeloza : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wow ale studio naprawdę wygląd MEGA O_O postarali się i jednak coś tam robili przez ostatni rok ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='112607' date='09.08.2008, 15:00 ']Leci sobie pływanie. Oj woda ledwo ledwo wytrzymuje efekt HD kompresji ; p tego można było się spodziewać. Strobole i woda to to czego nielubi HD. Wkurza mnie też, że na dużych ekranach bardzo słabo prezentują się logotypy. Wokół np. TVP HD straszna pixeloza : /[/quote]

No 10Mbits to za malo dla plywania. Tzn nie ma tragedii (na 37"), ale pixeloze chilami widac. Na wegierskim M2 tego problemu nie widzialem. Na Eurosporcie HD tez deczko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem tak nie wiem jak sprawdzacie jakosc poszczególnych kanalow ale i tak TVP HD zrobilo wrazenie spodziewalem sie jak to z tvp ze bedzie lipa a to jak zobaczylem studio rewelka,jak dla mnie lepiej niz nsport aby tak dalej.
ps.bo do USA 150 kanalow HD jeszcze troche nam brakuje Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie u nas 150 kanałów Rostan to jeszcze zatęsknimy za tym ogromnym bitrate 10Mbit/s. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='112641' date='09.08.2008, 20:56 ']Jak będzie u nas 150 kanałów Rostan to jeszcze zatęsknimy za tym ogromnym bitrate 10Mbit/s. :)[/quote]

eee tam... ale optymizm... jak stać na wozy za 35 ml złotech to i będzie stać na wystrzelenie na spółkę kolejnych satelit, co to mało kosmosu jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rostan' post='112636' date='09.08.2008, 19:55 ']powiem tak nie wiem jak sprawdzacie jakosc poszczególnych kanalow ale i tak TVP HD zrobilo wrazenie spodziewalem sie jak to z tvp ze bedzie lipa a to jak zobaczylem studio rewelka,jak dla mnie lepiej niz nsport aby tak dalej.
ps.bo do USA 150 kanalow HD jeszcze troche nam brakuje[/quote]

Bo jest lepiej niz chyba sie wszyscy spodziewali, ale nie znaczy, ze idealnie. Ten bitrate wystarcza do wiekszosci dyscyplin (np koszykowka wygladala wczoraj lux), ale na niektorych bedzie niestety widac kompresje (plywanie, kolarstwo).

Co do studia na Nsport to przeciez jest ono w SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote post='112444' date='07.08.2008, 21:29 ']Niestety, na 14 kanałów z Pekinu są nadawane tylko dwie "nitki" HD.
TVP HD składa z nich i emituje to co dla nas najciekawsze, ale wybór siłą rzeczy jest ograniczony.[/quote]

Nie wiem skąd masz tę informację o dwóch nitkach HD. Moim zdaniem to nieprawda. Dzisiaj o godz. 10.45 były trzy transmisje LIVE, i tak na

Euro Sport HD - kolarstwo szosowe
TVP HD - wioślarstwo
M2 HD - koszykówka Litwa-Argentyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='2man' post='112556' date='08.08.2008, 22:33 ']Jakie słowa uznania?
Za to że wlazła do n??? I robi swoją misję na tej niszowej platformie?
Z takim pewnym niesmakiem włączę jutro o 8 rano wzmiankowaną telewizję i obejrzę w SD nasze siatkarki.
Dla nich mógłbym więcej znieść :)

pzdr

Zamiast nowego wpisu:
Byłem prawie na 100% pewien, że odezwie się ****nal i sprawdziło się.
Taka jego rola widocznie.
Nie zazdroszczę.[/quote]

sam jesteś niszowy, oglądaj Pekin w SD Twój wybór, my ogladamy w TVP HD !

czy misję TVP rozumeisz przez to że TVP ma Ci kupić LCD-eka do domu FUll HD 52 cale, podlączyć N-kę i opłacić abonament za caly rok ? to wtedy misja będzie spełniona?

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='112607' date='09.08.2008, 15:00 ']Leci sobie pływanie. Oj woda ledwo ledwo wytrzymuje efekt HD kompresji ; p tego można było się spodziewać. Strobole i woda to to czego nielubi HD. Wkurza mnie też, że na dużych ekranach bardzo słabo prezentują się logotypy. Wokół np. TVP HD straszna pixeloza : /[/quote]

Fakt plywanie takie sobie ale......wczoraj była koszykówka kobiet..... miałem wrażenie że to jakaś gra komputerowa i biegają sobie w bardzo dobrej jakości ludziki po ekranie :)

Zarywykuję i powiem że Koszykówka to zdecydowanie to co HD lubi najbardziej ze sportu

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...