Skocz do zawartości
buku

TVP HD - staje się rzeczywistością - dyskusja o kanale satelitarnym TVP HD

Rekomendowane odpowiedzi

Tak - mylisz się.

Pod pojęciem nitka rozumiem oczywiście sygnał telewizyjny.
Informacja o dwóch nitkach (sygnałach/kanałach) HD, które stale spływają do Polski i są dostępne dla TVP jest [b]PEWNA[/b].
TVP HD jedną z nich emituje na żywo, a druga jest nagrywana do ew. późniejszej emisji, oczywiście tylko w TVP HD.

TVP nie wybiera w Pekinie tego co chce nadać na swoich antenach. Wybór następuje spośród w sumie 15 sygnałów otrzymywanych nonstop z Pekinu. Edytowane przez czago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W celu pełnego wyjaśnienia dostępności transmisji HD zacytuje sam siebie:
[quote name='skar' post='112459' date='07.08.2008, 22:36 ']No nie do końca tak jest. EBU realizuje 12 przekazów w SD na żywo i kilka z powtórkami i dodatkowo przekazy dla poszczególnych stacji, natomiast w przypadku HD napewno są [b]4[/b] różne przekazy co daje dość znaczny wybór transmisji i programy różnych stacji nadających w HD znacznie się różnią.[/quote]

2 główne przekazy HD są na satelicie Eurobird 4 ale dodatkowe znajdują się na specjalnie do tego celu wynajętym satelicie Intelsat 706, dlatego na stacjach nadajacych w europie olimpiade w HD na żywo można zaobserwować po 3 a czasem i 4 różne transmisje w tym samym czasie a do tego dochodzą oczywiście jeszcze transmisje powtarzane.
Cześć stacji tak jak np. TVP HD ma jednak dostęp tylko do tych 2 głównych przekazów co oczywiście wiąże się z kasą ;-) Edytowane przez skar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jest wyjaśnienie.

[quote name='mjasinsk' post='112734' date='10.08.2008, 21:39 ']...Warto tez powiedziec słowo o realizacji bo trzebna przyznac ze mali zółci bracia napraede wspinaja si ena wyzyzny. Te kamery zamiontowane wszedzie podczas plywania to jest fanatastyczna jazda. Do tego dobra nie nachalna grafika i wszechobecny (zapewne celowo) uspokajajacy łądny błękit. Brawo.[/quote]
Gwoli ścisłości, wiekszość z dyscyplin na Olimpiadzie realizowana jest przez ekipy EBU z poszczgólnych krajów członkowskich. Kto realizuje pływanie nie wiem, ale np. ekipa z TVP realizuje zapasy (dla mnie powinna to być jeszcze siatkówka).
Mali żółci bracia nie mają więc tak dużo zasług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Marbi' post='112767' date='11.08.2008, 10:32 ']Chcaiłbym przypomnieć, że TVP HD jest oferowana każdemu abonentowi "n" w ramach oferty podstawowej a nie poprzez kanały tematyczne, więc chyba argument "misyjności" był nie na miejscu, gdyż KAŻDY abonent "n" ma TVP HD.[/quote]

Zapomniałeś "Robaczku", że ta misyjność w pakiecie podstawowym kosztowała eńkowiczów 6 złotych. Mam wrażenie, graniczące z pewnością, że za jeden kanał do pakietu taaaka podwyżka to "lekutkie przegięcie". I tej wersji będę się trzymał. Chociaż, jak podkreślałem na tym forum, uwag jakościowych nie mam. Co nie znaczy, że za każdym razem "dorzucę" kolejne 6 złotych za następny kanał. No niestety Łolterze - nie tędy droga i ręce precz od mojego portfela, a parówkowym skrytożercą mówimy stanowcze NIE!!! :_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosztowała 6 zeta tylko tych z 2 pakietami jak już jesteśmy tacy dokładni. Robaczku. Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='112854' date='11.08.2008, 22:28 ']Kosztowała 6 zeta tylko tych z 2 pakietami jak już jesteśmy tacy dokładni. Robaczku.[/quote]


Arsenal, czy Ty mnie przypadkiem nie śledzisz??? :_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko jak u was z jakoscia TVP HD dzisiaj bo umnie delikatna pixeloza a w poprzednich dniach super a dzisiaj cos lipa inne kanaly HD ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się. Dzisiaj na kajakach była pixeloza. Tak samo na DVB-T. Czyli dosył był zwalony. Mam w tej chwili koło siebie ekrany: n i DVB-T i obraz był taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='112211' date='06.08.2008, 13:33 ']Naprawdę masz takie braki podstawowej wiedzy technicznej czy udajesz? NDS nigdy nie pozwalał i nie pozwoli na sprzedaż samych kart lub kart z modułami. TVP używa NDS Director do kodowania DOSYŁÓW do sieci kablowych, nadajników naziemnych i platform cyfrowych. DOSYŁY te są dekodowane przez chętnych operatorów za pomocą specjanych profesjionalnych dekoderów robionych na zamówienie, cholernie drogich i niedostępnych dla osób prywatnych. Nikt nigdy nie da ci żadnej karty na TVP w NDS bo one po prostu nie istnieją. Kapisz?[/quote]

NDS - to wiem. Pytaniec jest ogólne.

[quote name='arsenal' post='112211' date='06.08.2008, 13:33 ']Najlepiej by TVP każdemu dała dekoder HD i telewizor HD za darmo. Oczywiście każdy maruda w komentarzach na forach jak mantrę powtarza, że on oczywiście płaci abonament. Jasne. Wierzymy im wszystkim.[/quote]

Inna kwetsią jest ściągalnośc abonamentu. to co ty piszesz jest karaniem tych którzy jednak płacą ten abonament i UNIEMOŻLIWIA im sięogladania tego na co on m.in łoży swoimi comiesięcznymi przekzazami/przelewami.

[quote name='arsenal' post='112211' date='06.08.2008, 13:33 ']Platformy z dnia na dzien dostaną TVP Sport i TVP HD jeśli przestaną wystepować z pozycji pobitego przedszkolaka. Nie ma nic za darmo.[/quote]

Czytaj powyżej. Płacimy TVP pieniążki - przez abonament, z budżetu który zasilamy naszymi podatkami. I TVP nagle swoją produkcję nie ma zamiaru na udostępnić. Nazywa sie wyłudzenie albo dosadniej kradzież.

[quote name='arsenal' post='112211' date='06.08.2008, 13:33 ']Pretensje do rządu za ten stan rzeczy. Tam składać petycje niech ustawą zmuszą TVP do niekodowania. Wtedy bedziecie mogli narzekać, że za wasze pieniądze sponsoruje się nadawanie TVP na całą Europę ale Europa abonamentu nie płaci. Zawsze musi być powód do narzekań więc będzie.[/quote]

Jakoś Niemcom nie przeszkadza emitować free.
A Polacy za granicą? Odcinamy ich od naszego języka?
Ustawa owszem ale inna - jestem za tym aby jak we Francji zakazać np. przerywania pozycji programowaych reklamami. Jakoś stacji TV i radiowych tam nie ubyło. Ba da się połsuchac radia bowiem nie ma ta w ciągu godziny 40 minut reklam.
Dotyczy tam WSZYSTKICH nadawców.

Mylisz pojęcia - płacimy TVP i wymagamy dostępu do tego za co płacimy. Takie trudne do zrozumienia. To TVP ma obowiązek wobec obywateli tego kraju dotrzeć do każdego z nich równiż pprzez wszystkie platformy cyfrowe. Proste?
Czy w sklepie płacisz np. za chleb, nie dostajesz go i spokojnie wychodzisz bez niego bo jest OK, bo tak słusznie?

Jeśli produkcja TVP ma nie być dostępna dla nas to słusznie należy zlikwidować abonament RTV i przestać ją finansować z budżetu. Wtedy OK może sobie zakazywać dostępu do swoich produkcji.

[quote name='arsenal' post='112211' date='06.08.2008, 13:33 ']Nikt ci nie zabrania oglądać. Ktoś ci ułatwił to oglądanie tylko tego nie widzisz. Mogłeś mieć " za darmo " tylko z DVB-T po wydaniu kilkuset złotych na odpowiedni dekoder.[/quote]

A co ten odbiornik odbierze poza szumem? Kiedyś był w moim mieście nadajnik testowy DVB-T - aż jeden wat mocy. Ledwo co pokrywał kwartał ulic. Niby jak mam odebrać jako to piszesz? W takiej sytuacji jest większość mieszkańców tego kraju.

[quote name='arsenal' post='112211' date='06.08.2008, 13:33 ']Zasięg większości nadajników DVB-T w Polsce to obecnie ponad 100 km. Są to emisje testowe więc nie masz i nie możesz od tych transmisji oczekiwać, żadac jakiejkolwiek stałości w transmisji.[/quote]

Nieprawda, nie kłam i nie wprowadzaj w błąd.

Nadajniki DVB-T emitujące TVP:
Kraków - moc 10W - MPEG4
Leżajsk - moc 2kW - MPEG2
Poznań - moc 50kW - MPEG4
Rzeszów - moc 25kW - MPEG2
Warszawa - moc 1,35kW - MPEG4
Wisła - 500 i 50W - MPEG2
Zielona Góra - 17kW - MPEG4
Żagań - 50kW - MPEG4

Moc 10W, 50W - ledwo co teren dużego miasta. Znajdź mi na tym wykazie np. Łódź, Szczecin, Trójmiasto, Bydgoszcz.....
Nawet 2KW to stanowczo za mało dla pokrycia 100km przy niekorzystnym ukształtowaniu terenu.

[quote name='arsenal' post='112211' date='06.08.2008, 13:33 ']Dla wszystkich chetnych na wydanie odpowiedniej sumy i spełnienia warunków NIEZBĘDNYCH do oglądania programów HD w naszym kraju.[/quote]

Płacimy przez abonament i podatkami poprzez budżet - jedno i drugie obligatoryjnie obowiązkowe niezależnie czy oglądasz TVP czy nie. Dlaczego jeszcze mamy dopłacać trzecim firmom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='STUDI' post='113072' date='13.08.2008, 17:48 ']Nieprawda, nie kłam i nie wprowadzaj w błąd.

Nadajniki DVB-T emitujące TVP:
Kraków - moc 10W - MPEG4
Leżajsk - moc 2kW - MPEG2
Poznań - moc 50kW - MPEG4
Rzeszów - moc 25kW - MPEG2
Warszawa - moc 1,35kW - MPEG4
Wisła - 500 i 50W - MPEG2
Zielona Góra - 17kW - MPEG4
Żagań - 50kW - MPEG4

Moc 10W, 50W - ledwo co teren dużego miasta. Znajdź mi na tym wykazie np. Łódź, Szczecin, Trójmiasto, Bydgoszcz.....
Nawet 2KW to stanowczo za mało dla pokrycia 100km przy niekorzystnym ukształtowaniu terenu.[/quote]

Zasięg sygnału DVB-T jest czterokrotnie większy. Analogowy nadajnik 200kW po zamianie na cyfrowy musi emitować tylko z mocą 50kW by zachować zasięg.. Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
STUDI ma całkowitą rację moim zdaniem. Uważam, że to nie ja mam się zabijać i kupować sprzęt za kilkaset złotych lub podpisywać umowy na rok czy dwa z platformami żeby oglądać państwową tv , na którą łożę. To on powinna wszystko zrobić by do mnie dotrzeć i abym ja mógł ją odbierać jak najmniejszym kosztem. I nie chodzi mi o to , że jest w N a w innych platformach nie ma i że będę tutaj zaraz płakał ale o to , że nikt z Woronicza nie ruszy [beeep]ska żeby zmienić sytuacje , która ma teraz miejsce. Tyle już było napisane i powiedziane na ten temat , że szkoda już słów. Uważam Arsenal , ze nie masz w tym przypadku racji albo inaczej postrzegasz tv panstwową , narodową , obywatelską, misyjną czy jakby ją tam jeszcze nazwać. KONIEC KROPKA.
P.S.
TVP HD odbieram z N więc niech mi nikt nie zarzuca że płaczę bo nie ma TVP HD w C+ lub CP. Uważam po prostu to, że jest dostępna tylko w N za złodziejstwo i tyle ... ( to samo z TVP Sport ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze temat dostepnosciowo-abonamentowy jeszcze ciagle jest zywy i biedna Nka jest teraz w "klopocie" bo chciala zrobic swoim abo prezent (czesciowo platny).
O jednej rzeczy zapominacie abonament abonamentem, misyjnosc... itd... ale jest jeszcze jeden aspekt.
Pomijajac zapisy koncesji na TVP HD (dzialalnosc komercyjna) to nie rozumiem dlaczego zakladacie, ze kanaly TVP maja byc dostepne bez zadnych oplat u innych nadawcow. Pewna czescia skladowa budowanego kanalu sa koszty produkcji emisji itd.
Z jakiej okazji np. w sytuacji gdy TVP ponosi spore koszty wynajecia pasma na Astrze ma gratis dostarczac sygnal nadawcy komercyjnemu, ktory bedzie robil kase na marce TVP!

N placi TVP to dlaczego nie maja plac C+, a szczegolnie CP ktory "kradnie" sygnal TVP z nadajnikow naziemnych!
Pultac to sie kazdy moze, ale problem lezy u podstaw dzialalnosci TVP i rozgraniczenia dzialalnosci misyjnej od komercyjnej!
I kolejna sprawa TVP ma potezny potencjal - czesc pary idzie w gwizdek, mala czesc jest logicznie zagospodarowana, a zdecydowana ogromana czesc jest "zamrozona" - jak zrobic aby w ramach dzialalnosci misyjnej (gdzie brakuje kasy i jest ogolny istytucjonalny burdel) zagospodarowac to co lezy odlogiem. Moim zdaniem jedynym rozwiazaniem jest dzialnosc komercyjna, ktora rozumiem tez jako (co moze troche dziwnie brzmi w przypadku TVP) dzialanie na rzecz rozwoju firmy niz na jej szkode!

I oczywiscie tez chcialbym TVP darmo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hudson we have a problem dziś już można zobaczyć na stronach tvp hd program na dwa dni po olimpiadzie i niestety jest praktycznie pusty parę powtórek i podsumowanie polaków w pekinie(o ile będzie co podsumowywać;)).Ciekawe kiedy będzie przewidywany kolejny komercyjny start kanału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='113084' date='13.08.2008, 18:47 ']Hudson we have a problem dziś już można zobaczyć na stronach tvp hd program na dwa dni po olimpiadzie i niestety jest praktycznie pusty parę powtórek i podsumowanie polaków w pekinie(o ile będzie co podsumowywać:)).Ciekawe kiedy będzie przewidywany kolejny komercyjny start kanału?[/quote]

Jeżeli zechce się Wam przejrzeć moje posty, to stwierdzicie, że nie jestem "narowisty" jak koń. Zawsze staram się dać szansę, zanim skręcam karki.
TVP HD wychwalałem na tm forum, za to że JEST, za to że pokazuje najwieksze wydzarzenie sportowe świata!!! O 6-ciu złotych do pakietu podstawowego również wiele słów wypowiedziałem. Olimpiada się skończyła. Panie Łolter, Panie Urabański, Panie ...kimkolwiek jesteś!!!! ODDAJCIE MI MOJE PIENIąDZE!!!! Pogodziłem się z dopłatą 6 złotych, ponieważ w TVP i TVN się nie przelewa, a koszty prawa do retransmisji Olimpiady trzeba pokryć. Ale skoro, waszym dalszym zamiarem jest doić ze mnie kasiorę, za to, czego faktycznie nie ma, to o co chodzi??? Co, sprzęt po Olimpiadzie został przekazany do TV Trwam???
Jeżeli sprzęt został zakupiony (między innymi z publicznych pieniędzy) to jako obywatel NAKAZUJę WAM dla obywateli go wykorzystywać!!! Żądam kategorycznie nowych produkcji w tvpHD i zachowania ciągłości syganału i nie za pomocą gów...nych bzdetów, tylko regularną ofertą programową. Taką, jaka była awizowana. Ambitną, z rozmachem, relacjonującą najważniejsze wydarzenia itp..itd..etc...ble..ble... Nie mam już siły... :)

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się tak pieklisz. Od 6 września ruszają z normalnym programem. Cierpliwości człowieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wczoraj była świetna okazja aby nowy wóz HD popracował. Niestety Wisłę z Barcą obejrzałem w SD.
Niebawem dwa mecze reprezentacji. Liczę na transmisję HD. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='114980' date='27.08.2008, 17:54 ']Co się tak pieklisz. Od 6 września ruszają z normalnym programem. Cierpliwości człowieku.[/quote]

A widzieliście już program na 06 i 07 września ? Można sprawdzić na stronie :) Arsenal jak tak ma wyglądać nowy program to ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz jak zerkniesz na program renomowanego kanalu filmowego z ponad rocznym stazem(!) C+Film HD i oddzielisz ziarno od plewy to zostana "ziarenka" np dzisiaj 3 filmy HD, jutro 2 HD, piatek 1! :) o kurcze! Tendencja spadkowa (i to z powtorkami) - sam jestem zdziwiony!

Dane wg To i Owo.

Wiec TVP HD swietnie wypada po 2 tygodniach nadawania!

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tesbor to zerknij na C+ FILM HD i C+ SPORT HD w weekend :) Tendencja zwyżkowa ? Nie wierzę :)

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daniel76
C+, O! rozkrecili sie! by pod koniec tygodnia znowu isc w minimalizm :)

Ale to nie zmienia faktu, ze TVP HD nadawac bedzie HD (jezeli nie beda wykrecac numerow typu upscale) w porownywalnej ilosci co np C+Film HD i pewnie HBO HD!

Wiec zobaczymy jak to bedzie z TVP HD za 1 - 2 miesiace - jak bedzie zle to mysle, ze bedzie sens biadolic.

Przypominam tez, ze TVN tzw HD rok testowalo to HD :) i teraz tez kilka pozycji bedzie 720p (moze niedlugo 1080i)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='114980' date='27.08.2008, 17:54 ']Co się tak pieklisz. Od 6 września ruszają z normalnym programem. Cierpliwości człowieku.[/quote]

Arsenal, ponawiam pytanie, czy Ty mnie śledzisz??? Jeżeli jesteś pracownikiem "publicznym" to naipsz to, nie lękaj się. Nikt krzywdy Ci nie zrobi!!! A ja na 100% NIE!!!

Ponadto, jak napisałm wczesniej, nie jestem narowisty i SPOKOJNIE czekam. Czekam i czekam, i czekam... A kasiorę płacę i płacę.... Wróć do moich "proroctw" czerwcowo-lipcowych. Miało być piękine, europejsko nawet powiem, a wyszło jak zwykle... sku....ńsko, tak zwyczajnie po polsku. Jeżeli w tvp brakuje kasy to niech ogłoszą bankructwo. Jeżeli Łoltey muszą płacić za lansowanie "swoich" w publicznej to ICH PROBLEM. Jeżeli stoją za tym stonki imperializmu to spryskać muchozolem proponuję. Ja proszę o niewiele. Zamiast "burzyć" się na portalach oglądać ciekawe, nurtujące, profesjonalne, programy telewizyjne. Publiczna ma szansę. TVN i Polsat na jesieni znowu zapowiadają standardowe gnioty. Tańce, śpiewanie, imponujące długością odcinków seriale. Tymczasem zapowiedzi tvpHD wprowadziły mnie w bajkowy nastrój. Rzeczywiście, to są bajki...Tyle, że ja nie jestem już dzieckiem. Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mój problem, że wszędzie widzisz agentów. Mój pech, że ciągle zdarza mi się odpowiadać na głupie pytania. Jeszcze gorszy, że zawsze na twoje.


[quote name='wieslawef' post='114976' date='27.08.2008, 17:41 '](...)
TVP HD wychwalałem na tm forum, za to że JEST, za to że pokazuje najwieksze wydzarzenie sportowe świata!!! O 6-ciu złotych do pakietu podstawowego również wiele słów wypowiedziałem. Olimpiada się skończyła. Panie Łolter, Panie Urabański, Panie ...kimkolwiek jesteś!!!! ODDAJCIE MI MOJE PIENIąDZE!!!! Pogodziłem się z dopłatą 6 złotych, ponieważ w TVP i TVN się nie przelewa, a koszty prawa do retransmisji Olimpiady trzeba pokryć. Ale skoro, waszym dalszym zamiarem jest doić ze mnie kasiorę, za to, czego faktycznie nie ma, to o co chodzi??? Co, sprzęt po Olimpiadzie został przekazany do TV Trwam???
Jeżeli sprzęt został zakupiony (między innymi z publicznych pieniędzy) to jako obywatel NAKAZUJę WAM dla obywateli go wykorzystywać!!! Żądam kategorycznie nowych produkcji w tvpHD i zachowania ciągłości syganału i nie za pomocą gów...nych bzdetów, tylko regularną ofertą programową. Taką, jaka była awizowana. Ambitną, z rozmachem, relacjonującą najważniejsze wydarzenia itp..itd..etc...ble..ble... Nie mam już siły... :lol:[/quote][i]"Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."[/i] - Terry Prachet. Coś w tym jest.


[quote name='wieslawef' post='115011' date='27.08.2008, 20:51 ']Ponadto, jak napisałm wczesniej, nie jestem narowisty i SPOKOJNIE czekam. Czekam i czekam, i czekam... A kasiorę płacę i płacę.... Wróć do moich "proroctw" czerwcowo-lipcowych. Miało być piękine, europejsko nawet powiem, a wyszło jak zwykle... sku....ńsko, tak zwyczajnie po polsku. Jeżeli w tvp brakuje kasy to niech ogłoszą bankructwo. Jeżeli Łoltey muszą płacić za lansowanie "swoich" w publicznej to ICH PROBLEM. Jeżeli stoją za tym stonki imperializmu to spryskać muchozolem proponuję. Ja proszę o niewiele. Zamiast "burzyć" się na portalach oglądać ciekawe, nurtujące, profesjonalne, programy telewizyjne. Publiczna ma szansę. TVN i Polsat na jesieni znowu zapowiadają standardowe gnioty. Tańce, śpiewanie, imponujące długością odcinków seriale. Tymczasem zapowiedzi tvpHD wprowadziły mnie w bajkowy nastrój. Rzeczywiście, to są bajki...Tyle, że ja nie jestem już dzieckiem.[/quote]
Znów odlatujesz Janunio vel. bluray vel. dominik vel. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moi drodzy koledzy.

Przywołuję was [b]wszystkich[/b] do porządku, bo w wyjątkowo błahej sprawie zbyt podnosicie temperaturę dyskusji i używacie słownictwa i określeń zbyt mocnych i absolutnie nieadekwatnych do sytuacji. O schodzeniu na manowce z dyskusją nawet nie wspominam. Nie wiem czy to jakaś epidemia, koniec wakacji, czy jeszcze coś innego...

Ale stąd już tylko krok do pójścia "o jeden most za daleko". Naprawdę nie chcę wskazywać personalnie palcem i nie zmuszajcie mnie do tego, ale przesadzacie i to co piszę odnosi się do kilku ostatnich stron tego wątku i wielu wypowiedzi [b]różnych[/b] osób. Trochę więcej refleksji i zastanowienia nad tym co chce się napisać na pewno nikomu nie zaszkodzi.

W przeciwnym wypadku zrobi się nieprzyjemnie, a nikomu nie jest to do szczęścia potrzebne. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , więc poczekamy do 10 września i ewentualnie wrócimy do dyskusji o TVP HD :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...